Gönderen Konu: Yeni bir Golf kullanıcısı  (Okunma sayısı 4747 defa)

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
Yeni bir Golf kullanıcısı
« : 02 Mart 2010, 09:42:52 »
Herkese Merhaba
Şubat ayı itibariyle bir Golf sahibi olarak sizin aranıza katılmış bulunmaktayım. Golf ü gerçekten çok sevdim. Bir kaç konuda fikirlerinizi almak isterim.

1-) Arabam 2001 Model Golf-Trendline. 140bin km. Ecogas sıralı sistem tüplü. Hiç kazası, değişeni yok. Arabamı 17bin TL ye aldım. Sizce fiyatı nasıl?

2-) Arabamın içinde beni huzursuz eden birkaç ayrıntı var. Vites körüğü çok eskimiş boyası atmış. Bunu değiştirmek istiyorum. Orjinalini topuzu ile birlikte satıyorlar ve 125 TL civarında. Nette 5-15 TL arası körükler buldum ama kağıt gibiler. İzmir de ikamet ediyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

3-) Gerçi forumda birçok defa bu konu tartışılmış. Arabamın kapı kolları, teyibin olduğu konsol ve küllük kısmı soyulmuş. İzmirde boya için sanayide 3 yere sordum 200 TL civarı fiyat verdiler. Parçaların sökülüp montajı bana ait olmak üzere 100 TL istediler. Zaten söküp montaj edebilsem ben de boyarım. Forumda boyayarak 12 liraya veya kaplayarak 10 liraya mal ettiklerini söyleyenler var. Ben orjinal kalması açısından boyatma taraftarıyım. İzmirde bunu ucuza yaptırabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

Sağlıcakla kalın.

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni bir Golf kullanıcısı
« Yanıtla #1 : 02 Mart 2010, 15:13:10 »
Aldığın fiyat normal gibi.. körüğe gelince çıkmacılara bak derim. eğer çıkma bulamazsan araba döşemecileri belki sorununu çözebilir. diğer  sorununa gelince kapıdakilerin sökülmesi kolay ama konsol biraz zor. bence oralar orjinal kalsın diye diretmemek lazım. kimse aracı alırken aa burası neden ahşap kaplama veya krom kaplama demez.. güzel olursa değer bile katabilir bence..

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2010, 15:46:02 »
Güle güle kullan..Vites körüğü vwlerin ortak derdi, ben koltuk döşemecisine gittim gerçek deri diktirdim, üzerine bir de krom vites çerçevesi aldım, görenler senin araba kaç model diye soruyo :D :D

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2010, 16:47:17 »
Teşekkür ederim maminci ben de koltuk döşemeciye gidip deri yaptırayım. Bu konularda biraz yabancıyım. Kaça yaparlarsa kazıklanmam acaba.

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2010, 17:18:07 »
ben deri dikim işiyle uğraşanlara yaptırdım 6 lira aldı. bu arada o soyulan yerleri de sökmek çok kolay. hem sökme hem boyama ile ilgili forumda bol bol konu var biraz araştır bulursun.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2010, 19:47:31 »
Teşekkür ederim maminci ben de koltuk döşemeciye gidip deri yaptırayım. Bu konularda biraz yabancıyım. Kaça yaparlarsa kazıklanmam acaba.
5-10 tl falan, küçük parlara büyük değişikler yapmak mümkün.. :)

Çevrimdışı fosilci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2010, 22:50:38 »
Arkadaslar vites körügü diyince hep beni sinir eden birşey geliyor aklıma  :t vites körügü ve çevresinden cok fazla tıkırtı geliyor yaa bunlara nasıl çözüm bulacagız arkadaslar ???

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2010, 21:19:17 »
Güle güle kullan..Vites körüğü vwlerin ortak derdi, ben koltuk döşemecisine gittim gerçek deri diktirdim, üzerine bir de krom vites çerçevesi aldım, görenler senin araba kaç model diye soruyo :D :D
maminci kardeş o krom vites çerçevesini nereden ve kaç paraya temin edebiliriz bilgilendirirsen seviniriz..
bir volkswagen aşkııııı

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2010, 22:28:02 »
maminci kardeş o krom vites çerçevesini nereden ve kaç paraya temin edebiliriz bilgilendirirsen seviniriz..
tuning aksesuarcıda 10-15 tl civarı.. :)

Çevrimdışı eyup9999

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2010, 22:35:09 »
tuning aksesuarcıda 10-15 tl civarı.. :)
teşekkürler
bir volkswagen aşkııııı