Gönderen Konu: yeni katılım hk.  (Okunma sayısı 6426 defa)

Çevrimdışı vecihi

• Profili Görüntüle
yeni katılım hk.
« : 28 Mart 2009, 00:17:52 »
öncelikle herkese merhaba, aranıza İst. dan katılıyorum. Yaklaşık 1 ay önce (golf 4) ilk arabamı aldım. 2000 model 90000 km de comfortline-otomatik - gri. 17,500 TL. Eski sahibi 90000 bakımını yaptırmadığını da belirtti. belki 500 - 750 TL arası daha düşük fiyata alınabirdi ( ÖTV indirmi o zaman hesapta yoktu ) ama araba içime sindiği için ve artık aramaktan yorulduğum için fazla da düşünmedim.  Babama ait arabayla triger patlatmışlığımız olduğundan ( Seat İbiza 1,5 GLX - 93 ) ilk işim Bostancı sanayide referans ile bir ustaya arabayı götürmek oldu. Parça fiyatları:
m. yağı 4,5 lt  Castrol 71 TL
y. filtresi 8 TL
b. filtresi 13 TL
h. filtresi 15 TL
p. filtresi 15 TL
buji 4 adet 28 TL
triger kayışı 35 TL
Triger gergi rulmanı 75 TL
DPK kanallı kayış 30 TL
DPK ger. rulmanı 30 TL
Devir daim 65 TL
Şanzuman yağ ilave 10 TL
İşçilik 150 TL
Toplam 540 Düz hesap 500 TL ye bakımı yaptırdım. Allah utandırmasın, kazasız belasız kullanırım umarım. 9 yaşındaki bir araba için yeterince diri ve performansı da makul düzeyde. Ancak iç döşemede tutamaçlarda yıpranmalar var. Bunlarıda artık peyderpey halletmeye çalışıcam. Bir haftada neredeyse golf 4 hakkındaki bütün konuları okuyarak az çok araba hakkında fikir sahibi oldum. Emeği geçen herkese teşekkürler. 

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni katılım hk.
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2009, 00:40:44 »
Aramiza hosgeldiniz.Araciniz hayirli ugurlu olsun insallah, gule gule hayirli islerde kullanmak nasip olsun.
Bakim ucreti gayet normal gorunuyor, en guzelini yapip icinizin rahat etmesi guzel olmus.Arabaya bineceksen tabi ki masrafi olacak, onemli olan bakimlarini duzgun yaptirip icinizin rahat olarak araca binilmesi.
Bilgi ve deneyimlerinizi eksik etmeyin, hayirli geceler...

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2009, 00:42:39 »
aramıza hoşgeldiniz,

ilk araba, ilk göz ağrısı ne güsel duygudur :)

kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı PoYRaZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2009, 12:21:39 »
Allah kazasız belasız keyifli sürüşler. O kadar olur artık kullanıcan onu :)

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2009, 22:14:24 »
Aramıza hoşgeldiniz, yapılan masraflar vw ise ve de golf ise hele hele bu golf4 ise kesinlikle göze görünmez ve hiçbirzaman pişmanlık duymazsınız.. :) tekrar aramıza hoşgeldiniz..( bu arada triger kayışı bu kadar ucuzmuymuş? şaşırdım da )
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2009, 12:26:00 »
hoşgeldin.....arabanıda uygun fiyata almışsın güle güle kazasız belasız kullan

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2009, 22:29:39 »
 allah utandımasın. motorun ağır bakımını yaptırmanız iyi olmuş, kafanız rahat binersiniz.. arkadaş çevremde vw tek bende var ama bundan sonra değiştirenlerin hemen hemen hepsi birer vw sahibi olacak gibi. bense bu saatten sonra vw den başka araca binemicem gibi görünüyor. pişman olmayacağınız bir araç, gerçekten her yönüyle kaliteli bir araç. hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı vecihi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2009, 22:56:35 »
herkese iyi dileklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. hoş görünüze sığınarak yeni bir konu açmamak adına burada size danışmak istediğim bir kaç konu var.
- Bagaj kapısı kumandadan kilitlendikten sonra kilitli vaziyette açılmak istendiğinde, kumandadan kapılar açıldığında açılmıyor. Bu potansiyel bir kilit sorunu mudur ?
- Ön sağ sinyalin ampulü (bitik gibi) çok cılız yanmakta, değiştirme maliyeti ne kadar olabilir?
 İlginiz için teşekkürler. Birde ailemde 2003 Bora Pasifik vardı. Tabiki elma ile armutu kıyaslamak gibi olabilir ancak o mu bu mu derseniz hiç düşünmem Bora derim. Sanki daha bir arabaydı. Sözüm meclisten dışarı :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2009, 00:01:10 »
       renault ta megane (sedan)-megan hb, opel de astra sedan-astra hb, vesaire..... vardır. vw de bora ve golf var. yani biri sedan biri hb ancak farklı isimlendirilmiş. aynısını toyota şimdi corolla için yaptı ve hb modeline auris dedi. önde panjur ve farların şekli farklı ancak şasi, motor ve iç kısım aynıdır. sizin görüşünüze gelince boranız pasific donanımmış yani deri direksiyon ve vites topuzu, ayrıca gövde rengi tampon çıtaları , yan çıtalar ve kapı kolları gibi donanım farklılıkları var. bunlur görüntü için tabiki önemli. birde sedan araçlar daha ağır, hb araçlar daha sportif görünürler. burada tabiki zevkler değişir. :tamamdir
       kazasız belasız günler

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2009, 01:12:23 »
Kumanda dan acma tusuna basildiginda bagaj acilmaz.Golf IV aracim yok ama kumanda da bagaj butonu yok mu?Ortada bagaj butonu olmasi lazim diye dusunuyorum.Benim aracta bagaj butonuna basilmazsa bagaji acmiyor.
Sinyal onemli birsey degil kucuk maliyetlerle degistirebilirsiniz, kafaniza takmaya gerek yok ama ihmal etmeyin onemli birsey sonucta...

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Mart 2009, 16:54:45 »
Aramiza hosgeldin Allah kazasiz belasiz kulanmayi nasip etsin. Bende sizin gibi yaklasik 2 ay once ilk aracimi ilk goz agrimi aldim arabasiziigin ne zor oldugunu bilirim ama helede bir GOLFIV varsa sorma zevkine. Dun oyumu kullandiktan sonra  sampuanla yikadim. Bu da su ana kadar ilk araba yikayisim oldu:) Zevki bambaskaymis.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2009, 16:58:38 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Mart 2009, 17:42:28 »
Kumandada kilit açma tuşuna basınca bagajın kilidinin de açılması gerekiyor. Sizde bir sorun olabilir.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 31 Mart 2009, 20:25:57 »
Kumanda dan acma tusuna basildiginda bagaj acilmaz.Golf IV aracim yok ama kumanda da bagaj butonu yok mu?Ortada bagaj butonu olmasi lazim diye dusunuyorum.Benim aracta bagaj butonuna basilmazsa bagaji acmiyor.
Sinyal onemli birsey degil kucuk maliyetlerle degistirebilirsiniz, kafaniza takmaya gerek yok ama ihmal etmeyin onemli birsey sonucta...
     bagaj açılması derken bagajın tık diye kendini atmasıysa aracın içinde de yok o ama kilidin açılmasıysa dediğiniz merkezi kilide bağlı olduğu için kumandaya bastığınızda kapılarla beraber açılır. en azından benim ki öyle. kumandam da alarm kumandası ve orjinal değil. biliyorsunuzdur mk4 lerde uzaktan kumandalı merkezi kilit yok ama alarm taktırarak uzaktan kumandalı hale getirebiliyoruz. :tamamdir