Gönderen Konu: Yeni Golf 4 Aldım Pişman Olmak üzereyim...  (Okunma sayısı 10552 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Yeni Golf 4 Aldım Pişman Olmak üzereyim...
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2014, 22:24:37 »
ekleme yapayım araç golf değildi

şöyle ki, tesisat kavrulmuştu, neresini bağlasak başka bir yer başka bir zaman atıyordu. sensörlerin uçları, kablodaki açık kalan kısımlar da zamanla oksitleniyordu ki, zaten yapılan lehimlerin hepsi birer direnç idi. lpg tesisatını tamamen sökmüştük zaten, öyle de denedik ama lpg tesisatı enjektör tesisatından çekilmişti bir kere ve oraya yapılan eklerden dolayı enjektörlere gerekli akım gidemiyordu artık. zaten araç tesisatı değşitikten sonra da işçiliğine gözüm kapalı güvendiğim Quattro Garaja gidip aracın beyin tesisatından lpg tesisatını yeniden bağlattık.

Bana da dediğiniz gibi çok mantıksız gelmişti ama güveniyim dedim, en son tesisat değişince aracın karışım değerleri bile düzeldi. Demek ki araçlarda farklı bir mantıkta çalışıyor, ya da voltaj ya da akım, hangisini kullanıyorsa tölere aralığının altında kalıyordu.

Alper açık söyleyeyim benim de aklıma  ilk okuduğumda arkadaşın aklına gelen sorular geldi. son mesajını okuduğumda kafamda netleşti her şey.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2014, 22:49:15 »
ekleme yapayım araç golf değildi

şöyle ki, tesisat kavrulmuştu, neresini bağlasak başka bir yer başka bir zaman atıyordu. sensörlerin uçları, kablodaki açık kalan kısımlar da zamanla oksitleniyordu ki, zaten yapılan lehimlerin hepsi birer direnç idi. lpg tesisatını tamamen sökmüştük zaten, öyle de denedik ama lpg tesisatı enjektör tesisatından çekilmişti bir kere ve oraya yapılan eklerden dolayı enjektörlere gerekli akım gidemiyordu artık. zaten araç tesisatı değşitikten sonra da işçiliğine gözüm kapalı güvendiğim Quattro Garaja gidip aracın beyin tesisatından lpg tesisatını yeniden bağlattık.

Bana da dediğiniz gibi çok mantıksız gelmişti ama güveniyim dedim, en son tesisat değişince aracın karışım değerleri bile düzeldi. Demek ki araçlarda farklı bir mantıkta çalışıyor, ya da voltaj ya da akım, hangisini kullanıyorsa tölere aralığının altında kalıyordu.

Şimdi oldu, malesef bağlantı kalitesi gayet önemli bir husustur. Tesisat kavrulmuş demeniz zaten değişime yol görünmüş evet. Neyseki farklı bir hasar vermeden tamiri mümkün olmuş. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Gezgin78

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2014, 15:41:51 »
Arkadaşlar Ne yapayım ??? tüm tesisatı ve motor beynini değştireyim mi yoksa aracı satayım mı ? Bir fikir....

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 03 Nisan 2014, 02:08:36 »
tesisat kesin değişmeli mi değişmemeli mi? beyin gerçekten değişmeli mi yoksa servis işin kolayına kaçıp ezbere mi teşhis koymuş. bunları buradan bilmek mümkün değil. güvenilir bir elektrikçi ile yerinde muayene yapılması ile ancak karar verilebilir.

velev ki arıza belirlendi. masraf yüksek. bu durumda satarken zaten fiyattan düşecek. kusuru saklamak zaten size yakışmaz. al satçı değil biniciyim 2-3 sene belki 5 sene daha binerim diyorsan yaptırılıp binilir.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #18 : 03 Nisan 2014, 13:31:06 »
bikere arabaya ısınamadıysan direk elinden cıkar sadece kendi fikrim
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Nisan 2014, 15:23:23 »
iyi ustalarla adam edilemeyecek araba yoktur ama nokta atışı yapacak çok iyi ustalar..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Nisan 2014, 12:43:43 »
iyi ustalarla adam edilemeyecek araba yoktur ama nokta atışı yapacak çok iyi ustalar..
:tamamdir