Gönderen Konu: selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım  (Okunma sayısı 2821 defa)

Çevrimdışı boreas

• Profili Görüntüle
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım
« : 06 Ocak 2013, 16:52:30 »
merhabalar, yaklaşık iki ay önce benimde hayran olduğum araba olan golf 4  ü aldım aynı zamanda ilk arabam  :) şu ana kadar problemsiz kullandım arabayı fakat şu ara akü problemi ve tekleme problemi yaşadım. dün akü değiştirerek problemi çözdüm fakat şimdide her zaman olmasada sık sık tekleme problemi çıkarmaya başladı rölantide devir salınım yapıyo. diğer konularda okuduğum kadarıyla boğaz kelebeğinin kirlenme probleminden kaynaklanma ihtimali yüksek gibi duruyor. istanbul anadolu yakasında golf 4 için uzman servis veya usta tavsiye edebilecek arkadaşlar dan yardım bekliyorum.

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
Ynt: selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2013, 17:02:48 »
öncelikle hoşgeldin barış kardeş. iyi forumlar. sorunun dediğin gibi muhtemel boğaz kelebeği. benzer sıkıntı bende de vardı gaz ayarı geçici bi çözüm gibi görünüyo yine tekrarlarsa boğaz kelebeği temizleme ister demişti benim lpg ustası da.

Çevrimdışı boreas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Ocak 2013, 17:06:36 »
hoşbulduk sağolasın. artık göstercem rahatsız ediyo çünkü kullanırken. ama işte işinin ehli bi usta tavsiyesi alabilirsem aracı gönül rahatlığıyla götürebilcem o yüzden istanbuldaki arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Çevrimdışı ykaran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2013, 21:55:23 »
aktif çamlıca otomotiv.

küçük çamlıcada bulgurlu caddesi üzerinde. hepsi işinin ehli ustalardır. tavsiye ederim.

http://camlicaotomotiv.com/ana.html
BeN GiDeRiM aDıM KaLıR DoSTLaR BeNi HaTıRLaSıN...
http://img2.imageshack.us/img2/4124/dsc028421custom2.jpg

Çevrimdışı boreas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2013, 20:42:55 »
teşekkür ederim. başka servis - usta tavsiyeleri olanlardan da haber bekliyorum.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2013, 21:27:27 »
bence baskaya gerek yok arkadas vermis, internet siteilerini inceledim ozellikle vw araclar var gozlerin kapali git bisey olmaz ;)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2013, 15:06:11 »
Vallahi hocam şu devir dalgalanması olayı boğaz kelebeği çok kirli olmasa da yapıyor.özellikle çok fazla trafikte kaldığım zamanlarda sık sık gözlüyorum.rölanti devri 800 devirken 1000 devire pompalıyor 5-6 saniye.ama durağan bir gaz verme de değil.bildiğiniz pompalama gibi.gaz verip çekiyor sanki motor.Ama gerçekten fazla bir salınım vrsa 800den 500e düşüp tekrar 1000e çıkma vs. ozaman temizletmek iyi olur tabi ki.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı boreas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2013, 19:59:51 »
evet sizin dediğiniz gibi de yapıyo bazen ama çok fazla değişiyio 500 1100 arası filan gidip geliyo bunuda her zaman yapmıyo cuma günü götürcem bakalım ne çıkcak. boğaz kelebeği temizliğine ne kadar masraf çıkar acaba.

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2013, 21:35:08 »
40 50 tl ye falan temizliyolar.
Alınık araba var mı? :) Golf 4 olur 6 olur polo olur...