Gönderen Konu: yeni yılın ilk sorunu :/  (Okunma sayısı 2728 defa)

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
yeni yılın ilk sorunu :/
« : 02 Ocak 2013, 20:02:23 »
slm. bu gün  muayeye yaptırdım. far ayarsızdı onları da  ayarlattım. karanlık  çökünce farlar nasıl yanıyo  diye  merakla arabama  bindim. çalıstırdım. 2-3  dakka sonra 2  tur atayım dedim.  gaza  yüklendiğimde arabanın alt aksamından egzoz sesi ile  birlikde  'cır cır cır cır' bir ses gelmeye basladı. sanayi kapanmadan egzozcuya  gideyim dedim. arabanın altına  girdi  ve yanyana  birkaç  borudan  oluşan  parçanın  kırıldığını söyledi. ne kadar oldugunu sordum 230 TL dedi. yeniden arabaya  bindim benzine attığımda 3-4 bin devirde ses  kesildi. yola  benzinle  çıktım   yeniden başladı. tüpe attım devam etti ses.  garip bir  düdük  öter sesine benzer ses var. sorun nedir acaba. nerden  başlamalıyım. Tşkler.

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
Ynt: yeni yılın ilk sorunu :/
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2013, 08:20:26 »
aracın altını bir yere vurdun mu
kerim_dikmen

Çevrimdışı adige_60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2013, 08:58:16 »
yok kerim abi  vurmadım.  ama  bi kere gaza  yüklendim  ve  düz bi yolda 180  civarı  gittim.  yokuş yukarı aynı hıza girdiğinde egzozun sesinde kalınlasma, rüzgar sesine yakın bişi olmuştu.  yüksek devdirlerde yine aynısını yapıyordu.. katalizör demeyin nolur :/

Çevrimdışı TuNCh

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Ocak 2013, 09:02:04 »
Merhaba,

Benim yaşadığım sorunun aynısına benziyor, belirli devir aralığında ses geliyordu, motorun alt kısmında yag filtresinin oralarda egzoz çıkışına yakın bir yerde L şeklinde egzoz çıkışını sabitleyen bir metal var o kırılıyor ben 4 defa kaynak yaptırdım artık değişmesi gerekli ama idare ediyor şuan.Sebep olarak Spiral denen parçanın eskidiğini ve elastikliğini kaybettiğini söylediler 150 tl spiral değişimi için fiyat vermişlerdi.Yüksek devirlerde kullandığım ve spiral esnemediği için L şeklindeki metal kırılıyormuş.Bu arada kaynak için 10 tl alıyorlar bi baktır istersen egzozcuda.
Golf IV Pacific [2003]

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #4 : 03 Ocak 2013, 10:32:14 »
katalitikte olabilir egzos titrememesi için bi parça var o çıkmışta olabilir

Çevrimdışı adige_60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Ocak 2013, 18:51:30 »
Merhaba,

Benim yaşadığım sorunun aynısına benziyor, belirli devir aralığında ses geliyordu, motorun alt kısmında yag filtresinin oralarda egzoz çıkışına yakın bir yerde L şeklinde egzoz çıkışını sabitleyen bir metal var o kırılıyor ben 4 defa kaynak yaptırdım artık değişmesi gerekli ama idare ediyor şuan.Sebep olarak Spiral denen parçanın eskidiğini ve elastikliğini kaybettiğini söylediler 150 tl spiral değişimi için fiyat vermişlerdi.Yüksek devirlerde kullandığım ve spiral esnemediği için L şeklindeki metal kırılıyormuş.Bu arada kaynak için 10 tl alıyorlar bi baktır istersen egzozcuda.

katalitikte olabilir egzos titrememesi için bi parça var o çıkmışta olabilir

abi aynen  dediğin gibi yanlış hatırlamıyosam  egzoz sabitleyici demişti  boru da tarif ettiğin gibi bişiydi.   işten  henüz  geldim yarın  kalkar kalkmaz  gitcem egzozcuya.  önceliğim kaynak olcak.. yorumlarıız  için tşkler  warolun. Allah razı olsun