Gönderen Konu: ARAÇ İÇİ TEMİZLİK  (Okunma sayısı 2956 defa)

Çevrimdışı nc212

• Profili Görüntüle
ARAÇ İÇİ TEMİZLİK
« : 16 Aralık 2012, 12:54:46 »
Merhaba arkadaşlar 98 polo hb sahibiyim aracımın içini komple temizlemek istiyorum.
Bu işi kendi yapanları veya bu konu bilgi sahibi olanların yorumlarını önerilerini bekliyorum.
1-Tavanı neyle nasıl temizlerim
2-Ön koltukları nasıl sökebilirim
3-Taban halısını neyle temizlenir
Yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Ynt: ARAÇ İÇİ TEMİZLİK
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2012, 17:22:31 »
Tavan isi riskli , sarkma yapabiliyor ama illa temizliycem diyosan sampuan yap sicak suya onu kopurt ve onun sadece kopugu ile sil bez sakin islanmasin sadece bolca kopurt kopukle sil .
On koltuklar hemen koltugun altinda on tarafta bir civara var koltuk one dogru cekildiginde yerinden cikmasin diye o tutuyor onu sokersen one cektiginde kurtulur , haliyida piyasadaki hali deterjanlari ile silebilirsin sana tavsiyem gunesli bir gunde yap islandiginda dogru duzgun kurumaZsa koku yapar arabada durulmaz eger temin edebilirsen su cekebilen bir vacum bulursan yer dosemesi icin ve diger uygulamalardan sonra bununla cektiginde hem ovalama ile hali ve doseme uzerinde kalan pisligi emersin hemde daha cabuk kurur eger sampuan kullanmak istemezsen marketlerde koltuk doseme temizleyici urunler var onlada yapabilirsin ama asla direk sikma tavana beze sık bezle sil arkadasim saygilar ...
I Love PoLo

Çevrimdışı Symbol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2012, 17:23:00 »
Temizlik için amway loc yada meguiars apc kullanabilirsiniz. saf halde kullanmayın 1:10 olarak sulandırın.
Tavanda sarkma olabilir o sebeple tecrübeli arkadaşlar cevap verebilir bu konuda, bilgim yok.

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2012, 20:50:52 »
sonaxın bu iş ile ilgili spreyleri falan var... en temizi sonaxa neyse parası ver kafan rahat olsun abi :)

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2012, 22:03:12 »
koltuklar için halı yıkama makinalarını öneririm tabi koltuk şampuanı kullanman gerekiyor 15-20 lira civarı bişey sanıırm yüzeysel bezle silmeler kirleri dahada derine itiyor ben yazın arabamı vakumlu makinayla temizlemiştim temizlik sonrası makinanın pis su hazneden çıkan su yerine katılaşmış çamurdu acayip şaşırmıştım nasıl bukadar kirlenembilir diye demekki 15 senenin kiri normal yani .. üstelik köpük verip vakumla tekrar çektigi için 3-4 saatte koltuklar kup kuru oluyor diger türlü koltuklar haftalarca kurumuyor üstelik pis te bir kokusus oluyor...
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı ZEGG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2012, 02:22:53 »
piyasayı araştır hocam, normalde burada mersinde pahalı oluyordu bu işler ama bi yer kampanya yapmış, detaylı iç temizlik + boya koruma 100 tl. fiyat çok çok uygun. bu tip yerler bulmaya bak çünkü ne kadar uğraşırsan uğraş elinde yeterli malzeme ve makine olmadıkça istediğin verimi alamazsın ve de tavanın sarkma riski yüksek. ha illa kendin yapacaksan da bildiğimiz şampuanlar güzel leke çıkarır. kurutma işlemi için de fön makinasıyla 1 saat kurutma yapman gerekir.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2012, 06:03:53 »
Bence temizlik için sıcak havaları bekleyin. Şimdi sıkıntılı olur. Kurumaz, donar, nem kokar vs.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2012, 06:07:43 »
Hocam ben tavanı temizliyeyim dedim, temizlemek için uğraşmam + tavan döşemesinin sarkması yanıma kar kaldı. Aman dikkat

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2012, 07:30:45 »
Ben aracımı kışın almıştım. Oto kuaförüyle 100 tl ye anlaştık. Kurutma cihazı (ahtapot) da olduğu için sorunsuz hallolmuştu.