Gönderen Konu: golf mk4 comfortline 1.9 tdi otomatik vites 110 hp  (Okunma sayısı 1795 defa)

Çevrimdışı mk3can

• Profili Görüntüle
golf mk4 comfortline 1.9 tdi otomatik vites 110 hp
« : 11 Kasım 2012, 01:45:44 »
arkadaşlar eylülde rover 200 aracımı 10000e sattım,şu an yaklaşık 21000-22000 kadar param varbir süredir internette araba bakıyordum,başlıkta bahsettiğim golf mk4 1.9 tdi comfortline o.v 110 hp modeli ilgimi çekti,bu aracı kullanan var mı? aynı modelin 90hp liği beni yakıt ve çekiş konusunda üzer mi?
   aracın donanımları ve ortalama yakıt tüketimleri nedir?
   daha önce hep benzinli oto kullandım,dizel golf mk4 ün bakımları pahalımıdır?
yardımcı olan herkese teşekkürler

Çevrimdışı serhan61

• Yolu bilmekle yolda yürümek farklı şeylerdir...
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf mk4 comfortline 1.9 tdi otomatik vites 110 hp
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2012, 19:04:07 »
bahsettiğiniz araca sahibim 2 yıldır kullanıyorum.öncelikle benzinlisiyle kıyaslayamayacağınız ekonomisi ve performansı var her ikisinide kullandım benzinlide dizelide. dizelin rampadaki performansı, yüklü haldeki performansı bariz üstün. teknik verilerede bakarsanız bu apaçık ortada.yakıt konusuna gelince kullanım tarzınıza göre ve kullandığınz yere göre farklılık gösterebilir.uzun yolda yakaladığım en ekonokik değer 3.4lt/100km ortalama hız 65 km ile yaptım.ha bu değer deneme amaçlı bilinçli olarak tararafımdan yapılmıştır.normal kullanımda uzn yolda 100 kmh üstüne çıkamak kaydıyla 4-5 lt arası oynar şehir içi ise tamamen kullanış tarzınıza ve trafiğe bağlı.bu aracı 3-4 km gidip isto edecekseniz 9lt nin altına düşmez.bakımına gelince temiz kullanılmış bi araç bulmaya bakın yoksa benzinli dizel farketmez 2side masraf açar :tamamdir