Gönderen Konu: Otomatik Vites problemi  (Okunma sayısı 5851 defa)

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
Otomatik Vites problemi
« : 15 Nisan 2012, 18:35:54 »
iyi günler aracımda 4 ileri AG4 Getriebe 01M otomatik vites var.İlk başlarda vuruntu problemi olmaya başlamıştı. Vag-com programı ile vuruntuyu aradan kaldırdım. Benim sorunum panelde motor arıza ışığı yandığı zaman araçım vitesleri yüksek devirde atıyor. Aracımı çalıştırdığım zaman sanki 2. vitesde başlıyor ve hızım 50 ye gelince vites atıyor. Vag-com ile baktığım zaman g68 hatası veriyor. Siliyorum hatayı sonra tekrardan 15 dakika sonra tekrardan motor arıza ışığı yanıyor ve yine aynı sorun oluyor. Şanzumanın yağına baktırdım kırmızı ve kokmuyor. Yağın seviyesini ve filitrenin durumunu bilmiyorum. Bu sorun

1-) Şanzumanın beyninden midir?
2-) hız sensörünü (g68) i değiştirsem düzelir mi?
3-) Yağını ve filitresini değiştireyim mi?

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik Vites problemi
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 20:25:52 »
Bana yardım edicek olan yok mu ?

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 20:26:06 »
şanzımanın üstünde akünün altında 2 tane sensör var. bir tanesi motor hız sensörü diğeri şanzıman hız sensörü. senin g68 bunlardan biri. değiştir onu. zaten elektronik arızayı halletmeden olmaz. araç düzelirse olay tamamdır. yalnız tesisata bir dikkat et. ek felan varmı ?
http://img710.imageshack.us/img710/2504/01melectrical1.jpg
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2012, 20:56:26 Gönderen: firebir30 »

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2012, 09:33:08 »
Aracımın yağını değiştim filitresi değişmeyen şanzumanlardanmış. Sadece temizledi filitreyi ve yeni yağ koydu aracımla 150 km felen yaptım tekrardan başladı bu sıkıntı. Heralde hız sensörünü değişiceğim. Akünün altında resimde gördüm. Değişmesi zor birşey mi acaba nasıl değiştirebilirim anlatabilirmisiniz.İnternetten biraz araştırma yaptım. Şanzumanı tutan contaları açtıktan sonra görebiliyormuşuz. Heralde şanzuman inmemesi için birşeyle desteklemeliyiz. Yardımcı olursanız Sevinirim.

Çevrimdışı firebir30

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2012, 20:23:40 »
şanzımanın inmesine gerek yok. sadece aküyü sök üstten gözükür. tek bir civata tutuyor sensrü alyen başlı onu sök birde soketini tamamdır.

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2012, 10:36:48 »
Hallettim çok şükür. Usta bilmiyordu. Netten biraz araştırma yaptım. resimde yardımcı oldu. akünün altında şanzumanı tutan demir var onuda çıkardık şanzuman düşmemesi için altına destek koyduk değiştik. Problem yok gibi sözüküyor. Sadece birinci vitesten ikiye gecerken yığıllıp boşalıyor gibi yanı vites geçişini çok fazla hissettiriyor. Sebebi ne olabilir acaba?

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2012, 09:54:36 »
http://www.kansascitytdi.com/01m%20faq.htm sitesinde yaralı bilgiler var yardımcı olur zannedersem