Gönderen Konu: arabam tekliyor sebebi  (Okunma sayısı 7844 defa)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
arabam tekliyor sebebi
« : 05 Nisan 2012, 17:23:49 »
slm arkadaşlar vw bora pasific 2004 modelini kullanıyorum. arabam gazlı gaza aldığımda eksozdan kesik kesik (pot pot) ses geliyor ve su atıyor arabanın motoru titriyor araba sallanıyor ve gaz yemiyor sonra motor ikazı veriyor 4 veya 5 kere çalıştırıp istop ettinmi araç kendine geliyor ustama götürdüm boğaz kelebeğini temezlet dedi temizlettim değişmedi 4 bujiyi değiştim 4. bobini değiştim hiç değişen olmadı bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim yoksa kafayı yiyecem...

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
Ynt: arabam tekliyor sebebi
« Yanıtla #1 : 05 Nisan 2012, 17:35:53 »
aynı sorunu bende yaşadım oksijen sensörü olabilir dediler . su atma olayı bende de var ama o motor sağlıklı olduğıundan dolayı atıyormuş. motor ikaz lambası hiç yanmadı bende ama aynı titreme sallantıyı yaşadım boğaz kelebeği ni iyi bilen birine tekrar temizlet adaptasyon yaptırmayı unutma .bir de lpg enjektörlerine baktır ondan da yapıyor olabilir..
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2012, 17:38:05 »
aynı sorunu bende yaşadım oksijen sensörü olabilir dediler . su atma olayı bende de var ama o motor sağlıklı olduğıundan dolayı atıyormuş. motor ikaz lambası hiç yanmadı bende ama aynı titreme sallantıyı yaşadım boğaz kelebeği ni iyi bilen birine tekrar temizlet adaptasyon yaptırmayı unutma .bir de lpg enjektörlerine baktır ondan da yapıyor olabilir..

işin uzmanı burada :D
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Nisan 2012, 17:39:00 »
:) estafurullah ustam :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2012, 17:40:32 »
:) estafurullah ustam :)

az daha sorunlar devam etseydi sen o motoru söker tekrar toplardın merak etme :D mühendis gibi oldun zamanla bora sayesinde
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2012, 17:42:53 »
vallaha aklıma gelmedi değil :) arkadaşa  allah vere mühendis falan çıkmamışım ben diyordum :)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2012, 17:47:51 »
tşk ler caner saol başka ne yapmam lazım bu sorunları yaşamamak için yakında iyi bir gaz ustasına gidicem gaz enjektörlerini gösterecem bende gazdan şüpeleniyorum çünki araba benzinlide taşş gibi maşallah tabi gaza aldınmı araba kendinden geçiyo :)))

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2012, 17:50:17 »
ben lpg enjektörünün gidik olduğunu ustaya kendim söyledim anlamadı da  :)  iyi bilen birine git duvarı nem insanı bilgisiz usta yıkar  :tamamdir

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2012, 17:53:55 »
vallahi caner kardeşim hiç sorma ben aslen niğdeliyim bizim orada ustalar müşteriler geldimi müşteriyi ayakta koşarak karşılar burada yani edirnede adamın yanına kadar gidiyorum slm veriyorum adam halen sen kimsin demiyor bu yaptırdıklarımı da arabaya memleketteki ustam söyledi ondan dolayı yaptırdım inşallah şu gaz enjektörlerini değiştirince düzelir :)))) başka neyden olabilir... boğaz kelebeğini adabtasyon yaptırdım bu arada

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2012, 17:58:35 »
her yaptım diyene inanma ben 3 kere temizlettim her temizleyen abi bunu daha önce yapan usta nası bozmuş mafetmiş dedi . en son bi abimize götürdüm dur bi önce motoru dinleyim deyince işte dedim aradığım usta bu. o abim olaya el attıktan sonra düzeldi diğer ustacıklara boşa para vermişim. sadece gazda yapıyor diyosun bna daha çok lpg enjektörü gibi geldi ama boğaz kelebeği de olabilir sen enjektörleri değiştir zaten garantin varsa para vermezsin ona sonra da boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptır ben 30 liraya yaptırdım en son bunları yaptıktan sonra bi daha dene bakalım bir de sana tavsiye arabayı çok dinleme...  :tamamdir

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2012, 18:01:44 »
saol ben arabayı yeni aldım 2 ay daha olmadı yeni olduğu için her halde çok değerli ne olursa ustanın yanında alıyorum kendimi :))) saol tekrar

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2012, 18:03:22 »
:) sende kendi gençliğimi gördüm bir an :)