Gönderen Konu: Sinyal problemi  (Okunma sayısı 4112 defa)

Çevrimdışı kmlsydm

• Profili Görüntüle
Sinyal problemi
« : 14 Ekim 2011, 22:38:09 »
Arkadaşlar merhaba mk1iminde garip bir durum oluştu acemiyim diye anlamadım pek :)
Farlar yada park açıkken sinyal ve dörtlüler çalışmıyor.
Sorun nedir basit bir çözümü var mıdır yoksa elektrikçiye göstereyim mi?
Yardım ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
Ynt: Sinyal problemi
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2011, 09:12:17 »
Tesisata bir şey eklemediysen , durup dururken olduysa muhtemelen tesisatın ek yerlerinde oksitlenme vardır veya  sigorta kutusu üzerinde röle bacaklarında oksitlenme olabilir kontrol edilmesi lazım.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2011, 11:45:34 »
Arkadaşlar sinyal demişken ben de bir soru sorayım. Benim mk1 de sol sinyal verdiğimde tıktık sesi çok hızlı çıkıyor ve keza içerideki gösterge lambası da öyle hızlı yanıp sönüyor. Sol sinyal ve diğerlerinde ise bir anormallik yok. Sizce sorun nedir? Ne dersiniz?

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2011, 11:47:11 »
Tekziptir.

Önceki mailimdeki "sol sinyal ve diğerlerinde" bölümünü, "sağ sinyal ve diğerlerinde" olarak düzeltirim.

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2011, 11:48:36 »
parkların sinyale bağlıysa ondan olmuş olabilir bende geçen parkları sinyale bağlamaya çalışırken aynı sorun olmuştu parklar açıkken sinyal direk yanıyordu yanıp sönmüyordu

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2011, 12:06:07 »
parkların sinyale bağlıysa ondan olmuş olabilir bende geçen parkları sinyale bağlamaya çalışırken aynı sorun olmuştu parklar açıkken sinyal direk yanıyordu yanıp sönmüyordu
Aynen öyle amerikan sinyal dedikleri şeyden yaptırmıştım. Ama neden sadece sol sinyalde yapıyor da sağ dahil diğer hiçbirinde yapmıyor acaba ???

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2011, 12:14:47 »
muhtemelen eskimiş bağlantılardan dolayı ortaya çıkmış bir durum neticede 30 yıllık parçalar

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2011, 21:26:28 »
Arkadaşlar sinyal demişken ben de bir soru sorayım. Benim mk1 de sol sinyal verdiğimde tıktık sesi çok hızlı çıkıyor ve keza içerideki gösterge lambası da öyle hızlı yanıp sönüyor. Sol sinyal ve diğerlerinde ise bir anormallik yok. Sizce sorun nedir? Ne dersiniz?
sinyallerini kontrol ettinmi patlak olan ampülün varsa ondan hızlı yanıp söner. mühtemelen bir tanesi yanmıyordur.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 20 Ekim 2011, 01:13:05 »
sinyallerini kontrol ettinmi patlak olan ampülün varsa ondan hızlı yanıp söner. mühtemelen bir tanesi yanmıyordur.

aynen öyle olmuştur. sağ ön veya arka sinyallerden birinin ampulü geçmiştir. bu da sağa sinyal verildi mi olması gerekenden iki kat hızlı çalışmasına sebep olmuştur.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ekim 2011, 15:25:40 »
İlginiz için sağolun, tüm dediklerinizi kontrol ettireyim bari. eyv.