Gönderen Konu: Golf ıv için Yeni Koltuklar ve İç Kapı döşemeleri  (Okunma sayısı 9445 defa)

Çevrimdışı buyukbas

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende aranıza yeni katılan bir golf IV sahibiyim. 1998 model Comfortline aracım. sorunum su. aracı aldığımda koltuk kılıflarını ailem hediye olarak yaptırdı. Koltukların orjinali kadife kumastan ve yıpranmış. 99 2000 ve 2001 model golf IV koltukları daha orjinal koltuklara sahipler ayrıca arka yolcu koltuklarında başlık kısmıda mevcut. Yurt dışından araştırdım çıkma bu koltuklardan mevcut ama merak ettiğim GOlf IV diğer 99 2000 2001 modellerin koltukları benim aracıma uygun olurmu ? ayrıca iç kağı döşemeleri de kadife kumaştan. hepsini bir den değiştirmek istiyorum eminim bu kadiffe kumaş sorunu sizin de başınıza gelmiştir. yardımcı olursanız sevinirim.. saygılarımla

Çevrimdışı freeman

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf ıv için Yeni Koltuklar ve İç Kapı döşemeleri
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2011, 11:50:02 »
Çıkmacılardan tam takım olarak bulabilmeniz mümkün ama iyi bi döşemeci bulursanız mevcut koltuklarınızı yeniden istediğiniz kumaş yada deri  ile kaplayabilir. örnekler forumda mevcut.
comfortline donaımlarda arka kol dayama mevcuttur sizin aracınızada uyar.

Çıkma almanız baya masraflı olacaktır, döşemeleri yeniletme yoluna gitmenzi öneririm

Çevrimdışı buyukbas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2011, 15:02:26 »
ankarada orjinaline yakın döşeme yaptığını bildiğiniz bir yer varmı? web adresleri varsa ve yazarsanız çok sevinirim..

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2011, 15:44:04 »
orjinali hiçbiryerde yok. ama renk olarak tuttururlar desen değil. 2000 ve öncesi ile sonrası comfort kumaşı aynı değil. aynı gibi duruyor uzaktan ama kesinlikle değil. ama komple yenileyecekseniz farketmez nasılsa. bulursan bana da haber ver benim kumaş da sigarayla baya bi yandı. orjinali dediğim gibi hiçbir yerde yok türkiyede. servis de 2500 lira istedi.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2011, 15:44:35 Gönderen: golge »
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı buyukbas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2011, 16:05:48 »
haklısın birisi kadife kumaş diğeri passat koltuklarına benziyor sentetik kumaş gibi. servis 2500 tl mi istedi. yok artık. gerçekten çok pahalıymış. en azından bunu öğrendim. çıkma koltuklara bakacağım artık..

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2011, 16:36:43 »
hayır hepsi kadife. bora passat ve golf de kullanılar kumaşlar aracın comfort, trend, pacific vb olmasına göre değişiyor bu 1. sadece comfortların koltukları kadife. ayrıca 2000 altı ve üstü diye değişiyor bu da 2. mesela ben bir hurda comfort bora buldum ama 2000 model olduğu için kumaş çoook benzemesine ragmen aynı değildi deseni de farklıydı. çok benziyo ama dikkatli bakınca farklı olduğu bariz belli.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2011, 21:48:37 »
evet comforline hepsi kadife döşeme.
denildiği gibi 2000 ve öncesi farklı, 2001 ve sonrası farklı.
ilk çıkanda desen ufak, sonrakinde biraz büyük.

bencede kumaş yenilemek daha mantıklı, ama airbaglerde dikkate alınmalı yapılırken.