Gönderen Konu: Sizce Amortisör Tamir Ettirilmeli mi?  (Okunma sayısı 6977 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Sizce Amortisör Tamir Ettirilmeli mi?
« : 13 Kasım 2010, 12:56:19 »
Herkese merhaba arkadaşlar. İlk önce belirtiyim, konu açmadan önce sitede arama yaptım ve maalesef istediğim cevabı bulamadım. Sorunum 4 amortisörün de patlak olması. Fakat şu an değiştirecek maddi durumum kalmadı, araba bakıma girdi ve elde ne var ne yok süpürdü :D Sizce amortisörü tamir ettirmeden mi binmek daha iyi yoksa tamir ettirip mi? Çünkü okuduğum konulardan bunun sağlıklı olmadığını ve arabanın üzerindekilerden farklı amortisörlerin takıldığını gördüm. 2. sorum ise  Polo Sportline ın amortisörü diğer 6N ler ile aynı mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: Sizce Amortisör Tamir Ettirilmeli mi?
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2010, 13:09:16 »
başkan farklı bişey takmıyorlar,elindekini tamir ediyorlar. Benim eski Reno11'in amortisörlerini tamir ettirmiştim satana kadar 4 sene daha bindim bir sorunda yaşamadım. Ostim'de yutiçi kargonun yanında bir yer var adını hatırlayamadım şimdi tavsiye ederim 10 numara iş yapıyorlar

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2010, 13:39:05 »
Ostim'de yurtiçi kargonun yanında bir yer var adını hatırlayamadım şimdi tavsiye ederim 10 numara iş yapıyorlar

Oraya gitmeyi düşünüyordum bende, olmazsa gidip en azından fikir alırım. Gidenlerin dediği şey, kendi amortisörlerini tamir ettirmek yerine bu aynısı deyip farklı olanla değiştirebilmeleriymiş. Tabii memnun olanlar da var. En iyisi gidip görmek :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2010, 15:47:13 »
git git memnun kalırsın,ben oraya bayağı iş yaptırdım fiyatları piyasaya göre ne kadar uygun bilemem ama işçilikleri kaliteli.

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2010, 19:48:06 »
Amortisöt olayında şöyle bir nokta var. 4 Tekerde eşit olmalı. Olmazsa ne olur ? Virajlarda savurulabilirsiniz.

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2010, 07:46:12 »
Polo sportline'ın amortisoru daha farklı olması lazım. Kontrol eder yazarım. Buğra.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Kasım 2010, 13:05:39 »
Amortisöt olayında şöyle bir nokta var. 4 Tekerde eşit olmalı. Olmazsa ne olur ? Virajlarda savurulabilirsiniz.

Bende bundan korkuyorum, ani fren esnasında ciddi savurma da yapabilir.

Polo sportline'ın amortisoru daha farklı olması lazım. Kontrol eder yazarım. Buğra.

Teşekkürler Alihan Abi, amortisörleri kontrole götürdüm ve sağ arka tamamen yay üzerinde duruyormuş ve hiçbir basınç kalmamış.