Gönderen Konu: Rot balans ayarı bu kadar mı farkedermiş?  (Okunma sayısı 10959 defa)

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Rot balans ayarı bu kadar mı farkedermiş?
« : 27 Mart 2010, 20:27:59 »
Arkadaşlar bugün yaklaşık 1000 km lik bir uzun yolun dönüşünde bir gözlemimi paylaşmak istedim:Yola çıkmadan önce kışlık lastikleri çıkarıp 4 adet yeni lastik aldım, ayrıca bir yıldır yaptırmıyordum yeni  4 lastiğide rot ve balansa soktum, ayarlar o kadar düzelmişki ( ya da daha önce o kadar bozukmuş ki ;D) otobanda aracın çok rahatlıkla 160-170 kmye çıkması beni çok şaşırttı, bu aracı 3,5 yıldır kullanıyorum, 140 bin km oldu hiç   bu kadar seri olmamıştı.. hem yeni lastik hem rot-balans mükemmel bir asfalt performansı :D Tatile çıkacak, uzun yol yapacak ve hele de otobanda kullanacaklara mutlaka rot-balansa girin derim :)

Çevrimdışı golge

• Profili Görüntüle
Ynt: Rot balans ayarı bu kadar mı farkedermiş?
« Yanıtla #1 : 27 Mart 2010, 20:55:21 »
rot balansdan değilde o lastiklerden olmuştur. hayırlı olsun. balansın bozuk olduğu zaman hızlanmanda problem olmaz ama araba sallar titrer direksiyona bile vurur 100 ü geçmeye başlayınca.
.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2010, 20:57:17 »
Evet eskiden titriyordu ama şimdi çiviyle çakılmış gibi sabit..

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2010, 23:34:54 »
ben alalı 3 sene olacak daha ne lastik patladı ne havası indi ne de rot balansa soktum. araç 160-170-200 gene de hiç titremiyor  :D ama 3 ay sonra yeni jantlarım ve lastiklerimi takınca bir ön düzen bakımı ve ardından rot balans ayarına gireceğim. ;)

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2010, 00:14:35 »
vah vah ben o araca acidim simdi ya bakımsız söförler sizi sizi  :bekleriz: ;D

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2010, 09:43:22 »
ben alalı 3 sene olacak daha ne lastik patladı ne havası indi ne de rot balansa soktum. araç 160-170-200 gene de hiç titremiyor  :D ama 3 ay sonra yeni jantlarım ve lastiklerimi takınca bir ön düzen bakımı ve ardından rot balans ayarına gireceğim. ;)
Ben de senin gibi düşünüyodum arabam çok bakımlı falan diyodum ama rot balansa girince  traktör sürüyomuşumda haberim yokmuş anladım, tek bulgusu titreşim değil bir ayar yaptır bana katılacaksın :), ayrıca 3 yıl ayarsızlık için çok uzun bir süre, neyse dedim ya orada göreceksin :)

Çevrimdışı amylee_kenan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2010, 21:29:28 »
öncelile slmlar evt biliyoruzki rot ve balan ayarı yapılmalıdır balans ayarında lastik telkırma balon olma vs gibi durumlar hem gözden geçirilir hemde lastikler yıpranma olasılıgı düşer ama iyi bir üsta yapmalıdır. ben görüyorum bazı mk 4 lerde balansları kolay oluyor diye balans kurşunlarıı önden takıyorlar ama en gogrusu jantın içinden takılması gerekiyor dıştan vurulanlar çok çirkin gözüküyor. kısacası rot ve balans ayarları yapılmalıdır. zaten fiytatıda cüzi rot ve balans ayarı 30-40 tl arası birşey :tamamdir

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2010, 15:53:18 »
Doğru benimki de jantın iç tarafından yapıldı :)