Gönderen Konu: Yolunda gitmeyen birşeyler var.  (Okunma sayısı 3581 defa)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
Yolunda gitmeyen birşeyler var.
« : 17 Ekim 2014, 13:40:43 »
Arkadaslar merhaba aracımda aldığımdan beri bi çekmeme problemi vardı ancak çokta takmadım çünki düz yolda çok etkilenmiyordum ancak şu sıralar aktif kullandığımdan iyice rahatsız oldum. Herhangi bir arıza gözükmüyor pc de. Ustada ya hava akısdan ya senteden diyo bazen ve ısındığında yapıyor sizce senteden olsa sürekli yapmazmı. Ateşleme sistemi aldığımda değişmişti.
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: Yolunda gitmeyen birşeyler var.
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2014, 15:19:18 »
senteden olsa iyi usta çalışmasından anlar.ama genede kontrol ettirebilirsin kontrolü basit bi işlem.daha önce ben resimlerini paylaşmıştım.ben de şüphe ettim bikaç ustaya gösterdim içime sinmedi kontrolle rahatladım.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2014, 15:28:24 »
Vaktim müsait değildi bugun mafı bi temizledim soketi söktüm öyle biniyorum sorun düzelirse kesin akısmetreden temizlediğimde işe yaramazsa alcam yenisini

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2014, 15:42:56 »
maf nerde ve nasıl temizledin_benim 16 valf aracım.rolanti bazen kelebek arızası gibi zor hava alıyormuş gibi çalışıyor.gaz vermesem stop edecek rolanti düşüşe geçiyor kendi kendine gaz veriyor düşük devirde.yüksek olsa kelebekten şüphelenecem.ve devamlıda yapmıyor ışıklarda durduğumda sanki benzinde pislik varmış gibi tekliyor araba.veriyom gazı veriyom gazı düzeliyor.

Çevrimdışı TTU1905

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2014, 17:15:44 »
Bahsettiğiniz olay sanki bende de var napmak lazım bunun için arkadaşlar çözüm bulursanız yazın size zahmet

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2014, 11:22:11 »
hava yakıt karışımı ile ilgili birçok şey olabilir sadece maf'a bağlamamak lazım konuyu o kadar kolay bozulan bir parça değil o , ateşleme değişti demişsin o noktada sorun olmaması lazım , sente sürekli sıkıntı çıkartır ama sen ısınınca oluyor demişsin açıkçası bana krank devir sensörü gibi geldi sonuçta bu sensör bir tür mıknatıs ve tüm mıknatıslar vadesi dolduysa sıcakta özelliğini kaybeder eğer imkanın varsa satın almadan veya başka bir araçtan kendinizinkine takıp deneyin derim.
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2014, 23:59:14 »
Mafın soketini çıkarınca düzeliyor sanırım yada banamı öyle geldi anlamadım.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2014, 16:06:28 »
Hava akış metre değişti düzeldi arkadaslar. 350 tl orjinal parça arabanın çekişi %40 a kadar arttı diyebilirim. Debimetrelerin iadesi yok yani prıblemin nokta atışı bulunması gerek bilginiz olsun.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2014, 19:50:58 »
Ben Golfü performansı düşük diye satmıştım, çok hantal diye, demek o kadar artıyo muydu çekişi, şimdi ben de şüphelendim acaba benim akışmetrede mi bozuktu acaba diye.