Gönderen Konu: bakım zamanı  (Okunma sayısı 6228 defa)

Çevrimdışı klasik27

• Profili Görüntüle
bakım zamanı
« : 16 Ekim 2009, 01:17:13 »
herkese mrblr.arkadaşlar arabam çok fazla yakmaya başladı ustaya gittim debriyaj balatası bitmiş dedi.aracım şuan 120.000 de bakım zamanı mı geldi acaba_?urfa viranşehirdeyim burada renault tan başka markalardan anlamıyorlar hangi parçaların değişmesi gerektiğini ben anlaya bilir miyim acaba_?yardımlarınız için tsklr

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: bakım zamanı
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2009, 01:58:40 »
araban bağırıyor devir yükseliyor fakat süratlenmiyorsa baskı balatanın bitmiş olduğuna işarettir
aracın yüksek viteslerdede kalkıyorsa istop etmeden buda bittiğine işarettir
rampaları rahat ve devirli çıkamıyorsan araban durmadan vites istiyorsa yani  ilk söylediğim gibi bağırıyor fakat  gitmiyorsa buda bittiğine işarettir
yalnız aracının çok yakması sadece baskı balatadan değildir bakım zamanların kaçırma hava filtreni değiş yakıt filtrenin kontrolünü yaptır gerekirse değiş lastiklarinin havasını düşük yapma 120 binde ki arabanın ilk sahibi değilsen daha önceki sahibinin nasıl kullandığınıda bilmiyorsan bitmesi normaldir anormal bir durum değil baskı balata için triger kayışını değiştin mi onuda ihmal etme belki değişmişindir ben hatırlatmak amacıyla diyim dedim illaki servise gerek yok baskı balata değişmek iiçin ustası yapar sen kafanı takma renocular da yaparlar diyip içini rahatlatayım kolay gelsin ha bu arada aracın benzinli ise ateşlemde sorun varsa o da çok yaktırır yakmadan atar ama ustan bitmiş dediyse baskı balatan bitmiştir onlarda bu işin ustası biz afaki konuşuyoruz kendi adıma yani
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı klasik27

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2009, 02:03:26 »
dediklerinin çoğu var baskı balata+ bujilerle bu işi hallederiz umarım.peki parçalrı internetten alsam tavsiye edeceğiniz bi yer var mı_? tsklr

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2009, 02:16:25 »
internetten yok da vw parcacılarından temin edebilirsin kargo gönderiyorlarmış
yalnız bir tavsiyem daha olacak ne lazım olmadan neden parça alıyorsunuzki bujilerin tırnakları kurum bağlamış ise zımpara ile bile çözülebilir misalen diyorum böyle yapın demiyorum
ustanız baksın araca ne lazımsa orada bulursunuz bulamazsanız forumda yazılmış olan yerleri arayabilirsiniz servs yedek parça önerileri filan hiçolmadı intten vw sitesine girin oradan yetkili bayi ve servisler çıkar size yakın olan bir yetkili servisin tel numarasını alın arayın gerekli parçaları onlar size göndersin hem kafanız da rahat olur hem orjinal parça olur hemde sizin ustanızın size söylediği parça sizin aracınıza aitmi deiğil mi anlamış ustanızı bir nevi kontrol etmiş olursunuz yanlış parça ise servis size der bu parça polo klasiğin değil diye filan tabiki yinede siz bilirsi niz benimki sadece bir tavsiyeydi
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2009, 05:08:34 »
3 kuruşluk bujilerden kaçmayın,mümkünse BOSCH Super4 kullanın.Sizin aracınız için idealdir. 45-50 lira gibi bir rakam. Baskı balatayıda eğer bulunduğunuz ilde yoksa otostart.com'dan alabilirsiniz. Yine de Polo'nun parçalarının yedek parçacılarda sıklıkla bulunduğunu düşünürsek o kadar korkmanıza gerek yok bulunduğunuz ilde veya ilçede bulabilirsiniz.Yine de sıkıntı yaşayacak olursanız Ankara'dan size elimden geldiğince yardımcı olurum.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2009, 16:01:30 »
dediklerinin çoğu var baskı balata+ bujilerle bu işi hallederiz umarım.peki parçalrı internetten alsam tavsiye edeceğiniz bi yer var mı_? tsklr

Atılgan Vw (312) 395 02 60. Türkyılmaz Vw http://turkyilmazoto.com.tr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1  

Yılını söylersin orjinal Luk veya Shacks dersin komple takım gönderirler. Bujide tabi bosh alacaksın muhtemelen 3tırnaktır.Bilen  Usta yoksa debriyaj telini kuramazlar

« Son Düzenleme: 16 Ekim 2009, 16:02:10 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı klasik27

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2009, 01:52:16 »
freegane tsklr parçayı urfadan aldım.170 lira luk marka.hala taktırmadım arkadaş debriyaj yayını takamazlar dedi kafam karıştı servise mi gitsem ne dersiniz_?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 20 Ekim 2009, 00:45:53 »
İşçilik 150 civarıysa hiç kaçma derim.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di