Gönderen Konu: yan ayna nasıl yapışır?  (Okunma sayısı 8094 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
yan ayna nasıl yapışır?
« : 04 Nisan 2012, 17:08:16 »
arkadaşlar aracımın sol yan aynasının bugün yolda gelirken titrediğini gördüm.sağ ayna hiç titreme yapmıyordu.camı indirip elimle dokununca ayna az da olsa oynuyordu.sanırım  okulda öğrenciler dokunmuşlar yada kendi kendine oynamaya başladı.

anahtarın ucuyla aynayı oynattım arkasında düz grimsi bir düz zemin var ve ayna baya bi açıldı.ama tamamen çıkmadı.aynayı sağ üstten bişi tutuyor gibiydi belkide tek orası yapışıktı bilemiyorum.

şimdi ben bu aynayı arkadaki gri zemine nasıl yapıştırayım?

mazaallah düşer falan...olduğum ilçe mahrum yer.evde çift taraflı şeffaf bant var.onunla yapıştırsam olur mu?

yapıştırınca ısıtmasında problem olur mu?

yardımlarınzı bekliyorum acilen

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: yan ayna nasıl yapışır?
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2012, 17:10:26 »
bulundugun ilçede camcı vardır otomobil için onlardan az silikon iste tamamdır veya tamamen söksünler onunla dene gördüğün açıdan arkada ki gri zemin direk cama mı temas ediyor yoksa arada yapıstırıcı var mı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2012, 17:20:04 »
sanırım arkadaki gri zemin cama temas ediyor.bulunduğum ilçede malesef araç camı üzerine çalışan kimse yok.aynayı sadece sağ üst  taraf tutuyor.orayıda zorlamak istemedim olurya aynaya kablo giriyor olabilir diye ısıtma için.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2012, 17:36:36 »
sanırım arkadaki gri zemin cama temas ediyor.bulunduğum ilçede malesef araç camı üzerine çalışan kimse yok.aynayı sadece sağ üst  taraf tutuyor.orayıda zorlamak istemedim olurya aynaya kablo giriyor olabilir diye ısıtma için.

o zaman bi çift taraflı bant ile dene ne olacak

Yunus EMRE

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2012, 17:47:36 »
birazdan inecem bantla tutturcam.ilerki günlerde sorguna gidince bi camcıya uğrarız artık.o zamana kadar idare etsinde

saol nizam hocam

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2012, 17:50:12 »
birazdan inecem bantla tutturcam.ilerki günlerde sorguna gidince bi camcıya uğrarız artık.o zamana kadar idare etsinde

saol nizam hocam

geçmiş olsun bant kaliteliyse sıkıntı çıkmaz heralde otobanda da kimsenin üstüne uçmasını istemeyiz kontrol edilmesi gerek

Yunus EMRE

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Nisan 2012, 21:43:24 »
aynayı yapıştırdım çift taraflı şeffaf bantla.bu seferde aynayı araylayan ayna ayar kumandasını bozdum.geriye çevirince bi yarım tur döndü sonra eski L yada R konumuna getiremedim.zorladım şimdide boşa dönüyor.sağ ve sol aynaları ayarlamıyor.önce sağı ayarlamamaya başladı sonra solu hepten ayarlamadı.

bugün okuldaki aksaraylı arkadaş memleketine gitti.saolsun o aksaraydan orjinal getirecek.kendim takacağım.