Gönderen Konu: İlk Vokswagenim Polo  (Okunma sayısı 25269 defa)

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
Ynt: İlk Vokswagenim Polo
« Yanıtla #56 : 02 Mart 2014, 18:43:46 »
Umarim dediginiz gibi olur zaten ilk dolum tupun boslugunu aliyor birde ayar falan yapikirken cok harcaniyor buna gore hesap edersek 30-35 kurus yakalanir gibi bir deger buda bizim araclar ve otm vites icin iyi bir deger.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimde otomatik arac , atiker takılı 27 -28 krs arası yakıyorum sehir ici kullanım ! Sizinde degerler böyle olucaktir

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #57 : 02 Mart 2014, 23:32:56 »
gözlerime inanamıyorum. bu nasıl bir yazı böyle.  :o :o :o :o :o :o

?
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #58 : 03 Mart 2014, 00:30:52 »
?

bayağı işte. buji ve sıcaklık dengeleme filan. dizellerdeki kızdırma bujisini kast ediyorsan ateşleme yapmaz. zaten lpg de olmaz. yok benzinlilerdeki ateşleme bujisinden bahsediyorsan kızdırma yapmaz.

her durumda 4 zamanlı motorların çalışma prensibi ile ilgili çok yanlış bilgilerin var anlamına geliyor.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #59 : 03 Mart 2014, 00:37:49 »
bayağı işte. buji ve sıcaklık dengeleme filan. dizellerdeki kızdırma bujisini kast ediyorsan ateşleme yapmaz. zaten lpg de olmaz. yok benzinlilerdeki ateşleme bujisinden bahsediyorsan kızdırma yapmaz.

her durumda 4 zamanlı motorların çalışma prensibi ile ilgili çok yanlış bilgilerin var anlamına geliyor.  :)

Hayır onları kast etmiyorum. Buji ısı iletimini araştırırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz, yetersiz açıklama yapmış olabilirim.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #60 : 03 Mart 2014, 01:53:36 »
Hayır onları kast etmiyorum. Buji ısı iletimini araştırırsanız ne demek istediğimi anlayabilirsiniz, yetersiz açıklama yapmış olabilirim.

ben ters anlamışım pardon. ısının arttırılması noktasında bujinin görevi şeklinde anlamışım.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #61 : 03 Mart 2014, 14:08:05 »
Valla benzinde saniri. 60-65 kuruslari goruyordu tam olcemedim 27-28 kurusu yakalarsak sorun yok yanliz bir problemim var arkadaslar sabahlari ilk benzinde calismada aracim zor calisiyor lpgden once sikinti yoktu tabi calisiyor tekliyor gaz verince boguluyor sonra tekrar tekrar deniyerek calistiriyorum ucuncu denemede isininca tum.sorunlar cozuluyor ertesi gun tekrar ayni sey oluyor takan ustama birakacam arabayi gece sabah o calistirip ilk degerlere bakacak.

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #62 : 03 Mart 2014, 21:04:57 »
Benimde otomatik arac , atiker takılı 27 -28 krs arası yakıyorum sehir ici kullanım ! Sizinde degerler böyle olucaktir

böyle yakıyorsanız çok iyi. ben manuel vitesle 32-33krş civarı yakıyorum sakin kullanımda.
Shadow...

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 04 Mart 2014, 00:16:45 »
böyle yakıyorsanız çok iyi. ben manuel vitesle 32-33krş civarı yakıyorum sakin kullanımda.

evet bırcok kez olcum yaptım bu degerlerde cıktı , genellıkle hep aynı pompadan almaya da ozen gosterıyorum .

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #64 : 04 Mart 2014, 07:29:21 »
Peki ne kdr sure sonra oturdu sistem ben 60 tl lik gaz harcadim halen 40-42 krs seviyesinde birde sanki benzinde gazla azaliyor anlamadim bugun birakicam bi bakacsklar bunun disinda gidisde cekiste sikinti yok

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 04 Mart 2014, 12:02:56 »
Peki ne kdr sure sonra oturdu sistem ben 60 tl lik gaz harcadim halen 40-42 krs seviyesinde birde sanki benzinde gazla azaliyor anlamadim bugun birakicam bi bakacsklar bunun disinda gidisde cekiste sikinti yok

Gecen sene yaz aylarında taktirdim 1000 km sehir ici kullandım kontroller yapıldı , sonra tatile gittim 130 tl ye Ankara Mersin arası yol yaptım , geldim kırmızı enjektor vardı sıkıntı çıkardı siyah horizon enjektor takıldı en son modeli dediler , basınç ayarları yaptılar o günden beri aynı degerlerde bir kerede filtre degisimi oldu. Benzin azalması normal zaten belli ısıya gelene kadar benzinde çalışır arac , ve unutmadan çeyrek deponun altına düşme sakın benzinde depoda mutlaka benzin bulundur ! Son olarak benzin rolesi takıyormuş ustalar sakın taktirma gaz bitip benzine gecmek istediğinde aracın yolda seyir halinde stop ediyor ve zarar verme ihtimali yüksek !

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #66 : 04 Mart 2014, 12:18:36 »
Benim benzin olayi farklu biraz nerdeyse her lpgde benzinde aliyorum cozemedim usta ikisi bir yanmsz dio iseme olabilir dedi olmadi mecburen role takicaz bakalim bi kez daha deneyecem suan ceyrek depoda gene duserse care kalmicak yakitida 1000 km beklicez artik

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 04 Mart 2014, 12:49:53 »
Benim benzin olayi farklu biraz nerdeyse her lpgde benzinde aliyorum cozemedim usta ikisi bir yanmsz dio iseme olabilir dedi olmadi mecburen role takicaz bakalim bi kez daha deneyecem suan ceyrek depoda gene duserse care kalmicak yakitida 1000 km beklicez artik

role olayını bende yaptım 85 tl orjınal role dandık olanlar 30 tl ye kadar dusuyor, benzın pompasının gereksız yere calısmasını onluyor ama yolda gaz bıttgınde benzıne gecmıyor ,arac stop edıyor acıkcası duzenı bozuyor . Ben cok arastırdım ankarada ıyı servıslere gıttım cogu lpg ustası onermedı. 30 dereceye gelene kadar benzınde calısıyor arac sonra lpg,ve her calıstırmada da benzınde calısıyor ben normal karsılıyorum bu olayı ;)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #68 : 04 Mart 2014, 13:13:43 »
Valla evde eski aracimdan soktugum var fena bi malzeme degil deneyecem bi takip