Gönderen Konu: İlk Vokswagenim Polo  (Okunma sayısı 25221 defa)

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
İlk Vokswagenim Polo
« : 25 Şubat 2014, 15:18:18 »
Herkese merhaba arkadaşlar öncelikle kendimi tanıtmak için forumda tanışma köşesi aradım fakat bulamadım lütfen kızmayın bana adım Metin Antalyada yaşıyorum Gayrimenkul eksperiyim arabalarla yakından ilgiliyim teknik ve pratik olarak yalnız ilk kez bir Volkswagen sahibi oldum yaklaşık bir hafta kadar önce beyaz 99 model otomatik bir polo aldım hem eşim kullanması için hemde ilkkez otomatik rahatlığını yaşamak için. Foruma abone oldum çok güzel paylaşımlar var gerçekten bende bir kaç soru sormak istiyorum izninizle ;

1-Direksiyon ayarım en alt seviyedeyken hiç bir sorunum yok fakat direksiyonum ust seviyelere ayarladığımda çevirince dönüş esnasında hep aynı yerlerde bir yerlere takılıyor gibi bunu yaşayan ve çözüm bulan varmı ?
2-Bu hafta sonu lpg taktıracağım aracım 75.000 kmde henüz daha önceki araçlarıma atikerde arkadaşım olduğundan taktırmıştım ve Antalyanın en deneyimli ustalarıdır hiç bir sorun yaşamadım bu araçla alakalı söylentileri ve forumdan okuduğum sıkıntıları arkadaşıma söyledim ben çok poloya montaj yaptım BRC de olsa LOVATODA önemli olan montaj dedi sizin görüşünüz nedir?
3-Araç otomatik dediğim gibi ve ilk kez otomatik araç sahibi olduk sabahları ilk çalıştırmada yol alırken soğukken ilk 1 ve 2 viteste hissettiriyor sınınca geçiyor normalmidir birde yolda yada ışıklarda diyelim ki lpgde stop etti ne yapacağız ? Araç D konumundayken stop etmesinin sakıncası varmı tekrar nasıl çalıştıracağız şimdiden herkese teşekkürler.

Çevrimdışı 34GIH28

• Profili Görüntüle
Ynt: İlk Vokswagenim Polo
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2014, 16:47:57 »
öncelikle hoş geldiniz :)
lpg de bildiğim kadarıyla bizim araçlara en iyi BRC tabiki ustası da önemli fakat benden daha deneyimli arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 16:48:19 Gönderen: 34GIH28 »
İstanbul masalı

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: İlk Vokswagenim Polo
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2014, 16:54:56 »
Oncelikle hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin.

Bende otomatik kullaniyorum. İlk zamanlar bende de stop etme olayi vardi. D de stop edince N konumuna alip araci tekrar calistirabilirsiniz. Zaten P ve N disinda ki viteslerde mars basmiyor.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2014, 17:25:19 »
peki hüseyin bey araca bir zararı olurmu bu durumun aslında ilk etapta lpg düşünmedim benzinde binerim dedim ama 60 kuruş gibi bir değer yakıyor sanırım sizde durum nedir acaba ?

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2014, 17:25:47 »
Bu arada iyi dilekleriniz için ayrıca teşekkür ederim.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Ynt: İlk Vokswagenim Polo
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2014, 17:44:32 »
peki hüseyin bey araca bir zararı olurmu bu durumun aslında ilk etapta lpg düşünmedim benzinde binerim dedim ama 60 kuruş gibi bir değer yakıyor sanırım sizde durum nedir acaba ?

Bende bi cok kez oldu ama problem olmadi. Motor calismadigi icin tork konvertorune yag basinci yapmadigindan dolayi vites bosta gibi devam ediyor

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2014, 17:47:46 »
peki bu direksiyon ayarıyla alakalı problem kronikmiş servistekiler öyle söyledi ama doğrumudur yaşayan varmı acaba ?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2014, 20:26:25 »
direksiyon hakkında bir bilgim yok fakat lpg ye gelince benimde canıma tak etti 1 ay içinde bnde taktırıcam ortalama 75 krş civarı yakıyo. hatta mümkünse 2 tane taktırıp %40 + %40=%80 bi indirim bekliyorum :D :D şakası bir yana bnde araştrdm kıme sorsam satıcaksan atiker biniceksen lovato paran varsa brc diyolar

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2014, 21:44:20 »
italyan veya yerli ne olursa olsun olay montajda arkadasim beceremediklerindede pololarda lpg sorunlu diye b*k atarlar ustalarimiz, zavoli dersin kalite dersin mesela atiker 900 ken ben 1200 liraya zavoli taktirdim 3 ay burnumdan geldi ve bolge bayisine sorunlarimla gidince adamin yaptigi teksey bir kucuk boruyu lpg regulatorunden cikartip agzini kor tapa ile kapamak oldu ve tum sorunlarim gitti 2500 verip prince de taktirsan olay montaj ve ayarda forumda cok duyduk lpg icin gerekli olan suyu yedek su kabindan alan hatali montajlari vs iyi arastir sorun yasamazsin saygilar

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2014, 21:55:57 »
suyu nerden alıcak peki hiç bilgim yok lpg hakkında

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2014, 22:03:30 »
Lpg konusunda tecrubeliyim benim sikintim aracimin otomatik olmasi ve lpgde stop ederse sanzumani kucaklamak bunun disinda bi sikintim yok birde sehir icinde 35 kurus gibi deger yakalarsam bomba olur ayrica lpg ustam cok deneyimli ve bilgilidir bakalim cumartesi baglaticam size sonuclari ve montaj resimlerini paylasirim

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2014, 22:05:49 »
Su devirdaim eden hortumlardan alinir tank giris cikisindan alinirsa hararet sorunu lpgye gec gecme regulatorun gec isinmasi sorunlari olur tekler cok yakar gibi

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2014, 22:45:57 »
Hoşgeldiniz....
Kazasız,belasız,cezasız sürüşler dilerim.Polo da tüpün iyisi kötüsü olmaz tüp başlı başına bu araç ve diğer araçlar için sorun polodaki ateşleme parçaları ve diğer birçok parçayı en çok bozan şey LPG...
Red Machine!!!

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2014, 22:56:33 »
Ama lpgsiz de benzine dayanilacak gibi degil gerci diger araclarimda lpgden kaynakli hicbir ariza sikayetim olmadi bakalim bu aracta neler gorecez :)