Gönderen Konu: arkadaşlar km saati ve devir saatim çalışmıyo?  (Okunma sayısı 21787 defa)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
Ynt: arkadaşlar km saati ve devir saatim çalışmıyo?
« Yanıtla #28 : 17 Mart 2010, 22:58:27 »
ama kadranda mı sorun yoksa tesisatta mı bilmiyorum. abi bunu buldum işime yarar heralde images/devgos2bagsema.jpg

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #29 : 17 Mart 2010, 23:05:39 »
ama kadranda mı sorun yoksa tesisatta mı bilmiyorum. abi bunu buldum işime yarar heralde images/devgos2bagsema.jpg

Evt tüm ayrıntıyı vermiş bundan faydalanabilirsin.. Fişteki 5 nolu ayakta devirin ucu arabayı çalıştırınca oraya bak bakalım elektrik geliyormu..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 17 Mart 2010, 23:06:17 »
heralde

alternatörden gelen w ? artık hangi renkse

resimdeki mavi kabloya takılacak
Kırmızı = Kontaktan enerjıyı aldık
Siyah = Şaseye verdık
Beyaz = Park Far dugmenın ordan ısıklandırması ıcın enerjı aldık.

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Mart 2010, 23:11:52 »
Evt tüm ayrıntıyı vermiş bundan faydalanabilirsin.. Fişteki 5 nolu ayakta devirin ucu arabayı çalıştırınca oraya bak bakalım elektrik geliyormu..
fişteki 5 nolu ayak derken abim? kadranların arkasına gelen fişteki mi? anladım oraya akım geliyor ise direk ordan alacam yoksa marş dinamosundan çekecem peki marş dinamosundaki w kutbu dediği hangi renk oluyo ki acaba ::) :-\

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Mart 2010, 23:14:08 »
W dediği ateşleme bobinine giden ana kutup.. Bobinine giren + kutuptan alıcaksın..
« Son Düzenleme: 17 Mart 2010, 23:15:30 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 19 Mart 2010, 21:24:51 »

Ben bugün söktüm baktım KM teli oynamıyor yani problem yok saati Erşan abinin dediği gibi tornavidayla kontrol ettim çalışıyor heralde yerine tam oturmamıştı olsun dedim komple söktüm içini güzelcne temizledim baktım KM sayılarının olduğu panel sallanıyor vidaları gevşemiş onları sıktım temizledim topladım yarında kısmetse takıcam   :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 19 Mart 2010, 21:25:25 »
Bu arada benim KM sayacı saymıyordu inşallah oda düzelir  :p

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 19 Mart 2010, 21:27:46 »
benki hızlı gösteriyor söksem baksam düzelirmi ? birde bağzen 60 km de başlıyor sayamaya oda patiye sarınca oluyordu önceden ama artık alıştı galiba yapmıyor artık
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 19 Mart 2010, 21:32:10 »
benki hızlı gösteriyor söksem baksam düzelirmi ? birde bağzen 60 km de başlıyor sayamaya oda patiye sarınca oluyordu önceden ama artık alıştı galiba yapmıyor artık
Seninki biraz anormal durum  ;D

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Mart 2010, 21:52:11 »
 :t :t :t gökhanım utandım yaa  ;D ;D vallahi utandım geçen uğraştım o kadar bi sökemedim içine ettiğim saatini en son Erşan abi dedi ki arkadan km telini sökmeden çıkmaz ;D ben ne bileyim daha önce hiç sökmemiştim. yarın ben de sökecem kıskandım senden  :tamamdir

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 19 Mart 2010, 22:05:42 »
Valla bende sökmemiştim Erşan abi çok iyi tarif etti ona göre söktüm KM telini çevirmeli zannettim kelebk gibiydi görünmediği için çevirdim çevirdim yorulunca elimi çekerken pıt çıkı verdi  ;D Yanlarından tırnaklı tırnaklarını bastır öyle çıkart teli soket zaten kolay :tamamdir Tachonun içinde uzunları yakınca yanan sarı renkli ledi maviye çeviricektim baktım sökülücek gibi değil hiç uğraşmadım içini temizleyip kapattım  ;)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 23 Mart 2010, 23:07:50 »
Erşan abi yardım............. Abi harici takometreyi taktım aynen dediğin 5 nolu sokete. bağlantılarda hiçbir sorun olmadığına eminim. araba rolantide iken takometre 1000 devirde buraya kadar herşey normal :) sorun şurda gaza bastığım an takometre 1000 devirin altına iiniyor  :D
ne kadar gaza asılırsam o kadar çabuk iniyor yani şu an ters çalışıyor gibi bir mantık doğdu? acaba benim araçtaki devir saatinin çalışma mantığı ile sonradan taktığımın çalışma mantığı birbirinin zıttı mı?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Mart 2010, 12:58:07 »
 Bobinine giren yerden bi dene yeni göstergeyi.. Sistemde farklılık olabilir malum sigorta kutusundan geliyor orjinal sistem..