Gönderen Konu: Polo 16v Air İntake Kit taktırmak ıstıyorum  (Okunma sayısı 11212 defa)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
Polo 16v Air İntake Kit taktırmak ıstıyorum
« : 23 Ağustos 2010, 01:00:25 »
uzerındekı fıltreyı yetersız buldugumdan dolayı  bu kıtı taktırmak ıstıyorum. polo topıgı altında bır konu gordum fakat eskı sanıyorum. bılenler bana guncel sekılde bılgı verebılırmı acaba ? performans vermesı o kadar onemlı degıl . zaten bı fıltre ne kadar bı performans verebılır onu tam bılemıyorum. aracın uzerınde orjınal fıltre duruyor.motorun hemen arka kısmında. fakat ondan bır boru daha cekılmıs. onun ucunda ıse acık fıltre mevcut. bu ıslem sırasında sanırım hepsı komple sokuluyor. ve bu kıt yerlestırılıyor ? dogrumu anladım . bılen arkadaslar yardımcı olabılır mı . arac 1.4 sportlıne.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2010, 03:17:10 Gönderen: onurc »
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: polo air intake kit hakkında ?
« Yanıtla #1 : 29 Ağustos 2010, 12:16:13 »
senin aracın filtre kutusu kanımca boş, içindeki filtreyi çıkarıp borunun ucuna açık filtre takmış eski sahibi. Filtrenin konumu itibariyle Polo Sportline'larda sadece filtre ile performans almak pek olası değil çünkü filtrenin kendisi veya borusu mutlaka motorun üzerinde duracağı için soğuk hava alması hemen hemen imkansız. Akü bagaja alınıp filtre akünün yerine çekilirse ancak o zaman motor soğuk hava alır. Onun dışında yapacağınız herhangi bir filtre işlemi sadece ses almanızı sağlar, hissedilir performans almanız biraz zor.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2010, 01:04:43 »
performans bakımından yeterlı su anlık zaten. aman aman bırsey beklenemezde 1.4 aractan. ses olsun yeterlıdır. yettıgı kadar gıdıyor zaten arac  :)

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2010, 02:21:54 »
arbadan ses cıkmıyor artık :D bundan almayı dusunuyorum . yeterlı olurmu sızce ?
http://www.eradtuning.com/index.php?do=catalog/product&pid=1095

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: Polo 16v Air İntake Kit taktırmak ıstıyorum
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2010, 00:16:56 »
üstad ben sana şahsi önerimi söyleyeyim mi? şimdi git iyi bir elektrikçiye, akünü bagaja alsın, akünün yerine de uzat bir tane itg filtre, ara boruyu da önce cam yünüyle sar, üstüne de teflon bant çek, araban yaldır yaldır soğuk hava çeksin, hatta angel eyes farların varsa işi daha da abart, uzunları boşalttır direk cepheden alsın havayı filtre, böyle kitlere fln vereceğin parayla ses değil performans almış olursun. Eğer ankaradaysan bu bahsettiğim işlemlerde sana yardımcı olurum çünkü benim sportline duruyo olsaydı ben yapacaktım bütün hepsini. Niye mevcut filtre yerini değiştirmeni şiddetle istediğime gelince, arabayı 1-2 saat kullandıktan sonra filtreye bi elini değdir bakalım soğuk mu gelecek sıcak mı? bende karbon kutulu filtre ve içi alüminyum kaplı intake borusu vardı, normal şartlarda asla ısınmaması gereken bir düzenek yani, ama filtre motorun üstünde olduğu için filtre ve boru her daim sıcak olurdu, yani motor sıcak hava çekiyor, filtreyi akünün yerine alınca boru ve filtre motordan mümkün olan en uzak yerde olduğu için ısınma minimum olacak, boruyu da yalıtınca araç mis gibi soğuk hava çekecek :tamamdir

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2010, 00:29:43 »
valla bu dedıklerın cok zor hocam . zaten lpg lı arac stepneden. bagajda yer olmuyor . babam zaten karsı cıkar buna . ben orjınalı neyse onu yaptırmak ısterım . ısınsın . zaten arabayla gezmem benım 1 saat anca bulur. fardan fıltre cıkarmak bıraz abartı olur drag arabası hazırlamıyoruz :D . bana tatlı bı ses versın yeter. performansda verıyosa verır . o kadar onemlı degıl . bugun orjınal fıltreyı soktuk . babam dırek " sen bu sesı mı ıstıyorsun dedı " dedım aynen ta kendısı .  verıcez artık 150 200 neyse yapılacak. gerek yok orjınallıgı bozup aküyü bagaja falan almaya :) tesekkurler gene onerın ıcın . pekı hangı marka . bmc cda dıe bı marka var sanırım . bıde  sımota.

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2010, 12:27:39 »
Eğer ses istiyorsanız ve çok performans önemli değil ise filtreyi boğaz kelebeğine en yakın şekilde takmanız gerekiyor. Ya direk boğaz kelebeği üzerine oturtup borularla çevresinden hava beslemesi yapacaksınız (k&n bu yolu seçmiş bu motor için) ya da bir dirsekle girişi yana çevirip filtreyi takıp yine aynı sistemi yapacaksınız. Bu şekilde harika bir ses alıyorsunuz, ama aşırı sıcak hava alacağından performans orjinal filtreyi takınca aradaki farkı hissedeceğiniz kadar düşüyor. Bende olan sistem ikinci bahsettiğim, Deniz arkadaşımızdan aldım. Arada uçtaki boruyu çıkartarak o güzel sesi dinleye dinleye gidiyorum :)
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 12:28:54 Gönderen: atego »

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2010, 12:30:32 »
sımotanın sanırım tıtanyum boru+orta karbon fıber fıltre bı sıstemı var. gene sag on kısma cekıyor fıltreyı. o sıstem ılgımı cekmıstı ama

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2010, 17:04:18 »
sımotanın sanırım tıtanyum boru+orta karbon fıber fıltre bı sıstemı var. gene sag on kısma cekıyor fıltreyı. o sıstem ılgımı cekmıstı ama

üstad benim sistemle aynı simotalar farkı yok, sıcak hava çekecek yine çünkü filtre aynı yerde kalacak sadece boruyu öne uzatacak, ayrıca aküyü bagaja veya başka bir yere almadan sağ öne filtre çekmenin yolu yordamı yok
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 17:05:05 Gönderen: d3n1s »

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2010, 21:50:09 »
ben bi yerde gormustum ön izgaranin ordan akordiyon boru cekmisler filtre tam borunun bittigi yere denk geliyo  bolece havayi motor sicagina daha az maaruz kalarak alabilirsiniz sanirim

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2010, 23:44:34 »
ben bi yerde gormustum ön izgaranin ordan akordiyon boru cekmisler filtre tam borunun bittigi yere denk geliyo  bolece havayi motor sicagina daha az maaruz kalarak alabilirsiniz sanirim

ön ızgaradan soğuk hava alınması mümkün değil, direk panjurdan hava alınabilecek boşluk yok, ancak klima radyatörü ve radyatörden hava gelirse o havayı alır, ayrıca benim bahsettiğim olay filtrenin ve borunun olmaması gereken sıcaklıklara ulaşması. Bu sorunun da tek çözümü filtreyi akünün yerine almak

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2010, 00:32:36 »
aku ordan alınırsa bagaja cekılmesı bı ton ıs. sök tak ıslerı olacak bır suru.bagajda sabıtlemek ıcınde bı ton delme ıslerı olacak.
ısınırsa ısınsın vallahı benım ıcın problem degıl . sonucta alabıldıgıne dıp gaz gıttımız yok. he sonucta gene ısınıcak tabı her halıkarda ama . su ankı halınde nası fıltre ses verıyorsa ısındıgı halde . oburu daha ıyı ses verıcek boruları plastık olmadıgından dolayı. tesekkurler gene

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2010, 01:56:53 »
anlatmaya calistigim seyin fotosunu buldum sanirim baska biyerden aliyor havayi 

http://g.imagehost.org/0510/2_19.jpg

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2010, 02:24:31 »
anlatmaya calistigim seyin fotosunu buldum sanirim baska biyerden aliyor havayi  

http://g.imagehost.org/0510/2_19.jpg

Klimalı Polo larda maalesef bu sistem yapılamıyor zerre boşluk yok :) Ha şu şekilde olabilir, manifoldun yanından bu tarz bir boru geçirilebilir, böylece arabanın altından hava girişi sağlanır. Ama o manifold tabiri caizse yanıyor, soğuk hava geçmesi çok zor :) Yapılacak 3 şey var. İlki orjinal hava girişini kullanmak. İkincisi Deniz in dediği gibi aküyü bagaja almak, ortaya çıkan boşluktan yararlanmak. Üçüncüsü kaputu kesip hava girişi yapmak :D İlerde bunu yapmayı planlıyorum ama yakın değil :)
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2010, 02:26:49 Gönderen: atego »