Gönderen Konu: Golf MK 1 Hastalığıma Tedavi Amaçlı 1982 Golf MK1 GTI :)  (Okunma sayısı 6557 defa)

Çevrimdışı RedRunner

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf MK 1 Hastalığıma Tedavi Amaçlı 1982 Golf MK1 GTI :)
« Yanıtla #14 : 22 Nisan 2012, 11:13:05 »
kardes.. karburatör degıştırmek ıstıyorsan wbber kaburatör sahin s lerde kullanılan gücük bi ayar gecmek takoz koymak gerekebiliyor ama verım konusunda çok çok rahat edersın. k-jetı bozulmus arkadasa taktık tık baya baya farkettı solexten webere gecınce. ve gtı her zaman gtı dır sen rahat ol her turlu parca ve aksesuar sıkıntında da bana ulasabılırsın elımde ne vasa paylasırım. garajda 2 mk1 ve mk2 toplayacak malzeme var motordan beyıne camlara ontakımlara kadar garjda duracagına ısı olan kullansın :):) :D
HAYAT 3000DEV/DK 'DAN SONRA BAŞLAR

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Nisan 2012, 14:45:22 »
hayırlı olsun inşallah istediğin şekile kısa zamanda girer :tamamdir mk1 gibisi varmı :D

Çevrimdışı gokhan54

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Nisan 2012, 04:38:26 »
Kim nederse desin bildiğinden vazgeçme şuan yollarda ne araçlar bayılıp kalıyor ama bu araçlar kalmıyor aracını daha ıyı tanıdıkca neler yapabileceğini göreceksin...

Konya'dan yola çıktım. yolda durdugu yerde hararet yaptı sebebide fan elektiriğini ters bağlamışlar. Fanlardan biri içeri hava çekerken biride motordaki sıcak havayı radyatöre üflüyodu :) onu geri farkedip düzelttim. Sonrasında akü şarjı kesti. malum gece yola çıkmıştım kontrolde ettirmedim. O da kullanıcı hatası olarak kayıt edersek hiç bi şekilde aracın suçu yok dediğin gibi.

kardes.. karburatör degıştırmek ıstıyorsan wbber kaburatör sahin s lerde kullanılan gücük bi ayar gecmek takoz koymak gerekebiliyor ama verım konusunda çok çok rahat edersın. k-jetı bozulmus arkadasa taktık tık baya baya farkettı solexten webere gecınce. ve gtı her zaman gtı dır sen rahat ol her turlu parca ve aksesuar sıkıntında da bana ulasabılırsın elımde ne vasa paylasırım. garajda 2 mk1 ve mk2 toplayacak malzeme var motordan beyıne camlara ontakımlara kadar garjda duracagına ısı olan kullansın :):) :D

weber değilde mk 2 1.8 karburatörü ile manifoldu koymayı düşünüyorum. Bi arkadaş tavsiye etti bi araçta denemişler güçte aşırı derecede bi artış :) yakıtta da tasarruf sağlarsın dedi ama sen daha iyi bilirsin tabiki :) otoparcaevi. com diye bi sitede sanırım epey parça var aslı varsa tabiki eğer varsa ordan temin edemezsem ocağına düştüm üstad zaten izmittesin sık sık gelirim yanına :) ön takımda sıkıntı büyül direksiyon çok sert sebebi 195/50/15 lastik jant diye tahmin ediyorum. salıncak  lastikleri gidik. Sol teker bilyesi dağıtmış durumda aksda boşluk var körükleri yırtık. Direksiyon kutusunda boşluk var ama o kadar da fazla değil olmaması anormal bi durum olurdu. En önemli sıkıntım şanzuman gibi vites kolu çok laçkalaşmış durumdaç Diesel şanzumanı oldugunu söyledi satan kişi ama net bi bilgisi yokmuş. Torpido ihtiyacım var. Yada anlatmak yerine en iyisi ben bi hafta sonu arabayı kimseye elletmeden göstermeden bi yanına geleyim derim. Yol gösterirsin hiç değilse. Herşey için çok sağol...
Zeytin  ( 1982 Golf 1.6 GTI: )

Çevrimdışı frtzmn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 24 Nisan 2012, 05:48:04 »
hayırlı olsun allah kaza bela vermesin güzel proje olucak gibi görünüyor  :)