Gönderen Konu: GOLF 2 TOPLAYA BİLİR MİYİM?  (Okunma sayısı 6295 defa)

Çevrimdışı ysf_aş_56

• Profili Görüntüle
GOLF 2 TOPLAYA BİLİR MİYİM?
« : 05 Şubat 2012, 21:43:17 »
Herkese iyi günler ben tamamen golf 2 hastasıyım. orta şekerli bi golf olsam toplayıp modifiye edebilir miyim? duyduğuma göre parça sıkıntısı olan bir araçmış.her parçası bulunmuyormuş :(  yurt dışından getirtiliyormuş oda pahalı oluyormuş. bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim parça temin edile bilinecek yerler felan herkese teşekkürler

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
Ynt: GOLF 2 TOPLAYA BİLİR MİYİM?
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2012, 21:48:05 »
Yanlış bilgi vermişler tamamına yakın tüm parçaları mevcuttur. Sitede bir sürü arkadaşımız da golf 2 var gayet  memnunlar  gönül rahatlığıyla alabilirsin...

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2012, 21:53:01 »
sen boşver şehir efnelerini dostum alırsan sıkıntı çekmezsin merak etme
parça konusundda yardımcı oluruz her türlü
H.G WORKS

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2012, 21:54:32 »
Biz golf mk1 topluyorsak sen rahat rahat golf mk2 toplarsın zor duruma düştüğünde dertleşebiliriz sıkıntı değil ama mk2 kolay ;)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı ysf_aş_56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2012, 10:57:19 »
 Herkese teşekkür ederim. İnşaallah en yakın zamanda golf 2'mle aranıza :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Şubat 2012, 10:38:47 »
mk2 çok iiyi bir araçtır ama temizini oynanmamışını bulup alırsan yaptıgın işlemler kandisini görterir ver uzun uzun binersin. parça sıkıntısı yok:=)
Exclusive Garage

Çevrimdışı ysf_aş_56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Şubat 2012, 12:30:16 »
İşin aslı ben üniversite öğrencisiyim yurt dısında staj yapma hakkım var duyduguma göre yabancı ülke vatandası olmadıgn halde yurt dısında 187 gün kaldıgın taktirde gümrükten araç geçirebiliyormuşsun zaten Türkiyede oynanmamış golflere 12-13 bin tl istiyorlar ben inş. Yurtdışından orjinal mk2 getirmeyi düşünüyorum orda parça derdi de yok zaten mk2 ler de ucuz tam isteğm yer ama bunlar benim bildiklerim sizin bilgi ve düşüncelerinizide almak isterim :) 

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Şubat 2012, 12:43:24 »
Selamlar
Yurt dısından 2.el aracıkalıcı kalmak kaydıyla getiremessiniz.
Yurt dısından arac getirmek icin bir cok sart gerekli
Bunlardan en muhım olanı aracı aldıgınız tarıhte maksımum 3 yasında olması, gumruk vergilerinin odenmesi gibi sartlar gerekli. Daha bir cok sart var ama bu en belirgin olanı
Aracı Yurt dısında belli bir muddet kaldıgınız taktirde kadıgınız surenın yarısı kadar bı zaman Turkıyede sınırlı sure kullanma hakkına sahıp olabılırsınız.
Gumruk mevzuatını ınceleyin derim.
Ayrıca arac toplamak cok zevklı ama bir o kadar da zahmetlıdır. Eger maddi imkanınız ve zamanınız yoksa arac toplamaktan zıyade orjınal bır arac alıp oynamanızı tavsıye ederım.
Saygılar.

1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2012, 12:49:31 »
Selamlar
Yurt dısından 2.el aracıkalıcı kalmak kaydıyla getiremessiniz.
Yurt dısından arac getirmek icin bir cok sart gerekli
Bunlardan en muhım olanı aracı aldıgınız tarıhte maksımum 3 yasında olması, gumruk vergilerinin odenmesi gibi sartlar gerekli. Daha bir cok sart var ama bu en belirgin olanı
Aracı Yurt dısında belli bir muddet kaldıgınız taktirde kadıgınız surenın yarısı kadar bı zaman Turkıyede sınırlı sure kullanma hakkına sahıp olabılırsınız.
Gumruk mevzuatını ınceleyin derim.
Ayrıca arac toplamak cok zevklı ama bir o kadar da zahmetlıdır. Eger maddi imkanınız ve zamanınız yoksa arac toplamaktan zıyade orjınal bır arac alıp oynamanızı tavsıye ederım.
Saygılar.

demek istediğinizi anlıyorum. fakat yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemk için bir kısmını biraz daha açık şekilde yazmakta fayda var.

yurt dışından kalıcı olarak araç getirmek için  3 yaş sınırı ve gümrük vergisini ödemek gerekli. ya da aracı aldığınızda 3 yaşın altında olmalı. örneğin sıfır bir araç aldık 8 sene kullandık ve bu aracı yurda sokmak istiyoruz. sokabilirsiniz. ama 4 yaşında bir araç aldık 1 sene kullandık. bu aracı gümrüğe bırakmak zorundasınız.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ysf_aş_56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2012, 13:06:32 »
Hımmm demekki halen bilmediğim bazı konular varmış. :)haklısın Abdullah abi gerçekten zaman emek ve  maddi durum istiyor.Ben Tıp okuduğum için gelecek senelerde pek zamanım olmayacak bu sene hazırlık okuyorum bu yılda ne yapabilirsem yapacağım yoksa bundan sonra ki yıllarda nezaman harcayabilirim nede emek verebilirim :'( ama inş. 14-15 bin tl ayırarak tam olarak mk2 olmasada çakması yapabilirim sanırım ;D yani şuanda hiçbir kimse yabancılar ve gümrük hariç yurt dışından golf 2 getiremiyecek böyle bişey çıkıyor sanırım yanlış anlamadıysam ???

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Şubat 2012, 13:29:30 »
Hımmm demekki halen bilmediğim bazı konular varmış. :)haklısın Abdullah abi gerçekten zaman emek ve  maddi durum istiyor.Ben Tıp okuduğum için gelecek senelerde pek zamanım olmayacak bu sene hazırlık okuyorum bu yılda ne yapabilirsem yapacağım yoksa bundan sonra ki yıllarda nezaman harcayabilirim nede emek verebilirim :'( ama inş. 14-15 bin tl ayırarak tam olarak mk2 olmasada çakması yapabilirim sanırım ;D yani şuanda hiçbir kimse yabancılar ve gümrük hariç yurt dışından golf 2 getiremiyecek böyle bişey çıkıyor sanırım yanlış anlamadıysam ???

gümrük vergisini ve diğer masraflarını ödedikten sonra gümrükten geçirebilirsin. ama o da aynı paraya ve hatta daha pahalısına gelecektir.

3 yaşın üstünde olduğu için gümrüğe teslim edeceksin aracı. gümrük araçları belli dönemlerde satışa çıkartır. peşine düşeceksin. takip edeceksin. satışa çıkartırken fiyat Türkiyedeki muadillerine ulaşacak ve hatta geçecek. eğer ilk satışta satılmazsa 2. ve 3. satışlara çıkacak. o zaman fiyatı düşecek. tabi senden başkasının alıma girmemesi de gerek.

fakat bir diğer sorun da şu. gümrükte yattığı dönemde araç dokunulmasa bile bir miktar hırpalanıyor. güneşin altında otlar içinde yatacak. lastikleri ölecek. aküsü ölecek. plastik aksamları vs hasar görecek yata yata. e buna bir de yağmayı, memurların sipariş üstüne araçtan söktükleri-sökebilecekleri parçaları da hesaba kat.

ha bunun tersi olaylar da dönüyor. (olması gerekeni değil ama olanı bu şekilde) aynı marka model 2 araç var. adam gidiyor memurun cebine biraz para sıkıştırıyor. bir arabanın eksikleini diğer araçtan gideriyorlar. kız gibi araç oluyor.

1. ve 2. satışta başkasının alımını engellemek için de yine şunu yapıyorlar. yine memur gidiyor. akşam aracı bir güzel soyuyor. hani beleş verseler alınmaz gibisinden bir hale geliyor. aracın halini gören girmiyor ihaleye ve sen alıyorsun. sonra soyulan parçalar bir güzel bindiriliyor araç üstüne. rakibin olmadığından ucuz yolu bitiriyorsun işi.

çok üç kağıt var. çok.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 13:37:36 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı ysf_aş_56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Şubat 2012, 13:45:58 »
peki bu gümrükten çıkarma olayı ne oluyor onu öğrene bilir miyim?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2012, 14:30:27 »
yurt dışından gelen daha önce bahsi geçen 3 yaş üstü araçlar gümrüğe bırakılır. gümrük de belli dönemlerde satışa çıkarır. belli satış müdürlükleri var. buradan satın alınan araçlar amiyane tabirle gümrükten araç çıkartmak diye tabir edilir.

http://www.tasis.gov.tr/yeni/index.htm

bu linki incelemek isteyebilirsin.