Gönderen Konu: Torpido - göğüs - konsol , vidalarını sıkıştırma ...  (Okunma sayısı 4706 defa)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
Aracı ilk aldığım sıralarda torpidodan hiç ses çıkmıyordu , şimdi rolantide çalışırken ufak ufak tıkırtılar sesler geliyor.
Bir kaç yerde okumuştum , vidaları sıkılaştırılıyordu , ya da ayakları sabitleniyordu ve ses kesiliyordu , bende vidaların yerini aramadan bir sorayım istedim , nerede bu vidalar ? kaç tane ? hangilerini sıkmak gerekir ? Söyle sorayım , Torpidoyu tutan ana civatalar kaç tane ve nerelerde ? ( fotoğraflar ile de gösterip işaretleyen arkadaşlar vardır belki , paylaşırsanız sevinirim ) şimdiden herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
Ynt: Torpido - göğüs - konsol , vidalarını sıkıştırma ...
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2012, 00:53:24 »
Bildiğim kadarı ile sağ ön ve sol ön kapıya denk gelen göğüs kısmında 1 er adet ve kaputun altında 2 adet :tamamdir
Ama kış aylarında genleşmeden kaynaklanan bir olay bu. Kış bitene kadar sabret gene ses geliyorsa o zaman sıkarsın :tamamdir
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2012, 09:25:40 »
o sesler vidalardan gelmez ilker kış vaktı oldugu için torpidonun içinde bulunan kablolar vs şeyler sürtme yapar plastik parçalar sertleşir iyice torpidoda sıkıcak vidan yok yani o yüzden gelen sesleri takip ederek lokal çözümler bulacaksın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ilker_rr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2012, 12:31:41 »
o sesler vidalardan gelmez ilker kış vaktı oldugu için torpidonun içinde bulunan kablolar vs şeyler sürtme yapar plastik parçalar sertleşir iyice torpidoda sıkıcak vidan yok yani o yüzden gelen sesleri takip ederek lokal çözümler bulacaksın

Vidadan gelmediğini biliyorum , torpidodan geliyor , torpidoya hafif parmağımla dokunduğum zaman ses kesiliyor , torpidonun o vidalarla sıkılması gerekiyor , vida ya da civata herneyse adı , sonuçta torpido sallanıyor , Özgür'ün yazdığı vidalar sıkılacak , o zaman ses geleceğini sanmıyorum , yine paylaşırım burdan bakalım neymiş sorun.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2012, 13:42:10 »
o zaman torpido kapagı ve havalandırma nozullarından geliyordur o ses
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)