Gönderen Konu: Araçım Çok Titriyor Gaz Yemiyor...  (Okunma sayısı 4541 defa)

Çevrimdışı DidimLy

• Profili Görüntüle
Araçım Çok Titriyor Gaz Yemiyor...
« : 31 Ağustos 2012, 11:27:21 »
yağ değiştirdikten sonra araç aşırı titremeye gaz yememeye başladı. hiç gitmiyor kasılıyordu. 4. ve 5. viteste bile 100km geçmekte zorlanıyordu. hem lpg'de hem benzinde aynı problemi yaşıyordum.
aydın Lena vw servisine gittim.. Araç LPG'li olduğundan araçımı yapacaklarını ama garanti vermeyeceklerini söylediler.. bunun için 500-800tl arası tutacağını söylediler. Garantili olabilmesi için aracın LPG sökeceğini fabrika çıkışı haline getirmesi gerektiğini bunun içinde 4-5bin tl arası tutacağını söylediler.. bende arkama bakmadan servisten kaçtım.
Aydın'da 1. sanayide özel bir servis buldum.. Araştırdım Çok İyi Usta Dediler. Ustanın Söylediğine Daha Önceki Ustam Bujileri değiştiriken içeri metal parçası kaçırmış buda lifterlerin üzerinde gezmiş ve bir yerde sıkışıp kalmış. o yüzden tekliyormuş. işte yapılanlar..
1-Üst Kapak Açıldı. Taşlandı.
2-Subap Lifterleri (8 Adet) Değişti.
3-Bobin Değişti.
4-Karter Temizlendi.
5-LPG ve Benzin Borularu Yenilendi.
6-Yağ ve Filitreler Değişti.
Kısacası Komple Motor Bakımı Yapıldı.
toplamda 850Tl ödedim...
Bütün Bunlardan Sonra Otobanda 190-200Km Arası Hıza Çıktım Banamısın Demedi. Süperrr Oldu..
Ama Şunu Söyleyebilirim bilmeyenler için karter içindeki filitreyi temizletmek gerekiyormuş bende yeni öğrendim.

Sizce Ne Yapmalıyım.. Araçı elden çıkartmalımıyım..?
Derdi dünya olanın; Dünya kadar derdi olur.
Yunus Emre.

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
Ynt: Araçım Çok Titriyor Gaz Yemiyor...
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2012, 11:43:04 »
Şu anda herhangi bir sorun yok ise ve yapılanlardan sonra araç sağlıklıysa elden çıkarmak için başka bir nedeninde yoksa bence satma

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2012, 13:41:05 »
araca yarım motor yaptımışsın bence satma bu saatten sonra, o yaptıkların en az 80bin km yeniledi aracını

bende de araç yanan bobin yüzünden bujileripatlatmıştı, bu parçalar sibopları eğmişti

ustanın işçiliğini bilmiyorum ama güzel fiyat vermiş, sonunda güvenebileceğiniz birini bulmuşsunuz

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2012, 14:05:35 »
arkadaşların dediği gibi o kadar masraf yapmışsınız araçta sorunda yoksa bence keyifle binmeye devam edin...