Gönderen Konu: Golften Sonra İbiza İzlenimlerim  (Okunma sayısı 2560 defa)

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
Golften Sonra İbiza İzlenimlerim
« : 05 Eylül 2014, 23:45:34 »
99 Golfümü yaklaşık 1 ay önce satmış bulunmaktayım, ve epey bi başka araç bulamadım piyasa uçmuş fiyatlar tavanda. derken 2007 model 1,4 Tdi İbiza aldım bugün, ve daha 100 km anca kullandım. Golfe göre izlenimlerimi paylaşacağım.
Golfümü ilk satmam sebebim aşırı hantallığıydı, km göstergesi adeta gitsem mi gitmesem mi diye yükseliyodu, ibizada ilk denediğim bu oldu ve 1,4 motora rağmen ivmelenmesi müthiş, turbo devreye girince fırlıyo araç, Elegans modeli olduğu için donanım olarak golften artısı var eksisi yok, bikaç şey dışında. Yakıtı golften çok az. Sağından solundan konsoldan tıkırtı gacırtı gucurtu yok.
gelelim eksi yönlerine, motor sesi aşırı çok ve düşük hızlarda ses komple içerde, golfte düşük devirlerde tık ses yoktu. Golfteki güvenlik hissi İbizada yok, aslında frenleri direksiyonu falan çok güzel fakat o golfün ruhu yok. Eğer motor performansını saymazsak kıyaslanamaz bile, fakat hem yıl hem performans olarak İbiza ağır bastı.  Son arabam inşallah Golf 7 olacak, o zamana kadar İbizayla devam
Kazasız sürüşler.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Golften Sonra İbiza İzlenimlerim
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2014, 01:08:56 »
Hayırlı olsun, güzel günler de, kazasız belasız cezasız kullanın.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2014, 09:26:30 »
Hayırlı olsun, güzel günler de, kazasız belasız cezasız kullanın.
Teşekkür ederim Emre, herkese kazasız belasız sürüşler inşallah.

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2014, 09:48:14 »
- Hayırlı olsun dizel her zaman benzinliye nazaran 2-3 kat daha yüksek tork-çekiş hissi vermektedir.  ;)

- Yüksek Tork hoşunuza gittiyse sonraki araç alımınızda mutlaka turbolu bir araç almanızı tavsiye ediyorum. Kesinlikle memnun kalırsınız.  :tamamdir

-Çünkü turbo benzinli araçlar tadından vazgeçilemez makinalar  ;D

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2014, 10:31:17 »
Sağolun. Aşırı hızı sevmeyen birisiyim, çok acil işim olmazsa 100-110u geçmem fakat. Arabam kalkışlarda seri atak olsun istiyorum. Eğer param yetseydi Golf 5 ya da Golf 6 tsi alırdım.