Gönderen Konu: LPG de çalışma sorunu  (Okunma sayısı 8768 defa)

Çevrimdışı oneblood

• Profili Görüntüle
LPG de çalışma sorunu
« : 11 Eylül 2011, 23:17:30 »
Dün başlayan bir sorunum var arkadaşlar. Aracım LPG de çalışırken rölanti de kendi başına gaz verip kesiyor ve motor sarsıntılı çalışıyor ayrıca 2000-3000 devir arası hızlanmalarda kerkinme bir anlamda frenleme yapıyor eğer gaza sonuna kadar basarsam hızlanıyor fakat bu sorunu benzinde iken yapmıyor. Sorun dün başladı hala düzelmedi. Daha önce aynı sorunla karşılaşan oldu mu? Aldığım LPG yi de değiştirdim fakat sorun devam etmekte. Acaba enjektörlerin mi temizlenmesi gerekiyor yoksa başka bir problem mi var? Bilgisi olanlardan cevap bekliyorum. Bu arada LPG kitim Atiker Fast System

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG de çalışma sorunu
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2011, 10:21:53 »
benzinde yapmıyorsa güzel haber, motorla alakalı değil gibi görünüyor sorununuz .. muhtemel LPG kiti sorunludur.. Filtre değişimini kaç km önce yapmıştınız ? Filtre kirlenmiş ise yapabilir .. En güzeli LPG montajı yapan ustaya gösterin .. Büyük bir soruna benzemiyor .. sorun yeterki motora yansımasın ..

Çevrimdışı oneblood

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2011, 12:02:36 »
evet motorda bir problem olmadığı belli muhtemel olarak lpg sisteminden kaynaklı. zaten aracın ağır bakımını yetkili serviste yeni yaptırdım dolayısıyla motor kısmında bir sorun olsa bile 2 yıl garanti veriyor servis.
 lpg filtresini en son bir ay önce kontrol ettiğimizde temizdi. bu akşam sıralı sistem enjektörleri ve lpg filtresini kontrol ettireceğim.

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2011, 12:54:04 »
Rolantinin kendi kendine oynaması muhtemelen boğaz kelebeğinden kaynaklanıyordur, bende lpg li kullanıyorum aynı sorun bendede var. Bahsettiğiniz kerpme olayını motor soğukken mi yapıyor ?

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2011, 13:11:43 »
Bende boğaz kelebeğinden kaynaklanıyor diye duymuştum...

Çevrimdışı oneblood

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2011, 14:26:03 »
Rolantinin kendi kendine oynaması muhtemelen boğaz kelebeğinden kaynaklanıyordur, bende lpg li kullanıyorum aynı sorun bendede var. Bahsettiğiniz kerpme olayını motor soğukken mi yapıyor ?

yalnızca LPG de iken oluyor ama bu sorun benzine geçince sorun yok. ayrıca gaz kelebeği temizlenip adaptasyonunu yeni yaptı servis, 2000-3000 devirlerde araç hızlanmıyor ve yüksek viteste iken ileri geri kerkinme yapıyor araç motor sıcak iken.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2011, 14:27:01 Gönderen: oneblood »

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2011, 16:17:36 »
yanı sorunları bende yaşadım bir dönem lpg nin beyni değişti düzeldi...yeni taktırdıysan hemen götür hallediyorlar zaten..

Çevrimdışı tuna_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2011, 17:01:08 »
gaz regülatör basıncına baktır  :tamamdir

Çevrimdışı oneblood

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2011, 19:09:57 »
biraz önce sorunu hallettik arkadaşlar hortumlardan biri hava alıyordu onu düzelttik sonra lpg ecu sunu pcye bağlayıp hata kodlarını okutup sildik tekrar kalibrasyon yapıp denedik şu an sorun yok

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2011, 10:54:09 »
Geçmiş olsun ;)
quattro

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Eylül 2011, 10:31:37 »
Geçmiş olsun korktuğun kadar önemli birşey yokmuş

Çevrimdışı oneblood

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2011, 23:02:36 »
sağolun arkadaşlar

Çevrimdışı optisyen_galip

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2011, 19:26:08 »
arkadaşlar benim araçta KME autogas systeam diye bi marka var aldığım kişi taktırmış duyan eden varmı bu markayı yav..

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2011, 13:30:05 »
arkadaşlar benim araçta KME autogas systeam diye bi marka var aldığım kişi taktırmış duyan eden varmı bu markayı yav..

:saskin:
quattro