Gönderen Konu: ARKADAŞLAR YARDIM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARACIM ÇOKMU YAKIYOR NORMALMİ?  (Okunma sayısı 7382 defa)

Çevrimdışı MordemapA

• Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve ilk konum 4aylık bir GOLF üm var sahip olduğum ilk GOLF üm aracım 2004 primeline düz vites benzinli performans lastikler çelik jant ve abart egsoz var aracımın fotoğrafınıda sizlerle paylaşıyorum. Sakin araç kullanmam genelde hızlı kullanırım içimin rahat etmesi yada sorun varsa bunu bilmem gerektiği için sizlere danışmak istedim. Aracım km de 50 kuruşa yakın yakıyor sizce bu normalmi aracı yetkili servise götürüp aldım motorunun saat gibi çok temiz olduğunu ve hiç kaçırmamamı söyledi gerçekten motor olsun kaporta olsun çok temiz bir araç aldım. Şimdiden teşekkür ederim her birinize yorumlarınızı merakla bekliyorum arkadaşlar.

« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 13:12:48 Gönderen: MordemapA »

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
FAZLA yakıyo..

Çevrimdışı MordemapA

• Profili Görüntüle
fazla yakıyor diye düşünen varsa sebepleri neler olabilir

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Aracınız 2004 model demişsiniz ama:
-kaç km de,
-bakımları yapılmış ama neler değişmiş neler değişmemiş,
-lastikleri ne durumda,
-egsoz demişsiniz, nasıl bir değişiklik yapılmış,  sorgulanacak şeylerden ilk aklıma gelenler, bunlar yakıtı direk %20-30 gibi etkileyen etkenler..

Çevrimdışı MordemapA

• Profili Görüntüle
* 56.000 de araç
* Bakımları yapılmıştı ben aldığımda sadece ufak tefek eksikleri (amortisörler - rot balans gibi ufak tefek eksikler) vardı onları yaptırdım
* Lastikler yeni performans lastikler net ölçülerini hatırlamıyorum şuan
* Egsoz yarı abart egsoz

Teşekkürler ilgin için kardeşim.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
Tabi araç bakımlı da olsa kullanım tarzı önemli, gaza çok basarsan dizel de olsa çok harcar..

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
öncelikle hayırlı olsun araç fotoğrafta bile temiz olduğunu belli ediyo .. eğer arabayı agresif kullanıyosan kuruş hesabı yapma bence bide eğer sürekli şehir içinde kısa mesafede kullanıyosan çok yakması normal .. uzun yolda denedinmi abi

Çevrimdışı MordemapA

• Profili Görüntüle
Saolasın serhat kardeş arabayı agresif kullanıyorum sakin araba kullanamam ve seninde dediğin gibi şehir içi sürekli. İlk GOLF üm olduğu için 50 kuruş beni korkuttu ama gerçekten golf başka bir şeymiş. Vazgeçiceğimi sanmıyorum birde şu yakıt olayı olmasa en azından içim rahatlasın diye sizlere fikirlerinizi yorumlarınızı sordum. Saol ilgin ve alakan için...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Golf IV candıri hayattır.
SEnin Jantlar kaç kilıo bir de?
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
şehir içi kısa mesafelerde kullanıyorsan. agersif kullanmanı da hesaba katarsak bence normal gibi... ama normal de olsa km. ye 50 kuruş vermek normal değil. tabii para durumuna bağlı..  ;D

Çevrimdışı MordemapA

• Profili Görüntüle
(Koray) İşimin yoğunluğundan daha aracımı tam olarak inceleyemedim bile zaten alalı 3,5 ay oldu olmadı akşam bakarım lastik jant özelliklerini yazarım buraya kardeşim. (Bahadır) 50 kuruş çok evet ama ben çok km yapan biri değilim evimle iş yerim çok yakın hafta sonları kullanıyorum aracımı sadece 3,5 ayda yaptıgım kilometre 500 küsür düşün :) Sadece içimin rahat etmesi önemli sizin ilginiz sayesinde içim rahatlamaya başladı arkadaşlar.

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
benim arabanın yakıtı da geçen yıla göre nerdeyse 4te bir arttı....
aldığımda kilometrede  ortalama 25 kuruş yakarken şimdi 35 kuruşlara dayandı ...???
bir arıza var kesin orası kesin ama arıza arabada değil başka yerde ona eminim... :bekleriz:
« Son Düzenleme: 03 Mart 2011, 10:34:51 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
benzinn fiyatı 4.1-4.2 olduğunu düşünürsek ş.içi 12lt felan yakıyor. kullanıma göre ş.içinde 15-20ltyi bile görürsün. ayrıca 3 ayda 500km kullanımla yakıt ölçülmez. araba markaları yakıt değerini 2000km yolda ölçerler(bin km ş.içi; bin km ş.dışı).
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı MordemapA

• Profili Görüntüle
Başka fikri olan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum