Gönderen Konu: yağlıboya nasıl çıkarılır  (Okunma sayısı 12462 defa)

Çevrimdışı golf435

• Profili Görüntüle
yağlıboya nasıl çıkarılır
« : 24 Haziran 2012, 13:32:25 »
Arkadaşlar araç sacında, 7-8 adet toplu iğne başı büyüklüğünde yağlıboya var ,internette gazyağı ,kil hamuru ve sentetik tiner gibi ürünler öneriyorlar fakat şunu yaptımda çıkardım diyene rastlamadım,bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2012, 15:15:00 Gönderen: golf435 »

Çevrimdışı vredd

• Profili Görüntüle
Ynt: yağlıboya nasıl çıkarılır
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2012, 15:04:54 »
Bence gazyagı tiner vb ürünler aracınıza zarar verir profosyonel destek alırsanız sonax mequairs vb boya korumacılardan onlara size yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Çevrimdışı golf435

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2012, 15:13:00 »
Bence gazyagı tiner vb ürünler aracınıza zarar verir profosyonel destek alırsanız sonax mequairs vb boya korumacılardan onlara size yardımcı olurlar diye düşünüyorum

evet yardımcı olurlarda, baya para tutar şimdi oralar,oraya para kaptırmadan önce,bu işi bilen bir arkadaş olabilir sormakta fayda var.

Çevrimdışı Blackbird

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2012, 15:23:43 »
Dün gaz yağıyla temizledim yağlı boyayı. Beze döküp boyanın olduğu kısmı sildim biraz uğraştıyor.

Üzerinden uzun zaman geçip boya kemikleşmişse işe yaramaya bilir.

En tehlikesiz ve güvenli çözüm Kil dir ama oda ufak boya sıçramalarunda sprey şeklindeki boayaları çıkartıyor boya yayılmışsa oda iş görmeye bilir.

Kalın aşındırıcı pastada iş görebilir. Son seçenek 2000 bulanilirseniz 3000  kum zımpara ile sadece boyanın sıçradığı yerde çaşılmak

Çevrimdışı zooteknist

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2012, 15:28:29 »
mazotlada silebilirdin ben ziftleri o şekilde çıkardım boyada açma  falan yapmıyor

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2012, 16:02:45 »
Arkadaşlar araç sacında, 7-8 adet toplu iğne başı büyüklüğünde yağlıboya var ,internette gazyağı ,kil hamuru ve sentetik tiner gibi ürünler öneriyorlar fakat şunu yaptımda çıkardım diyene rastlamadım,bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,şimdiden teşekkürler.

kardeş sanayıye yakınsan gıt bı boyacı arkadaşa sor yada aramızda boya işi yapan arkadaş varsa yardımcı olsun bılmedığin hiç b ir kımyasalı aracına sürme bence sonra pişman olma   kaş yaparkene göz çıkarma  bence

Çevrimdışı golf435

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2012, 21:34:46 »
Dün gaz yağıyla temizledim yağlı boyayı. Beze döküp boyanın olduğu kısmı sildim biraz uğraştıyor.

Üzerinden uzun zaman geçip boya kemikleşmişse işe yaramaya bilir.

En tehlikesiz ve güvenli çözüm Kil dir ama oda ufak boya sıçramalarunda sprey şeklindeki boayaları çıkartıyor boya yayılmışsa oda iş görmeye bilir.

Kalın aşındırıcı pastada iş görebilir. Son seçenek 2000 bulanilirseniz 3000  kum zımpara ile sadece boyanın sıçradığı yerde çaşılmak
mazotlada silebilirdin ben ziftleri o şekilde çıkardım boyada açma  falan yapmıyor
kardeş sanayıye yakınsan gıt bı boyacı arkadaşa sor yada aramızda boya işi yapan arkadaş varsa yardımcı olsun bılmedığin hiç b ir kımyasalı aracına sürme bence sonra pişman olma   kaş yaparkene göz çıkarma  bence

saolun arkadaşlar,gazyağını denemek lazım,çıkmazsada sonax veya autoking den birine bırakırım.

Çevrimdışı simlikirmizi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Haziran 2012, 22:40:29 »
dstum sentetık tıner cıkarır benım arctada vardı ben ole cıkarttım. tek sorun cabuk olmak. tınerı bır parca beze bıraz dok bastırarak boyanın bulundugu bolgeyı sıl zaten yaglı boya sentetıktı hemen cozulur merak etme aracın cılasını bozmaz yalnız yanında bırde ıslak bez bulundur tınerle temızledıgın bolgeyı ıyıce ıslak bezle sıl. tıner boyada uzun zaman kalırsa zarar verebılır. ben kendı aracımda bole cıkarttım boyada cok sukur zarar olmadı

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2012, 09:21:11 »
Benim arabamda da aynı dert var. KİL kullandım ama çıkarmıyor onu listeden sil. Gazyağı, sentetik tiner ya da WÜRTH seçenekleri var önümde..

Çevrimdışı golfmk1furkan

• FURKAN YILDIRIM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2012, 10:14:47 »
Ben gazyağı derim arabayı her yıkadıktan sonra gazyağıyla sileriz araba pırıl pırıl parlar ama çok toz kaplıyor sonra lekeleri çıkarmada bire bir  :tamamdir  :D

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2012, 11:15:05 »
aracın tam olarak neresindeki sac boya olmuş 

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2012, 11:33:22 »
gaz yağı
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı golfmk1furkan

• FURKAN YILDIRIM
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2012, 14:40:01 »
gazyağı aynı zamanda arabanın boyasını besler  ???  :)

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2012, 15:47:32 »
gazyağı ile denedik çıkmadı. Sonra kesme şekeri hafif ıslarıp sürdüm çıkardı ama zımpara gibi çizdi biraz. Şimdi würth bayisine bıraktım. pasta cila ve boya koruma ile halledecekler. Ama benimki çok fazlaydı. Adam sanki evi değil arabayı boyamış o derece yani  :bekleriz: