Gönderen Konu: Lastiklerimi değiştiriyorum yardım !....  (Okunma sayısı 9322 defa)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
Lastiklerimi değiştiriyorum yardım !....
« : 15 Nisan 2011, 17:56:17 »
malum her konuda olan kararsızlıgım bu sefer lastik konusundada baş gösterdi ... :(  

bi kaç marka  lastik var hangisini taksam uygun olur sizce? lastik desenleri ve fiyatlarıyla size sunuyorum ...

lastikleri orjinal jantlarımda kullanıcam ve spor yay alıp biraz yere basıcam ...

* semperit 195/55/13  ( 100 tl )

*marshall mh11 185/60/13 (100 tl)

*kumho ku 31 185/60/13 (100 tl )  ama  lastik ay sonunda gelicekmiş hiç bi yerde yok ...

*falken ze912 185/60/13 (90 tl)

*yokohama a539 185/60/13 (120 tl)

*toyo tyte 185/60/13 (115 tl)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2011, 18:02:49 Gönderen: rsb »

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
Ynt: Lastiklerimi değiştiriyorum yardım !....
« Yanıtla #1 : 15 Nisan 2011, 22:40:47 »
reha kardeş ben aracıma ankaradan çıkma hankook marka lastik aldım daha doğrusu kayınpeder aldı gönderdi. 120 tl ye ve lastikler 5000 km yapmamış taktırdığım lastikci bayıldı benbile bulamıyorum ankaradan her ay lastik almaya gidyorum diyo :D
 ben derimki istanbuldada böyle lastikler bulabilirsin lllada sıfır ucuz ve kaliteli  alcam diyosan hankook yada nexen düşün iyi sürüşler...
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı pissboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Nisan 2011, 23:18:07 »
kardeş ben daha bugün arabama 185/60/14  ku15 kumho aldım tam bir performans lastiği fiyatıda 105 lira bi bak istersen araç çok spor çok güzel oldu yol tutuşuda gayet iyi

185/60/14 Kumho Lastik  KU15 82 V

Çevrimdışı 07_VE_313

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2011, 23:25:55 »
kumho yada falken , şimdi yeni bir lastik deniyorum sumitomo made in japan valla desen olsun yumuşaklık ,performans hoşuma gidiyor..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2011, 08:43:31 »
reha kardeş ben aracıma ankaradan çıkma hankook marka lastik aldım daha doğrusu kayınpeder aldı gönderdi. 120 tl ye ve lastikler 5000 km yapmamış taktırdığım lastikci bayıldı benbile bulamıyorum ankaradan her ay lastik almaya gidyorum diyo :D
 ben derimki istanbuldada böyle lastikler bulabilirsin lllada sıfır ucuz ve kaliteli  alcam diyosan hankook yada nexen düşün iyi sürüşler...

istanbulda çıkma lastik alınmaz valla en temiz dediğin lastik iki gün sonra  tel kırar balon yapar malum patates tarlası gibi yollarımız var  ve sürücülerpaldır küldür çukurlara giriyo .. o sebepten sıfır  almayı dusunuyorum nexeni bilmiyorumda   hankook düşünmüştüm lakin çok fazla olumsuz yorumla karşılaşınca vazgeçtim gibi bişey .. tabi seninde yorumlarını alabilirim kullandıysan bu lastikleri ... 

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2011, 08:46:25 »
kardeş ben daha bugün arabama 185/60/14  ku15 kumho aldım tam bir performans lastiği fiyatıda 105 lira bi bak istersen araç çok spor çok güzel oldu yol tutuşuda gayet iyi

185/60/14 Kumho Lastik  KU15 82 V

benim asıl istediğim kumho olmuştur zaten ama istediğim ebatta (185/60/-R13)  ku 31 deseni mevcut ve bu desende ya ay sonunda  yada en geç bi ay içinde gelcekmiş :( o sebepten bekliyemicem ve başka lastik alıcam galiba :(

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2011, 08:49:37 »
kumho yada falken , şimdi yeni bir lastik deniyorum sumitomo made in japan valla desen olsun yumuşaklık ,performans hoşuma gidiyor..

falken fiyat acısından uygun geldi aslında ama  kullanımım olmadı  ama yorumlara göre   kullananlar " guzel lastik ama  özelliğini çabuk yitiriyor " diyolar ... sumitomonun desenini beğendim lakin kullanmadım ve merakta ediyorum ... lastik hakkında  daha detaylı yorumlarını paylaşırsan sevinirim ... mesela  yokuşlarda  hemen patinaja sarıyomu? suda çok kızaklıyomu? yol sesini ne kadar alıyo? kuruda ıslakta fren mesafesi ?

Çevrimdışı nc212

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2011, 12:24:01 »
bende aracıma lastik alıcam ama sitediğim lastik ebatı 185x65x13 ama lastikçi arkadaş tabanın geniş olmasından dolayı dönüşlerde önler çamurluğa sürter dedi sizce böyle birşey olabilirmi ya da kullanan arkadaşlar böyle birşey oldumu geldimi başınıza
aracım 98 polo hb

Çevrimdışı 07_VE_313

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2011, 21:11:53 »

falken fiyat acısından uygun geldi aslında ama  kullanımım olmadı  ama yorumlara göre   kullananlar " guzel lastik ama  özelliğini çabuk yitiriyor " diyolar ... sumitomonun desenini beğendim lakin kullanmadım ve merakta ediyorum ... lastik hakkında  daha detaylı yorumlarını paylaşırsan sevinirim ... mesela  yokuşlarda  hemen patinaja sarıyomu? suda çok kızaklıyomu? yol sesini ne kadar alıyo? kuruda ıslakta fren mesafesi ?  abi lastik yola yapışıyor yumuşak taban.. benim sert kalksan bile çok az bir patinaja maruz kalıyorsun. daha yeni 550 km yaptım ankara antalya yağmurda gördüm. hiç bie sıkıntı yaratmadı virajlarda yada suda.. yanlız benim jantlar 8 ofsetr olduğundan ister istemez biraz yol sesi geliyor.. ama şehir içinde hiç bir sıkıntı yok.. tavsiye ederimm

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2011, 09:55:04 »
arkadaslar bu lastikleri kullanan baska  kimse yokmu forumda ?? iki arkadasımız yorum yaptı sadece ?? farklı arkadaslardanda  yorum bekliyorum ...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2011, 09:35:08 »
bildiğin en kötü marka bilmediğin en iyi markadan daha iyidir.Farklı kullanıcıların farklı tercihleri olduğundan diğerleri için çok iyi olan ürün size çok kötü görünebilir.O yüzden bu tür tercihlerde mümkünse bildiğiniz ürünleri tercih etmeniz sizi dah mutlu edecektir. :tamamdir

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2011, 11:14:14 »
bildiğin en kötü marka bilmediğin en iyi markadan daha iyidir.Farklı kullanıcıların farklı tercihleri olduğundan diğerleri için çok iyi olan ürün size çok kötü görünebilir.O yüzden bu tür tercihlerde mümkünse bildiğiniz ürünleri tercih etmeniz sizi dah mutlu edecektir. :tamamdir

güzel söylemişsinde  ben çok fazla lastik kullanmadım ... şuan aracımın üstünde  goodyear gt2 ve gt3 var lakin lastikler eski oldugu için  yorum yapamıyorum  kurudada  ıslaktada  kızaklıyo  çok sert   asırı ses var ... şimdi  gidip bunun aynısından  almak  süpriz  bi iş olur  ... en azından  bahsettigim lastiklerden kullananlar varsa ıslakta  ne kadar kızaklıyo fren mesafesi nedir ses olayı cokmu gibi sorulara  yardımcı olabilirler gibi geliyo ...  tabiki herkesin tercihi farklı olur beklentileri farklı olur ama  az cok  bi lastikten neler bekledigimi bahsettim... asıl istedigim lastik kumho ku31 lakin hiç bi yerde  bulamıyorum ... ona en yakın desen olarak marshal mh11 ama  o marka lastik kullanımım olmadıgı için tereddut içindeyim ... semperiti eledim ebat acısından ... yokohama  direk yaz lastigi oda gitti ... falken içinde cok iyi yorumlar duymadım tek tük guzel yorumlar geliyo ...  toyo biraz aklımı çeliyo ama dedigim gibi  kumho ile marshall arasında gidip geliyorum ... bi alternatif sumitomoda olabilir ama  kararsızım ...

Çevrimdışı sezar06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Nisan 2011, 12:13:06 »
geçen hafta ankaradan kazım karabekirden eski lastikleri verdim tanesi 60 tl den 4 tane petlas lastik aldım.hamurunu sevdim 4 tanede çelik cant aldım 340 tl ye 580 tl bayıldım bundaki amacım kışlık lastikleri cantlarıyla kaldırdım yazlıklarda cantlı olduğu için yılda 60 tl cebime lkalacak.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Nisan 2011, 12:44:57 »
geçen hafta ankaradan kazım karabekirden eski lastikleri verdim tanesi 60 tl den 4 tane petlas lastik aldım.hamurunu sevdim 4 tanede çelik cant aldım 340 tl ye 580 tl bayıldım bundaki amacım kışlık lastikleri cantlarıyla kaldırdım yazlıklarda cantlı olduğu için yılda 60 tl cebime lkalacak.

petlasın hangi lastiğini aldın  modeli nedir ?