Gönderen Konu: golf gti mk1 restore(bitti)!!  (Okunma sayısı 354609 defa)

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf gtı mk1...
« Yanıtla #308 : 11 Nisan 2009, 01:10:53 »
önce yanlardaki vidalardan mı başlıosun,kadranı falan çok söktümde komple göğsü hiç aşşağı almadım cem.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #309 : 11 Nisan 2009, 01:15:13 »
önce göstergenin üzerindeki düğmelerin vb oturduğu kısmı komple alıyorsun.sonra kalorifer anahtar kısmını ve göstergeleri alıyorsun..tabi bunlardan önce nası göğüs var sende bilmiyorum fakat alt taraftaki ek gözleri öncelikle çıkartmış olmalısın..sonra sağ ve sol başlardaki 2ser vidayı söküp cama doğru 3cm kadar itiyorsun göğüsü...tam camın önünde 4-5 adet kanca var göğsün üzerindeki çıkıntılar oralara oturuyor..öne iterek kancalardan kurtarıyorsun göğsün cama yakın kısmını..sonra dikkatlice yukarı doğru alıyorsun..bende kablolar baya karışmıştı ondan biraz uğraştım yanlış yerleri kesip doğramıyim diye..

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #310 : 11 Nisan 2009, 01:21:22 »
anladım saol tahmin ettiğim gibiymiş bu arada bizi fotosuz bırakma lütfen tr de restore olmasını en çok istediğim araçlrdan biri restore oluyo :sevgi:

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #311 : 11 Nisan 2009, 01:29:34 »
teşekkür ederim cihan kaporta bu gün anca başladı salı günü jantlarla ilgili denemem gereken 1-2 sey var ozaman çekerim bir kaç foto paylaşırım..

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #312 : 11 Nisan 2009, 01:30:17 »
ok kolay gelsin tekrardan...

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #313 : 11 Nisan 2009, 01:34:36 »
bu sunroof un farkı ne üzerindeki sunroof tan ? elektrikli sanırım da? günümüz sunroofları gibi çift yönlü mü?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #314 : 11 Nisan 2009, 07:14:06 »
farkı elektrikli olması..çift yönlü değil arkasını yukarı kaldırıyor ve geri gidiyor..kontak kapatınca kapanıyor sıkışmaya karşı debriyajlı vb vb..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #315 : 11 Nisan 2009, 13:51:14 »
700 serisinden neden almadın cem bu dışa açılan model sırıtma yapmasın çok...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #316 : 11 Nisan 2009, 16:59:39 »
hmmm... anladım

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #317 : 11 Nisan 2009, 18:07:20 »
700 serisinden neden almadın cem bu dışa açılan model sırıtma yapmasın çok...
yok abi aynı sunroofu 106 ya getirtim arkadaşımın arabasına 4 ay kadar önce,çok hoşuma gitti..özellikle dışa açılan istedim..webasto sunroof düşünen olursa uygun fiyatlı yardımcı olurum bilginiz olsun..

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #318 : 12 Nisan 2009, 13:54:18 »
Bende taktırmayı düşünmüştüm aracımı toplarken ama ustam senin tavanın sunroof lu değil bisürü iş çıkar diyerek vazgeçirdi...

Ustam yaparım sorun değil dedi ama bana git bitane orjinal sunrooflu tavanı olan mk1 bul demişti ona göre tavan güçlendirme ilavelerine bakarız takarız demişti...  Bende boşvermiştim extra bir iş çıkmasın diye...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #319 : 12 Nisan 2009, 22:00:48 »
abi sunroof u olan araca başka bi sunroof geçirmek hiç sorun değil ok..yalnız olmayan tavana takmakta yine sorun değil..alet edevatın olsun kendin dahi gayet güzel becerirsin...adamlar o kadar komplike üretiyolarki ürünlerini yuh bunu dahi düşünmüşte böle yapmış dediğin yerler oluyor..orjinal sunroof u olan da daha sağlıklı o bir gerçek fakat olmayan aracın bırak tavan mukavemetini azaltmayı tersine güçlendiriyor..özellikle webasto ardından da zani marka için konuşuyorum bunu belirtmekte fayda var..

Çevrimdışı golf-line2

• golf GTD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #320 : 12 Nisan 2009, 22:12:38 »
hadi hayırlısı bu sunroof la ilgili resm felan warmı nasıl bişe bu?

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #321 : 12 Nisan 2009, 22:30:47 »
webasto hollandia 300 diye arattığında fazlasıyla resimli konu var internette.bu şekilde farklı yorumları ve resimleri görebilirsin ilgilenirsen..teşekkür ederim..