Gönderen Konu: Ön konsoldan gelen tıkırtı?  (Okunma sayısı 12810 defa)

Çevrimdışı redbarons

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön konsoldan gelen tıkırtı?
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2010, 17:28:10 »
bende de benzer bir sorun var. usta sökmemiz lazım dedi. %80 sorunu çözerim ama %20 ihtimal debriyaj baskı balata değişikliğine gidebiliriz dedi..

Çevrimdışı colin_mc_rae

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 15 Nisan 2010, 11:12:39 »
bende tıkırtıların çoğunu kestim.. vites konsolu yani küllüğün olduğu yer ile klima teyp konsolunun birlekştiği yere sünger çift taraflı bantı görünmeyecek şekilde yapıştırdım, daha sonra torpidonun ön cam ile birleştiği sağ köşesine bu banttan tıkıştırdım,, torpido kapağının iç taraflarına banttan yapiştirdim ve ön konsol ve torpidodan neredeyse hiç ses gelmiyor.. başka benimkiyle aynı model olan golf sahibi arkadaşlarım bindiğinde çok şaşırıyorlar sessizliğine..

ayrıca arka bagaj tarafından gelen ufak bi tıkrtı var,, çoğu golflerde de bu ses var,, o seside kestim..

resim eklemeyi tarif edecek biri olursa yaptığım işlemlerin resimlerini koyabilirim..

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Nisan 2010, 16:16:08 »
cevap ver seçeneğine tıkla. Ek seçeneklere tıkla. Gözat düğmesine tıkla. resimin bulunduğu yeri seç host it butonuna bas. Tamamdır resimleri bekliyorum.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Nisan 2010, 16:26:05 »
Evet merakla bekliyoruz fotoğrafları.

Çevrimdışı maminci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Nisan 2010, 20:27:58 »
Bu arada ben würth silikon sprey sıktım bayağı azalttı :)

Çevrimdışı can

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Mayıs 2012, 23:06:18 »
Konuyu hortlatiyorum ama bizim 4 lerde bu sorunun net cozumu var mi arkadaslar?

Arkadasin asagida yazdiklarini yaparsak cozer miyiz? Sabah ve gece araba sogukken tik yok, biraz isinsin basliyor gevseyip tikirdamaya, asabimi bozuyor :)

bende tıkırtıların çoğunu kestim.. vites konsolu yani küllüğün olduğu yer ile klima teyp konsolunun birlekştiği yere sünger çift taraflı bantı görünmeyecek şekilde yapıştırdım, daha sonra torpidonun ön cam ile birleştiği sağ köşesine bu banttan tıkıştırdım,, torpido kapağının iç taraflarına banttan yapiştirdim ve ön konsol ve torpidodan neredeyse hiç ses gelmiyor.. başka benimkiyle aynı model olan golf sahibi arkadaşlarım bindiğinde çok şaşırıyorlar sessizliğine..

ayrıca arka bagaj tarafından gelen ufak bi tıkrtı var,, çoğu golflerde de bu ses var,, o seside kestim..

resim eklemeyi tarif edecek biri olursa yaptığım işlemlerin resimlerini koyabilirim..

Çevrimdışı İrfan ÖZDEMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Mayıs 2012, 12:28:16 »
genelde o torpido acma kapagı ve orta konsol cok ses yapıyo cif taraflı bant filan yaptım az biraz kesildi.... Ah şu seslerrrrrr  :bekleriz:

Çevrimdışı MUSTAFA545454

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2012, 18:06:04 »
arkadaşlar benimde aynı problem vardı. Bugün teybin üst kısmındaki boş kutuyu çıkardım. sonra teybi biraz üste kaldırıp teybin altına çift taraflı yapışkan bant koydum, köşelerine birer sıra, sonra teybi yerliştirip teybin üstünene aynı şekilde bant yapıştırdım. sonra boş kutunun üstünede bant yapıştırıp taktım yerine sonra viteş kutusu ile klima düğemelirinin altına yani birleştiği yerde bi boşluk var oraya siyah karton sıkıştırdım. ve hemen bozuk yolda deneme yaptım ne ses ne bişey kaldı. süper oldu. ilk önce boş kutudan çıkarmaya başlayacaksınız. tırnaklı köşelerden tornavida ile bizaz uğraşınca çıkıyor.