Gönderen Konu: uzun yolda kolsoldan gelen tınkırtı sesi  (Okunma sayısı 5647 defa)

Çevrimdışı hasay86

• Profili Görüntüle
uzun yolda kolsoldan gelen tınkırtı sesi
« : 18 Haziran 2012, 20:33:52 »
uzun yola çıktıgımda bellı bı hızdan sonra konsoldan tınkırtı seslerın gelmesı neden çözümü nedir yardımlarınızı beklıyorum
HJ 156

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
Ynt: uzun yolda kolsoldan gelen tınkırtı sesi
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2012, 20:54:29 »
herkesin sıkıntısı sorma kardes :-[
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı hasay86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2012, 21:09:42 »
ya ne yapmak lazım insanın sürüş keyfini bozuyo vallahi
HJ 156

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2012, 21:50:11 »
tıkırtı çıkırtı, gırç gırç ses.

Aracım 2007 model, 2010 da aldım, aldığımda  bir tek sol arkadan gırç gırç ses geliyordu, çünkü oradan kazası vardı. gitmesi için çok uğraştım, ne yaptımsa olmadı. çok kafaya taktım, çok düşündüm.

Bu kış kaza yaptık, araç sağdan hasar aldı. güya kaskodan yaptırdık, güya orjinal parça kullanıldı.. şimdi sağ taraftan da ses geliyor. koduğumun piç ustası ,kapının içinde  vida yada bir parça bırakmış,  vida bildiğin geziyor orada. tırrrr bir oraya tırrr bir buraya

Bir ay önce gene kaza. Gene piçin biri arkadan vurdu. Gene kaskodan yaptırdık, gene orjinal parça. Şimdi bagajdan ses geliyor.

Kapı sensörü bozuktu. Yaptırırdık. Tam kapıyı tekrar takarken, kapının içine bir parça düşürdü. Dedim ki kapıyı sök o parçayı al. "Melak etme abye biz hallederük"  dedi  piçin evladı. Eline ucu mıknatıslı bir kablo aldı kilidin oradan soktu güya parçayı alacak onla. O ara bir telefon geldi arkamı döndüm, 10 saniye sürdü, baktım bizimkisi aramayı bırakmış. Dedim naptın? "bulduk abey parçayı " dedi. İnandım.
Şimdi  o kapıdan o parçanın sesi geliyor, tak tak tak cama vuruyor........

Yani diyeceğim o ki, VW grubu araçlar fabrikadan çıkınca sıfır ses. ama bir yerini sökerseniz tamam artık orası iptal. Yollara kusur buluyoruz ama ustalar da az değil bu konuda.

Bu yüzden artık kafaya takmayı bıraktım. seslerle kafayı yiyorum. heyooo  ;D

Kullanılan kelimelere özen gösterelim.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2012, 23:05:05 »

Aracım 2007 model, 2010 da aldım, aldığımda  bir tek sol arkadan gırç gırç ses geliyordu, çünkü oradan kazası vardı. gitmesi için çok uğraştım, ne yaptımsa olmadı. çok kafaya taktım, çok düşündüm.

Bu kış kaza yaptık, araç sağdan hasar aldı. güya kaskodan yaptırdık, güya orjinal parça kullanıldı.. şimdi sağ taraftan da ses geliyor. koduğumun piç ustası ,kapının içinde  vida yada bir parça bırakmış,  vida bildiğin geziyor orada. tırrrr bir oraya tırrr bir buraya

Bir ay önce gene kaza. Gene piçin biri arkadan vurdu. Gene kaskodan yaptırdık, gene orjinal parça. Şimdi bagajdan ses geliyor.

Kapı sensörü bozuktu. Yaptırırdık. Tam kapıyı tekrar takarken, kapının içine bir parça düşürdü. Dedim ki kapıyı sök o parçayı al. "Melak etme abye biz hallederük"  dedi  piçin evladı. Eline ucu mıknatıslı bir kablo aldı kilidin oradan soktu güya parçayı alacak onla. O ara bir telefon geldi arkamı döndüm, 10 saniye sürdü, baktım bizimkisi aramayı bırakmış. Dedim naptın? "bulduk abey parçayı " dedi. İnandım.
Şimdi  o kapıdan o parçanın sesi geliyor, tak tak tak cama vuruyor........

Yani diyeceğim o ki, VW grubu araçlar fabrikadan çıkınca sıfır ses. ama bir yerini sökerseniz tamam artık orası iptal. Yollara kusur buluyoruz ama ustalar da az piç değil bu konuda.

Bu yüzden artık kafaya takmayı bıraktım. seslerle kafayı yiyorum. heyooo  ;D
sen baya ugrasmıssın yaa bellı bende arabama cok tıtrerım auynı seylerden bırısı on cam krıkosu bozldugunda basıma gelmıstı adam remen pazotun arasıundan ufak mıknatıs dusudu bende idmandan cıktım oyle sanayıye gıttım kollarım kalkmıyo okadar yorgunum neyse dustugunu gordum adama baktım abı onu alda ses yapmasın ıcınde dedım yoook be abıcım okadarcık sey ses yapmaz dedı gerızekalıyım zaten ben yaa sen al onu al dedım neolur neolmaz dedım tekrar sokmek ısıne gelmedıgını ben yuz ıfadesınden anladım ama o sırada dayı oglu bısey sordu arabada onu gosterırken tamamdır kardes dedı!! ne tamam dedım dedım tama sorun yok gıdebılırsın 50 tl ucretı var dedı parcayı aldınmı abı dedım hee aldım yaa dedı dur bıde ben bakıyım dedım yok be abıcım nasıl bakcan topladım zaen benu dedı aldım elıme torvıdayı actım butun panzotu baktım parca orda 50 tl ye butun sulalenı bana satıcaktın bende aklıma her geldıgınde her ses dudugumda sen dahıl butun sulalenle ılıskıye gırmek zorunda kalıcaktım hemde 50 tl dedım.bızım buranın ınsanı bıraz hızlıdır hemen dayılandı dayı oglu tuttu abı bastan soylıyım sımdı senı tutuyorum bıdahakıne onu da senı tutmam adam boksör ıstersen senı bırakıyım dedı ben oldugum yerde dıkılıyorum ama hıc bısey yapmadım  neyse adam anladı ısın cıddıyetını parasınıda vermedım arabayıda o halde aldım geldım evde kendım topladım yanı varrrr ma malsef var oyle ınsanlar.....

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2012, 23:05:55 »
uzun yola çıktıgımda bellı bı hızdan sonra konsoldan tınkırtı seslerın gelmesı neden çözümü nedir yardımlarınızı beklıyorum

golf ve pololarda bu tip sesler var bendede var onumuzdekı ay servıse goturucem V kayısıyla bırlıkte ızalasyon yaptırıcam bakalım neolcak :(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Haziran 2012, 00:06:01 »
sen baya ugrasmıssın yaa bellı bende arabama cok tıtrerım auynı seylerden bırısı on cam krıkosu bozldugunda basıma gelmıstı adam remen pazotun arasıundan ufak mıknatıs dusudu bende idmandan cıktım oyle sanayıye gıttım kollarım kalkmıyo okadar yorgunum neyse dustugunu gordum adama baktım abı onu alda ses yapmasın ıcınde dedım yoook be abıcım okadarcık sey ses yapmaz dedı gerızekalıyım zaten ben yaa sen al onu al dedım neolur neolmaz dedım tekrar sokmek ısıne gelmedıgını ben yuz ıfadesınden anladım ama o sırada dayı oglu bısey sordu arabada onu gosterırken tamamdır kardes dedı!! ne tamam dedım dedım tama sorun yok gıdebılırsın 50 tl ucretı var dedı parcayı aldınmı abı dedım hee aldım yaa dedı dur bıde ben bakıyım dedım yok be abıcım nasıl bakcan topladım zaen benu dedı aldım elıme torvıdayı actım butun panzotu baktım parca orda 50 tl ye butun sulalenı bana satıcaktın bende aklıma her geldıgınde her ses dudugumda sen dahıl butun sulalenle ılıskıye gırmek zorunda kalıcaktım hemde 50 tl dedım.bızım buranın ınsanı bıraz hızlıdır hemen dayılandı dayı oglu tuttu abı bastan soylıyım sımdı senı tutuyorum bıdahakıne onu da senı tutmam adam boksör ıstersen senı bırakıyım dedı ben oldugum yerde dıkılıyorum ama hıc bısey yapmadım  neyse adam anladı ısın cıddıyetını parasınıda vermedım arabayıda o halde aldım geldım evde kendım topladım yanı varrrr ma malsef var oyle ınsanlar.....

sen yanında biriyle gitmişsin.  ;D bir kere kaportacıya kızdım öyle birden yanımda 4 kaportacı oldular. "seni şurda çeksek dövsek" nasıl olur demeye başladılar. artık yapacak birşey yok işin peşini bıraktım. bizde boksörlük de yok.

yahu o değil de paranla rezil oluyorsun ona yanıyorum
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Haziran 2012, 22:24:23 »
sen yanında biriyle gitmişsin.  ;D bir kere kaportacıya kızdım öyle birden yanımda 4 kaportacı oldular. "seni şurda çeksek dövsek" nasıl olur demeye başladılar. artık yapacak birşey yok işin peşini bıraktım. bizde boksörlük de yok.

yahu o değil de paranla rezil oluyorsun ona yanıyorum

merak etme onu banada yaptılar ama sanayıde degıl esnaftı parayı hakı oldugum halde gerı vermedıler sutune bıde 6 kısı benı dovdu  :D neyse yerden kalktım bayıldı dıye bırakmıslar :D ama benle bırlıkte 1 kısıde yerde ona saglam vurmusum cocuk bayılmıs bındım artabaya heryerım kan reva ıcınde gıttım salona 20 ye yakın boksor arkadası aldım adam oyle dovulmez boyle dovulur sen dusun  :bekleriz: ;D

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2012, 12:39:54 »

Aracım 2007 model, 2010 da aldım, aldığımda  bir tek sol arkadan gırç gırç ses geliyordu, çünkü oradan kazası vardı. gitmesi için çok uğraştım, ne yaptımsa olmadı. çok kafaya taktım, çok düşündüm.

Bu kış kaza yaptık, araç sağdan hasar aldı. güya kaskodan yaptırdık, güya orjinal parça kullanıldı.. şimdi sağ taraftan da ses geliyor. koduğumun piç ustası ,kapının içinde  vida yada bir parça bırakmış,  vida bildiğin geziyor orada. tırrrr bir oraya tırrr bir buraya

Kapı sensörü bozuktu. Yaptırırdık. Tam kapıyı tekrar takarken, kapının içine bir parça düşürdü. Dedim ki kapıyı sök o parçayı al. "Melak etme abye biz hallederük"  dedi  piçin evladı. Eline ucu mıknatıslı bir kablo aldı kilidin oradan soktu güya parçayı alacak onla. O ara bir telefon geldi arkamı döndüm, 10 saniye sürdü, baktım bizimkisi aramayı bırakmış. Dedim naptın? "bulduk abey parçayı " dedi. İnandım.
Şimdi  o kapıdan o parçanın sesi geliyor, tak tak tak cama vuruyor........

Yani diyeceğim o ki, VW grubu araçlar fabrikadan çıkınca sıfır ses. ama bir yerini sökerseniz tamam artık orası iptal. Yollara kusur buluyoruz ama ustalar da az piç değil bu konuda.

Bu yüzden artık kafaya takmayı bıraktım. seslerle kafayı yiyorum. heyooo  ;D
ağa senin içinde nasıl bir psikoopat var yaa ;D ;D
senin içindeki insan sevgisi resmen bitmiş :o :o
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2012, 12:44:58 »
merak etme onu banada yaptılar ama sanayıde degıl esnaftı parayı hakı oldugum halde gerı vermedıler sutune bıde 6 kısı benı dovdu  :D neyse yerden kalktım bayıldı dıye bırakmıslar :D ama benle bırlıkte 1 kısıde yerde ona saglam vurmusum cocuk bayılmıs bındım artabaya heryerım kan reva ıcınde gıttım salona 20 ye yakın boksor arkadası aldım adam oyle dovulmez boyle dovulur sen dusun  :bekleriz: ;D
bizim arkadaşın bi sanayi tarzı vardı. hiç onaylamadığım bi stil ama demekki bu durumlar için geçerliymiş.
arabasını farklı yerlerde sanayılere götürürdü.
örnek veriyorum şanlıurfada çalışıyıorduk arabayı bakıma antepe götürürdü.
ustayı bir güzel kafaya alırdı. güvenini kazanırdı. iş içine sindiyse parasını verirdi. baktı adam sallama iş yapıyor, adamı över över gaza getirir arabayla oralarda dolaşırken kaybolur gidermiş...
tabi içinde kul hakkı var kesinlikle kötü bir olay ama demekki bazı esnafada müstehak olan bu.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı kullanici0982

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2012, 13:17:09 »
boş bir gününde konsolu teker teker söküp gerekli yerlere strafor gerekli yerlere japon yapıp civataları güzelce sıkıştıracaksın söküp söküp takacaksın seslerin zamanla kaybolduğunu göreceksin...
HIZ YOLU KISALTMAZ!!!

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2012, 23:41:52 »
mesajım rtük kırpmasın girmiş neyse....

bazı ustalar var, iyi davransan , tatlı dille söylesen olmuyor
kzııyorsun bağırıyorsun çağırıyorsun gene olmuyor. yani ustanın içinde  öküzlük, kazmalık, odunluk varsa gene bildiğini okuyor.  zaten odun olmasa öküz olmasa sabah 8- akşam 6 it gibi çalışmaz orada. İNSAN HAKETTİĞİ GİBİ YAŞAR. çoğu kez bunu düşünürüm. Yahu adam belki kendi dükkanı belki birisinin emrinde , düzgün iş yapsa yükselecek, işi büyütecek, para kazanacak. Ama yok işini düzgün yapmıyorsa orada soğuk dükkanda, kapkara eliyle sürünmeye mahkum. Sen ise, bin arabana, tak güneş gözlüğünü keyfini çıkar. AMa YOO olmuyor işte. Bir zırtopoz geliyor moralini bozuyor böyle.

bugun gene oynattım kapıyı şıkır şıkır içinde birşey geziyor. Kapıyı örtüyorum aman allahım cam düşecek sanki. Yahu be adam sökeceğin iki vida, neden arkandan annene rahmet okuyorsun. Ben senin pis anneni aklıma getirmek zorunda mıyım?

Arkadaşlar belki bana kızıyorsunuz, ama bir düşünün. Hanginiz arabasını sevmiyor? Hanginiz para verdiği bir hizmetin kötü olmasını ister? bir lokantaya gidersin iğrenç bir yemek yersin, kol gibi hesap gelir, içinden söverek ödersin. geçer gider. ama bu tamir işi böyle mi? şimdi ne oldu? sırf bu ses yüzünden gene o kapı sökülecek, gene uğraşacaksın. sevmiyorum bu insanları arkadaş! sürünsünler, batsınlar, açlıklarından gebersinler. İŞİNİ DÜZGÜN YAPACAKSIN hepsi bu!

Ben öğretim görevlisiyim,  öğrenciye 2+2 =5 desem ve buna hepsini inandırsam hepsi inanır . Ama benim kazancım ne olur? Yarın bu öğrenci mezun olunca, iş ararken arkamdan bir güzel rahmet okur

İŞİNİ DÜZGÜN YAPACAKSIN. KUL HAKKINA GİRMEYECEKSİN: bunu bilir bunu söylerim.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2012, 09:08:43 »
Arkadaş konu sesten gelmiş dayaktan çıkmış o da güzel.  ;D Allaha çok şükür arabamdan ses gelmiyor.
Ön sol cam panzıdotu sökülmesine ragmen..
Ses gelen ve beni rahatsız eden ön tarafa birisi oturunca dizlerini torpitoya dayıyor oradan gıcır gıcır ses geliyor deli oluyorum o sese. normalde başka hiç bir yerinden ses gelmiyor rabbim nazardan saklasın...