Gönderen Konu: otomatik geç doldurma  (Okunma sayısı 23572 defa)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
otomatik geç doldurma
« : 31 Mart 2014, 15:58:41 »
Arkadaşlar merhaba son zamanlarda birşey dikkatimi çekmeye başladı. Aracı ilk çalıştırdığımda ve ondan sonraki bir kaç saat aktif kullanımımda hiçbir sorun yok vites geçişleri filan çok normal ancak bi süreden sonra pden dye yada nden d ye aldığımda 2-3 sn geç dolduruyor r dede hafif zıplama yapıyor. Sonrasında tekrar düzeliyor bazen çok sık olmamakla birlikte bunu yapıyor geri kaçırma yada vuruntu yok bazen 2 den 3 e çok hafif öne itiyor.yağını kontrol ettirdim daha sarı ve kokmuyor seviyesinde de bi anormallik yok dedi usta. Sizce bu nedendir başına gelen varmı. Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2014, 16:00:28 Gönderen: tugaysaban »
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: otomatik geç doldurma
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2014, 19:52:29 »
Otomatik şanzımanınızda bulunan selenoid valfler, vites geçişlerini sağlamak için yağ basıncına ve ecu dan gelen bilgilere göre yapar. Yağ değişim aralıkları aksatıldıysa, üreticinin belirttiği şartnamelere uygun yağ kullanılmadıysa veya aşırı yoğun trafik gibi nedenlerle yağ fazla ısınıp çok inceliyorsa, valfler görevini düzgün yapamıyor olabilir. Eğer bunlardan dolayı olduğunu düşünmüyorsanız valfler düzgün işlemiyordur, değişmesi gerekir.
« Son Düzenleme: 31 Mart 2014, 19:53:56 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2014, 21:40:03 »
Otomatik şanzımanınızda bulunan selenoid valfler, vites geçişlerini sağlamak için yağ basıncına ve ecu dan gelen bilgilere göre yapar. Yağ değişim aralıkları aksatıldıysa, üreticinin belirttiği şartnamelere uygun yağ kullanılmadıysa veya aşırı yoğun trafik gibi nedenlerle yağ fazla ısınıp çok inceliyorsa, valfler görevini düzgün yapamıyor olabilir. Eğer bunlardan dolayı olduğunu düşünmüyorsanız valfler düzgün işlemiyordur, değişmesi gerekir.
Daha önce yağı değiştimi değişmedimi bilmiyorum yada hangi yağ kullanıldı değiştiyse hiçbir bilgim yok bir usta sürekli geç doldurma varsa. Pompadandır dedi ama arada düzensizlikler varsa kesin yağdan yada adaptasyondandır dedi ama bişey yaptırmadım çünki şanzıman çok iyi biyerini yapalım derken biyerini bozmak istemiyorum.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2014, 01:05:31 »
Bencede şartnamelere uygun bir yağ kullanılarak ve adaptasyon yapılarak düzelebilir. Usta da aynı şeyi söylemiş. Dediğiniz gibi bütün vites geçişlerinde sarsıntı, boşluk olsa şanzımanda sorun var diyebiliriz ama sizde sorun yok gibi.

Yağ değişimi ve adaptasyonun şanzımanı bozacağını mı düşünüyorsunuz ?
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2014, 07:44:33 »
Bencede şartnamelere uygun bir yağ kullanılarak ve adaptasyon yapılarak düzelebilir. Usta da aynı şeyi söylemiş. Dediğiniz gibi bütün vites geçişlerinde sarsıntı, boşluk olsa şanzımanda sorun var diyebiliriz ama sizde sorun yok gibi.

Yo hayır bi problem olcağını düşünmüyorum aksine problemlerin gideceğini düşünüyorum ancak yağı değiştirip vuruntulara mağruz kalan arkadaşlarda olduğundan şimdikik elletmedim.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2014, 10:10:59 »
Şanzıman yağ ve filtresinin değişimi sonrasında problem kalacağını sanmıyorum.Özellikle filtresini genelde değiştirmiyorlar otm şanzımanın...gerek yok diyorlar...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2014, 10:21:40 »
Şanzıman yağ ve filtresinin değişimi sonrasında problem kalacağını sanmıyorum.Özellikle filtresini genelde değiştirmiyorlar otm şanzımanın...gerek yok diyorlar...
Bende değiştir meye karar verdim ancak usta yağbdaha yeni dedi.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2014, 16:01:41 »
Ustaya bakma sen, iyililk yaptığını sanıyor ama sonuç ortada...
bir de ''gerek yok'' diyen ustaya iş yaptırma, kendini haklı çıkarmak için işi yarım yapar, olumsuz sonuçta da ''ben demiştim'' der...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı KIRKBİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2014, 13:36:07 »
aYNI SORUN BENDE DE VARDI VURUNTU SABAHLARI OLUYORDU. yAĞI FİLİTREYİ DEĞİŞTİRDİM.şİMDİ SORUN KALMADI ÇOK ŞÜKÜR.. hEMEN VAKİT KAYBETMEDEN YAĞ VE FİLİTRE DEĞİŞTİR DOSTUM..

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: otomatik geç doldurma
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2014, 13:50:02 »
Bendede polo 6n var ayni sorun bendede var daha onceki servisinden satin aldim araci biz degistirdik dediler ama sabahlari 1-2 ye gecerken kut ediyor isininca baya azaliyor ama gene hafiften hissediliyor bende degistirecem artik son care yanliz merak ettigim ekledigim resimdeki tapa neyse dibinde hafif kacak var yaga baktim atf yag ama sanziman tapasi sanziman kartelinin altinda anlayamadim arkadaslar bunu  tahliye tapasi oldugunu soylediler ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2014, 14:45:55 »
Benim yağa ordan bakyılar gevşetti o tapatı yağ gelince tamam seviye iyi dediler ben bişey anlamadım bu konulardan sende temkinli ol çünki senin yada benim sorun sanduğımız şeyler aslında 2000 2001 model araçlar için çok normal olabiliyor..

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2014, 15:37:19 »
Abi tenkinli ol derken yag degisimi yaptirayim mi kalsinmi 

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2014, 15:38:30 »
Zaten seninle benim sanziman hemen hemen ayni bu hafta sonu otomatik sanzimanci bulup gidecem bi bakyim basimiza is acmasi  bu antalyadada arabadan anlayan ne usta ne servis var :(

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2014, 21:25:01 »
Zaten seninle benim sanziman hemen hemen ayni bu hafta sonu otomatik sanzimanci bulup gidecem bi bakyim basimiza is acmasi  bu antalyadada arabadan anlayan ne usta ne servis var :(

Haberini bekliyorum ne dicekler bende ona göre yol izleyim.