Gönderen Konu: Çok Kararsız kaldım yardım lütfen  (Okunma sayısı 3745 defa)

Çevrimdışı fkki

• Profili Görüntüle
Çok Kararsız kaldım yardım lütfen
« : 05 Mayıs 2010, 13:00:16 »
Arkadaşlar Benim 2004 Model 1.6 Primline Golf sahibiyim. Aracımı 3 ay sıra bekleyerek almıştım. Şu anda 58.435 Kilometrede aracımı takas ermeyi düşünüyorum. Ancak 2. el arabalardan az yakıt yakan veya dizel olmasınımı yoksa tüp taktırıp kendi aracımı kullanmaya devam etmem konusunda çok kararsız kaldım. Tüp taktırma konusunda çok tereddütlerim var 1.cisi aracımın degerini ve performansını düşürüyor diyen de var tam tersine sadece BRC marka tüp taktır başka araç alma alacağın aracın senin araç kadar temiz olup olmayacağını bilemezsin diyenler ısrarla tüp taktırmamı öneriyorlar.
Bana Golfün veya Passatın benim aracıma nazaran daha az yakıt tüketen hangi araçları varsa fiyatları ile birlikte tavsiyelerinizi bekliyorum. Benim aracımın üzerine en fazla 10.000 TL ( On Milyar eski para) bütçem var.

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
Ynt: Çok Kararsız kaldım yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2010, 14:41:28 »
58000 den daha düşükkm olanını zor bulursun hatta bulamazsın bence. Genelde oynuyorlar km ile. Değer düşmez niye düşsün ki artık nerdeyse her benzinli araca takılıyor hatta lpgsi hazır olsun ben ugrasmıyayım diyen alıcılar da oluyor. LPG tak italyan tak devam et.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2010, 15:08:47 »
Aracı satmayı düşünürseniz görüşelim fkki.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı mogunaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Mayıs 2010, 18:30:08 »
Bence de  bildigin arabayla devam etmek mantıklı ki hem de km si gayet iyi..Kim demiş lpg  deger  dusuruyor  diye bence  suan icin vaz gecilmez bir  yakıt  türü... dizel de  alırsanız iyiydir sizinkine  es deger  temiz bulursanız tabiki..ama golf  kalitesinde 10 milyar  fazla  verip bulacagınız  bir  marka  oldugunu düşünmüyorum

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2010, 09:42:42 »
Ekonomi istiyorsan dizel alacaksın. Ama bende Sıralı LPG'li araça kullanıyorum performansından hiç şikayetçi değilim üstelik markası ATİKER.Son hızda belki 5-10 km fark eder.Bu devirde benzinli araç kullanmak bizim gibi orta gelirli insanların ocağına incir ağacı diker AlimAllah.

Siz arabanın ilk sahibisiniz. Arabanın geçmişi ile ilgili kafanızda hiç soru işareti yok.. KM'side yeni.ama ikinci el araba alırken mutlaka aklınızda soru işaretleri olur özellikle dizel araç alırken mutlaka dikkat edin.. zaten dizel araçlar uzun yol yapan çok km giden insanlar alırlar..bu yüzden sıkıntı yaşamanız çok normal

Ama şimdi arabanıza yapacağınız 1500 tllik bir masraf ile bence daha çok uzun kmler yapıp 100.000 km dolaylarında satılabilir.. Ben olsam öyle yapardım.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2010, 14:02:00 »
arabayı ilk elden sen almışsan bence hiç satma. ikinci el araba hiçbir zaman doğru dürüst temizini bulamazsın. boş yere macera olur. lpg taktırmaktan da korkma. devir ekonomi devri.  çok km yapmamışsın. arabayı kullanacağın şurda 4 sene daha. bin keyfini çıkar.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı fkki

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2010, 14:31:35 »
Degerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kendi aracıma lpg taktırayım devam etmeye karar verdim sanıyorum BRC marka taktıracağım 1.500 TL son fiyat verdiler. Kafamı kurcalayan tankı arka koltuğun arkasına koyarlarsa koltukları yatırma şansım kalmayacak bagajı kullanamayacağım stepnenein yerine takarlarsa eksozo borsuna denk geliyor buda tehlikeli diyenler var inşallah bunuda çözersem 3-4 sene daha kullanırım sonra degiştireceğim tekrar tekrar yorumlarınız için teşekkürler....

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 06 Mayıs 2010, 17:18:03 »
Degerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Kendi aracıma lpg taktırayım devam etmeye karar verdim sanıyorum BRC marka taktıracağım 1.500 TL son fiyat verdiler. Kafamı kurcalayan tankı arka koltuğun arkasına koyarlarsa koltukları yatırma şansım kalmayacak bagajı kullanamayacağım stepnenein yerine takarlarsa eksozo borsuna denk geliyor buda tehlikeli diyenler var inşallah bunuda çözersem 3-4 sene daha kullanırım sonra degiştireceğim tekrar tekrar yorumlarınız için teşekkürler....

satmamana sevindim.tüpe Egzosun yakın geçmesi neden tehlikeliymiş? arabanın performansı belli arabanı son limtlerde bile kullansan ancak egsoz manifoltunu birazcık kızdırırsın taa gidipte arabanın sonudaki eksoz ucunu değil.. bence simit tank taktır koltuklarda san kalsın:) kal salıcakla
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı onurgunay35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2010, 02:08:29 »
Aracın ilk sahibisin ve kmde düşük alacagın dizel arabada o kmyi istedigin fiyata bulman zor diye düşünüyorum.ayrıca  2004 golflerde cok güzel değiştirilmez derim ben. italyan üretim tük taktırıp binmen senin için hayırlısı diye düşünüyorum
                                                            Almanlar BMW'yi Mercedes'i Satmak İçin Volkswagen'i Binmek İçin Üretirlermiş...