Gönderen Konu: Golf 2 dizel motor-yağ-devir üçgeni... (yardım)  (Okunma sayısı 26144 defa)

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 2 dizel motor-yağ-devir üçgeni... (yardım)
« Yanıtla #42 : 05 Temmuz 2011, 19:58:54 »
aynı sıkıntı bendede vardı işe gidip geliyorum (30 km) suyu gıtmeden kontrol edıyorum dolu evegelıyorum azalmış koyuyorum 2 ltreye yakın su alıyordu bakmasam komple boşalıcak butun hortumları dgştırdım radyötore baktırdım kalerıfer petegıne baktırdım su kabının kapagını dgştırdım olmadı olmadı olmadı yagına bakıyorum conta yandımı dıye yaga su da karışmıyor enson söktüm motor kapagını sılındır saplamaları, vidaları  boşlamış nasıl olmuşsa onları sıktım şimdi on numara maşallh bi grm eksıltmıyor su kanallarından pıstonun usterıne kaçıyormş megersem

ust kapağı söktün yani.. şu tork anahtar ile sökülen civatalar mı  ? ayrıca üst kapağı sökünce contayıda değiştirmek zorunda kaldın mı ?
Ne Kadar Duman O Kadar Randuman ..

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Temmuz 2011, 20:15:30 »
ayrıca şu kalorifer petegi nerede nasıl bakarım ?

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 05 Temmuz 2011, 20:47:30 »
kalorifer petegi tam teyibin altındaki kısımda. vites konsulundan başla sökmeye ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı redmonster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 05 Temmuz 2011, 21:20:31 »
o kolay iş.. inş şu motor kapağını sökmek zorunda kalmam :)) bakalım arkadaş bi bahsetsin nasıl oluyo bu iş..

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 22 Kasım 2011, 08:33:42 »
Arkadaşlar aracım passat32b 1.6 düz dizel, bende aracımı yeni rektefiye ettirdim. Komple silindir kapağından en ince keçesine kadar değişti, sadece değişmeyen krank mili piston kolları ve motor bloğu kaldı. Yaklaşık işçilik ve parça tutarı 3000 tl yi buldu. İlk yağı 15w 40  koyduk ustanın talimatı üzerine, araçda rodaj felan yapılmadı. motor yapıldı, çıkarttık ve biniyoruz. yaklaşık 1000 ile 1500 km arası yol yapmışızdır ve bu yol şehir içi yapıldı. Kilometre saaati bozuk olduğundan koyduğumuz mazottan hesaplıyorum :D araç biraz fazla yakıyor mazot yetişmio :D motor yapılmadan önce daha az yakıodu :D
Her neyse şu an yağ değişimi vaktim geldiğini düşünüyorum. Bu motorların kitapçığı elinde olan veya iyi bi kaynaktan hangi yağı kullanacağımı bilen arkadaşlardan yağ konusunda bilgi almak istiyorum. Motorda en önemli husus bana göre yağ konusu bazısı 10w-40 bazısı 15w-40 bazısı 20w-50 çözemedim durumu katalogda bulamadım bu motorlara uygun. Yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2011, 08:34:45 Gönderen: PassatMk2m »

Çevrimdışı trgy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 22 Kasım 2011, 17:32:20 »
Hocam oncelikle hayirli olsun,arac duz dizelse 20 50 isini gorur ama turboluysa 15 40 iyi gelir.
retro vwgolfmk2

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 22 Kasım 2011, 17:56:22 »
teşekkürler, değişik öneriler geliyor sürekli sorduğum yerlerden değişik cevaplar alıyorum acaba kataloğu vs si varmıdır bu araçlarda kullanılacak yağların merak ediyorum.

Çevrimdışı never

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 22 Kasım 2011, 18:12:42 »
Benim yağ aldığım yerde bi katalog vardı.Castrol dü galiba, 2000 öncesi golfler için 0w 30 yazıyodu.... Kataloglara inancımı yitirmeye başladığım andır...

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Kasım 2011, 18:15:54 »
golf, passat, jetta fark etmiyor zaten hepsinde aynı sistem motor var  şu yağ konusunda bi nokta bulmak gerek 20w-50 banada kalın geliyor genelde okuduğum metinler ve bilgiler 20w-50 yönünde ama. güvenemiyorum. o kadar kalın bi yağ neden kullanılıyor bu motorda ve neden öneriliyor onuda bilmiyorum.