Gönderen Konu: su eksiltme sorunu  (Okunma sayısı 13000 defa)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
su eksiltme sorunu
« : 18 Aralık 2011, 11:57:06 »
arkadaşlar arabam ince ince su eksiltiyor.hortumları değiştirdim ustanın yapmadığı şey kalmadı 10 gün arayla yarım litre kadar su eksiltiyor arabam tüplü btüp beyninide değiştirdim ama malesef.bu konuyla ilgilili bilgisi olan varmı acaba :)

Çevrimdışı elmadersemcik

• Profili Görüntüle
Ynt: su eksiltme sorunu
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2011, 18:59:15 »
arkadaş bende de aynı sorun vardı.. su flanşından kaynaklanıyormuş.. düzeldi.. oraya baktır bi istersen.. 30 tl gibi bi mebla sanırım.. iyi günler..

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2011, 01:57:38 »
dostum sağolasın ama su flanşı dediğin olay nerede kalıyor değişmesimi gerekiyor

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 09:28:06 »
motorun solunda aşağı doğru distirbütörün altına doğruydu galiba ama emin değilim
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2011, 15:23:34 »

motor bloğuna bağlı olarak sağında kalır... distribütörün az yukarsı oluyor..  ;)
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2011, 01:45:25 »
resimdeki olayı çözdüm gibi ama bunla ne alakası var.bunun en üstüne hararet muşurumu takılıyor doğrumu.yada ben yanlış biliyorum

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2011, 04:23:47 »
resimdeki olayı çözdüm gibi ama bunla ne alakası var.bunun en üstüne hararet muşurumu takılıyor doğrumu.yada ben yanlış biliyorum

evet oraya bı musur takılıyo :) su eksıltmenın o borudan kaynaklananacagını hıc sanmıyorum gozle gorulur bı yerde gercı. o boru tıkalı olursa hararet yapma olayı yasanabılıyor.

yazın o parca patlamıs benım hava 45 derece farketmeseydım hararet yapcakmıs araba nerdeyse.

su eksıltme olayı su aralar benım arabada vardı radyatörun sag tarafından akıyordu sonradan kesıldı kendı kendıne bı ordan mı bak derım.

gecendede devırdaymın ordakı boru patladı devırdaym ust kapak ve yag sogutusuna gıden 3 lu boru patladı arasındakı  T parcada kırıldı ayak ustu bı hararet olayındanda yırtmıs oldum :)

bırde forumdakı bı arkadasımızdada vardı sanırım bole bı olay ust kapak saplamalarımı ne gevsekmıs o yuzden suyu eksıltıyormus dıye yazmıs saplamaları sıkınca eksıltme olayı kalkmıs dıye okumustum bı onada baktır derım..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2011, 08:05:50 »
Bu flanşın bağlantılarında zamanla çatlaklar oluşuyo ordan damlatıyo benimde başıma gelmişti...

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2011, 10:31:40 »
bi baktırayım arakadaşlar.su eksiltmesinin başka motorla ilgili su eksiltme sorunu yoktur sanırım dimi yoksa başımız ağrıyacak :(

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2011, 11:28:32 »
bi baktırayım arakadaşlar.su eksiltmesinin başka motorla ilgili su eksiltme sorunu yoktur sanırım dimi yoksa başımız ağrıyacak :(
Bu flanşa baktır tüpe giden hortumların bağlantı yerlerine baktır kalorifer peteğindende olabiliyormuş galiba onada bi baktır.
Motorla alakalıysa çok sıkıntı ama sanmıyorum olsa fark ederdi ustan.

Çevrimdışı cavanozz

• Can
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: MK III Sportline, MK I GTI, MK IV Pasific, Passat SW 1.4 TSI Comfortline, Sharan 1.9 TDI Highline
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2011, 13:44:38 »
aracında antifriz varmı?
yeni yine yeniden..!! 8)

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2011, 01:42:45 »
evet var

Çevrimdışı zaykoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Aralık 2011, 01:45:59 »
kalorifer peteğini söktürecem zaten.bu petek temizleniyormu bilmiyorum.çünkü üfleme ve ısıtma biraz az gibi geliyor.ama su eksiltmenin kolorifer peteğinle ne alakası var

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2011, 08:15:52 »
petek motordan gelen sıcak suyla ısınmıyormu? Tam emin değilim ama öyle olduğunu düşünüyorum :D