Gönderen Konu: 2013 tsi da yenilikler- 2 silindir gerektiğinde çalışacak(dünyada ilk)  (Okunma sayısı 4267 defa)

Çevrimdışı megakedi

• Profili Görüntüle
1400-4000 devir arası- 25-75 tork arası gazı köklemediğinz sürece 3 ve 4. silindirler duruyor. ihtiyaç dahilinde tekrar devreye giriyor. Start stop özelliği ile de birleştirilince 0,6 tl/100 km tasarruf sağlayacakmış.  VW international sayfasındaki TSİ bilgileridir.

"Cylinder shut-off is active whenever the engine speed of the 1.4 TSI is between 1,400 and 4,000 rpm and its torque is between 25 and 75 Nm. This applies to nearly 70 per cent of the driving distance in the EU fuel economy driving cycle. As soon as the driver presses the accelerator pedal sufficiently hard, cylinders 2 and 3 are reactivated unnoticed. Volkswagen utilises information from the gas pedal sensor to detect the driver’s mode of driving. If the driving exhibits a nonuniform pattern – e.g. while driving in roundabout traffic or in a sporty style on a country road – shut-off functionality is suppressed. "

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
3 silindirin sesiyle dalga geçenler beri gelsin. ses mi tasarruf mu tabi ki tasarruf demiş vw de  :D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
artık motorsiklet gibi çalışır. pat pat pat pat. 
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Orada yazdığına göre gerekmediği durumlarda çalışmayacak olan silindirler 2 ve 3. silindir ve bu silindirler devreye girerken de çıkarken de farkedilmeyecek şekilde bu gerçekleşecek. Siz gerçekten VW'nin pat pat  diye ses çıkaracak bir  motoru yeni teknoloji olarak çıkartacağını ve bunu duyurduğunu düşünmediniz umarım  ::)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
ses değil de beni düşündüren kısa vadede yakıttan tasarruf ederken uzun vadede silindirler arasındaki asimetrik aşınmanın getirebileceği olası ekstra masraflar. dünyada ilk değil bu. 10 küsür sene önce mercedes tırlarda kullanılabiliyordu diye biliyorum. fakat bilmem kaç silindirli bir tır motoruyla 3 ya da 4 silindirli bir otomobil motorunu kıyaslamak mümkün değil.

bu sistem 3 silindirli motorlarda da kullanılacak mı acep? (ki sanmıyorum)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Touareg V10'lar da da kullanılıyor buna benzer bir sistem.Sakin kullanımda 5 silindirle yürüyor araç,ihtiyaç olduğunda,belli bir devri yakaladığında veya tapagaz yaptığında diğer 5 silindiri de açıyor. Dediğin gibi ilk değil bu sistem ama 4 silindirde bir ilk. Dizel motorlar çok yüksek sıkıştırma ile yürürler,TSI'da benzer bir şekilde atmosferik motordan bile yüksek sıkıştırma kullandığından uyarlamak çok zor olmamıştır sanıyorum.

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
valla bi tsi da benim alasım var ama 122 bg olanına bile param yetmiyor :( ilk çıktığında ne çok şaşırmıştım öyle ya. ilk duyurdukları kaç bg di arkadaşlar 1.4 lt den 160 bg miydi. off şuna bak ya. ben şimdi 122 bg e bile razıyım.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)