Gönderen Konu: Golf IV almayı düşünüyorum, bana söyliyecekleriniz. .  (Okunma sayısı 16904 defa)

Çevrimdışı MJoRaYuLuN

• Profili Görüntüle
Merhabalar,

Uzun zamandır araba almayı planlıyorum, inşallah işlerim düzgün giderse sonbahar başında bir golf 4 almayı düşünüyorum. . Piyasayı şöyle bir araştırdım 15bin TL civarında fiyatlar var, kimisinde 1.4 kimisinde 1.8 motor var. . Hangi motor iyidir? (Benzinli)
Benzinde ne kadar yakar, tüpte ne kadar yakar, bu aracın + ları ve - leri nelerdir? Bunları özellikle kullanan arkadaşlardan duymak isterim, kulaktan dolma bilgilere her türlü ulaşılıyor, ama kullanan daha iyi bilir. . Yardımlarınızı bekliyorum. .

Çevrimdışı jckal__

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV almayı düşünüyorum, bana söyliyecekleriniz. .
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2011, 09:58:05 »
en güzel yorumu kendin binerek yaparsın arkadaşım. bizim anlatacaklarımız seni yeterince aydınlatmayabilir. kimine göre araç çok yakar kimine göre az. kimine göre süspansiyon serttir. kime ne göre yumuşak. merak ettiğin bişi varsa sor söyleyeyim

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2011, 10:05:51 »
golf mk4 te 1,4 motor yok 1,6 8 valf veya 16 valf 1,8 1,9 TDI motorlar var

15 bin tl civarında baktıkların mk4 değil mk3 tür ki mk4 varsa sakın o arabaya bakma

aracı kullanan memnun satıp tekrar alanda var sorunlusuna denk gelip arabadan soguyanıda var tüp konusunda sistem montakı ve motorun sağlığı ön plana çıkıyor
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2011, 12:03:23 »
sen 15 bine ne alıyorsun öyle kardeşim golf 4 ten bahsediyorsun. eğer o paralara bulursan bitanede bana alalım yedekte tutarım. hiç deyilse kardeş öncelikle alacak olduğun arabanın ne oldğunu tam olarak öğren ondan sonra yorum bekle. ama şu kadarını söyleyeyim bende 2001 golf 4 var 19 bine aldım araç güzel fakat yakıt konusuna gelince biraz cebini yorar. parçası haliyle pahallı eğer ekonomik durumun o kadar iyi deyilse alma fakat gelir durumun ortaysa hiç kaçırma al derim. çünki çok kaliteli araba
kerim_dikmen

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2011, 12:44:24 »
18-19bine 2000 model civarı temiz bir tüplü golf4 bulabilirsin. tüplü olanların yakıtı gayet iyi, ama benzinli çok yakar cebini. genel bir söylemle 1,6 olanları yakıt konusunda, 1.8 1.9 2.0 olanları da performans konusunda 10 numara araçlardır. Buarada performansta 1.6 olanları da yabana atma ş.içi kısa mesafeli hızlanmalarda, ş.dışı maksimum hızda gayet tatmin edicidir.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2011, 16:48:44 »
Arkadaş düzcedenmiş git kerim_dikmen kardeşimizin yanına anlatsın sana detaylıca.  :)
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2011, 20:18:39 Gönderen: Yükselgfb »

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2011, 17:13:12 »
Koltuğuna oturup direksiyona başına geçersen bir daha bırakamazsın Golfü. Bağımlılık yapar  :sevgi:
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2011, 17:20:02 »
15 bine golf 4 alcağına hiç alma git o paraya temiz bir golf 3 al  :tamamdir
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2011, 17:38:16 »
1.4 motor yurtdısında var golf 4un dıye bılıyorum turkıyede genel kullanılan 1.6 1.8. 1.9 tdı motorlardır modelleri 98 ile 2004 arası degısıyor 2005 de varmı yokmu emın dglm ama modellerıne bakılırsa zaten soylendıgı gıbı zamanının otesınde araçlar şimdiki orta sınıf ust segment arabalarına eşdeğer bir arabadır konfor ve güvenlik olarak gaza kaçıncı viteste basarsan bas lpg dahi olsa aracın birden ivme kazanıp hızlandıgını farkettıren bır araç en guzl tatmın edıcı ozellıgıde bu  comfortlıne modelı en cok tutulan modeldir 2001ve sonrasında dijtal klıma altında manuel klımadır comfortlıne dahi olsa vw ve dıger markalarda oldugu gıbı ılk araç tasarlanır ıstenmeyen sorunlar cıkabılır 98 lerı falan ılk uretımdır ondan dolayı yenı teknolojıler ılk defa sergılenmıstır golf 3 den sonra buyuk degısım gormustur 2004 lerdede ust segmente hazırlıklar baslamıs teknolojı arttırılmıştır en guzelı 99 2002 arası dıye dusunuyorum ben duydugum bıldıklerıme göre araç mutlu edecek cinste bir arabadır güvende hiissedersin kendini aynı paralara alınacak belkı daha ozellıklı araclar var ama dedıgım gıbı aynı kalıte konfor performansı bulamazsın

Çevrimdışı sedatdali

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2011, 00:37:12 »
araba almak istiyosan golf4 al.

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #10 : 30 Haziran 2011, 01:51:03 »
golf 4 almak istiyosan 15 bin liradan biraz daha fazla vermen gerekli. motorlarda vw nin tüm motorları sağlamdır ama 2001 öncesi üretilen golflerde yer alan 1.6 8v lik "sr" isimli motor sorunsuzluğuyla meşhurdur. tüp taktırmassan biraz üzer seni benzinli motorlar. bence 98 99 model temiz bi golf ara 17-18 civarında bi paraya temiz bi tane bulabilirsin

edit: 15 bin lira golf 4 bulduysan eğer aman diyim uzak dur çünkü golf 4ün çürükleri 16 bin liraya gidiyor 15 bin liraya alacağın aracın nasıl olacağını sen düşün
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2011, 01:52:33 Gönderen: golfüçyüs »

Çevrimdışı MJoRaYuLuN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Haziran 2011, 22:51:01 »
@golfüçyüs ve diğer arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, golüçyüs son editlediğin bölüm benim için iyi oldu diyebilirim, fakat
Volkswagen Golf 1.8 Highline 1999 Model 14.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk
Volkswagen Golf 1.6 Basicline 1999 Model 16.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk
Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 1999 Model 16.000 TL Galeriden satılık ikinci el Sarı renk
Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 1999 Model 15.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk

internetten araştığım fiyatlarda 16bine kadar güzel görünen bir çok araç var, onlardan bazılarını koydum, pert kaydı ve kazası varmıdır orasını tabikide bilmiyorum, ama görülmeye gidince kontrole götürülür. .

sadece şehir içi gezmiyeceğim, şehirler arası özellikle sivas düzce arasını çekebilcek bir araç istiyorum, üniversiteye gidip gelmek için. .

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Haziran 2011, 23:18:40 »
Basicline modellerinde klima yok. Bilgin olsun :tamamdir
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #13 : 30 Haziran 2011, 23:25:05 »
@golfüçyüs ve diğer arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler, golüçyüs son editlediğin bölüm benim için iyi oldu diyebilirim, fakat
Volkswagen Golf 1.8 Highline 1999 Model 14.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk
Volkswagen Golf 1.6 Basicline 1999 Model 16.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk
Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 1999 Model 16.000 TL Galeriden satılık ikinci el Sarı renk
Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 1999 Model 15.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk

ilanlara baktım yorum yapıyım biraz :)
ilk ilanda kaput değişmiş ve sağ tarafı komple boyalı  :-\ kaza dışında bi sebepten boyatmış olsa sağ tarafıda boyardı
ikinci ilanda motor rektefiye edilmiş sebebi ve işçiliği çok önemli
üçüncü ilan biraz daha gerçekçi olmuş ama iyice kontrol edilmesi şart

sonuç olarak bence hocam o parayla temiz ve donanımlı bi golf3 alsan senin için daha iyi olur hem için rahat eder :)