Gönderen Konu: cruse kontrol kullanımı  (Okunma sayısı 14546 defa)

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
cruse kontrol kullanımı
« : 19 Mayıs 2009, 00:48:29 »
arkadaşalr hepinize merhabalar... 2004 model passat 1.6 exlusive tipinde bir araç aldım. allah kaza bela vermesin inşallah. çok harika bir araç. daha evvel 1.5 nisan almeradan sonra uçak gibi geldi. bir kaç konuyu sormak istedim. özellikle cruse kontrolün kullanımı hakkında. sinyal kolunda bir tuş var on off on yaptığımda devir sayacında bir saate benzeyen simge çıkıyoır. sormak istediğim şu : bu tuşa bastıktan sonra dyelim hız 95 km araç hemen onu algılayıp ordan mı devam ediyor. yoksa başka bir işlem  mi yapmam gerekiyor. direksiyonda solda tuşlar var + - cancel tuşları bunlarıda mı kullanmam lazım.
örneğin ben renaultun megane nin full versiyonunu kullandım. onda düğmeye bastıktan sonra elle hız ayarlıyorsun dijital bilgi ekranında dijiat km gösteriliyor kaça ayarladığın. passatlarda görünmüyor mu bu durum yoksa ben mi kullanamıyorum ? herkese kazasız güzel günlr...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: cruse kontrol kullanımı
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2009, 12:36:38 »
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın.
Hız sabitlemeyi çalıştırmak için öncelikle sinyal kolundaki butonu aktif hale getirmeniz lazım.Aktif hale gelince kadranda işareti çıkacaktır.Daha sonra ayağınızı gazdan yada frenden çekerek reset + tuşuna basmanız yeterli.Bu durumda hız sabitlemeniz çalışıyor konumda olacaktır.
Bundan sonra reset + tuşuna bir kez barasanız aracınız 3 km/h hız artıracaktır.Reset - tuşuna basarsanız aracınız 3 km/h hızını düşürecektir.Her iki tuşa da basılı tutarsanız aynen gaza yada frene basmış gibi aracınız yavas yavaş hızlanmaya devam edecek yada yavaş yavaş hızını azaltacaktır.
Yine hız sabitleme devredeyklen örneğin 120 km hızda devredeyken frene basıp 80 km hıza düştüğünüzde sabitleme devreden çıkacaktır.Sadece bir kez reset + tuşuna bastıktan sonra yine kendiliğinden sizin en son sabitlemiş olduğunuz 120 km hıza geri dönecektir.Bu da güzel bir özelliktir.
Bahsettiğiniz kadrandaki elektronik hız kontrolü bizim kullandığımız 3BG kasa passatlarda mevcut değil.Yeni kasa B6 kasalarda mevcut.Ayrıca onlar daha da gelişmiş.Örneğin biz reset + tuşuna birkez basınca 3 km hız arttırıyorken onda kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.Örneğin 10 km yapabiliyorsunuz.100 km hızla giderken biz bir kez bastığımızda 103 oluyorken, yeni kasa da eğer 10 km ye ayarlarsanız 110 km hıza ulaşıyor.Bu da kullanılışlığı artırıyor.
Sağlıcakla kalınız...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2009, 17:22:05 »
3 km/h arttırdığını bilmiyordum vallahi
saol halil :)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2009, 18:29:49 »
3 km/h arttırdığını bilmiyordum vallahi
saol halil :)

Rica ederim kardeşim.Bizimkilerde 3 km/h artıyor.Yeni kasa olsa yukarda dediğim gibi istediğimiz aralıkta ayar yapar kafamıza göre 5-10 km her tuşa basınca hızlansak daha güzel olurdu :tamamdir

Çevrimdışı baloglurecep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2009, 18:00:04 »
halil kardeşim teşekkür ederim bilgilerin için. birde sizden mümkünse rica etsem 2004 passat 1.6 exclusive aracın donanımsal özelliklerinden bahsedebilirseniz çok sevinirim. örneğin yağmur sensörü varmı nasıl çalışır? yada far sensörü var mı nasıl çalışır? lastik basınç sensörü gibi bazı özellikler ve bunların çalışması. ikinci el aldığım için tam özelliklerini ve kullanımını bilmiyorum. daha evvel nissan aracım vardı. bu çokkkkkkkkkkk farklı bi sürü özellik.
aracıun yol bilgisayarı yağ seviyesi bilgisini ilk çalışırken vermiyor galiba.  benim msn [email protected] halil bey ekleyin görüşelim tanışalım

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2009, 20:54:48 »
halil kardeşim teşekkür ederim bilgilerin için. birde sizden mümkünse rica etsem 2004 passat 1.6 exclusive aracın donanımsal özelliklerinden bahsedebilirseniz çok sevinirim. örneğin yağmur sensörü varmı nasıl çalışır? yada far sensörü var mı nasıl çalışır? lastik basınç sensörü gibi bazı özellikler ve bunların çalışması. ikinci el aldığım için tam özelliklerini ve kullanımını bilmiyorum. daha evvel nissan aracım vardı. bu çokkkkkkkkkkk farklı bi sürü özellik.
aracıun yol bilgisayarı yağ seviyesi bilgisini ilk çalışırken vermiyor galiba.  benim msn [email protected] halil bey ekleyin görüşelim tanışalım

Merhaba.Oncelikle araciniz hayirli olsun.
Araciniz exclusive donanimi, yani en full highline donanimin bir dusugu.Highline a gore:
bi xenon far sistemi-solar sunroof-alcantra deri doseme- 3 hafizali ve elektronik ayarli surucu koltugu ve yolcu koltugu-cd changer-arka gunes perdeligi gibi ozellikler aracinizda bulunmuyor.
Bunun yaninda comfortline donanima ek olarak kendi aracinizda, cd calar-5 kollu 16" jantlar-yari deri doseme koltuklar-park sensoru-arac rengine boyali citalar ve uzerinde krom kaplama gibi ozelliklerde yer aliyor.
Araciniz donanim konusunda gayet iyi sayilir.Aracinizda yagmur sensoru bulunmaktadir.Bunun icin silecek konumunu bir yukari sekmede tutarsaniz otomatik olarak devreye girecektir.Eger hassasiyet ayari yapmak isterseniz silecek kolunun ust tarafindaki joistik gibi olan butonu en sola cektiginiz zaman hassasiyet azalir, en saga cektiginizde hassasiyet artar.Sileceklerinizin cabuk eskimemesi icin ve camda yeterli su olmamasina ragmen silecegin calismamasi icin siz hassasiyetin en dusuk oldugu konum yani en solda tutun.Kendinize gore ayarlarsiniz zaten.
Aracinizda far sensoru bulunmamaktadir.Sadece sizinkisinde degil bu kasa hicbir passatta yok.Bende de yok.
Lastik basinc sensoru yine bulunmayan bir ozellik.Ama tehlike aninda yol bilgisayari sizi uyarir.Lastik basincini icin sofor kapisinin kapandigi ic tarafina bakarsaniz orada kac barlik basinc yapacaginiz yaziyor.
Yag seviyesi bilgisini vermez yol bilgisayari ama yaginiz azaldiginda yada herhangi bir problem oldugu zaman uyari verir.Hem sesli hemde gorsel olarak.Yol bilgisayari epey gelismis ozelliklere sahiptir ve herhangi bir ariza durumunda uyariyi hem yaziyla hemde sesli olarak verir, onun icin iciniz rahat olsun.