Gönderen Konu: Motor  (Okunma sayısı 12042 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Motor
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2012, 17:12:56 »
polo clasiklerin yazılımları farklımı bilmiyorum ama bizim araçlar 3500-5000 devir arasında ciddi beygir ve tork üretiyor. eranın nefesi kesilebilir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2012, 18:58:21 »
polo classic aft 0-100 arası 10,7 sn, maksimum tork 140 nm, 100 beygir. Era 1,6 0-100 arası 10,2 sn, tork 146 nm, 112 beygir.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2012, 19:46:22 »
polo classic aft 0-100 arası 10,7 sn, maksimum tork 140 nm, 100 beygir. Era 1,6 0-100 arası 10,2 sn, tork 146 nm, 112 beygir.

tork değerleri birbirine çok yakın. ki bu da zaten hızlanma değerlerinin birbirine çok yakın sonuçlar vermesine sebep olmuş. fakat max güçler arasındaki fark ciddi sayılabilir. bu da rüzgar direncini göz ardı edersek en aşağı 10-15 km lik bir azami sürat farkı yaratabilir. işin içine rüzgar dirençlerini katacak olursak iki aracın rüzgar direnç katsayıları ve aerodinamik tasarımları devreye girer. bu fark azalabilir veya çoğalabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2012, 00:38:36 »
tork değerleri birbirine çok yakın. ki bu da zaten hızlanma değerlerinin birbirine çok yakın sonuçlar vermesine sebep olmuş. fakat max güçler arasındaki fark ciddi sayılabilir. bu da rüzgar direncini göz ardı edersek en aşağı 10-15 km lik bir azami sürat farkı yaratabilir. işin içine rüzgar dirençlerini katacak olursak iki aracın rüzgar direnç katsayıları ve aerodinamik tasarımları devreye girer. bu fark azalabilir veya çoğalabilir.

peki sonuç olarak gene polo bir adım önde oluyor yani dimi ?

Birde şöyle birşey var yanlış hatırlamıyorsam era 7000 devir olması lazım ve 6000 devirde kesiciye giriyor. polo ise 8000 devir ve kesicisi yok 8000 i görüyor buda artı bir avantaj olabilir. tabi şunuda unutmamak lazım şoföründe büyük bir payı var.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2012, 02:35:42 »
peki sonuç olarak gene polo bir adım önde oluyor yani dimi ?

Birde şöyle birşey var yanlış hatırlamıyorsam era 7000 devir olması lazım ve 6000 devirde kesiciye giriyor. polo ise 8000 devir ve kesicisi yok 8000 i görüyor buda artı bir avantaj olabilir. tabi şunuda unutmamak lazım şoföründe büyük bir payı var.

motorun çevirebildiği maksimum devrin bir önemi yok. maksimum torkunu verdiği devirden sonra tork grafiği hızla düşer ve motorda daha fazla devirlenmek için bir isteksizlik görülür. zaten hızlanırken, maksimum torku verdiği devrin biraz üstü vites değiştirmek için gerekli devirdir. devir kesici ise motoru korumak için konmuş elektronik bir önlem. "bu noktadan  sonra motor sağlığı tehlikeye girer daha fazla gaza basmanın gereği yok." demeye geliyor aslında. marka model ne olursa olsun yazılımsal olarak bu devir kesici ileri alınabilir ya da kaldırılabilir. fakat sağlıklı ve gerekli bir işlem değil.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 03:22:07 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Ocak 2012, 03:00:46 »
bide emniyet faktörü var tabi, hyundai nereee vw nere . . .
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 28 Ocak 2012, 05:46:54 »

Bence en önemlisi bu. Sağlamlıkta polo, era'yı sollar.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2012, 05:49:31 Gönderen: BARRACUDAY »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Ocak 2012, 14:49:31 »

Bence en önemlisi bu. Sağlamlıkta polo, era'yı sollar.

kore otomotiv endüstrisi son zamanlarda çok ciddi ataklara kalktı. ama alman araçlarının güvenlik kriterlerini sağlaması için daha 10 fırın ekmek yemeleri lazım.

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Ocak 2012, 21:17:16 »
poloların zaten güvenlikden sıkıntısı yok. Eralarda güvenlik sıfır virajda savrulma çok şiddetli ve direksiyonlarda tur sayısı sıfır.pololar gibi değil.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #23 : 13 Şubat 2012, 15:44:49 »
ben bu arabayla içi insan doluyken (çocuklar ve bir tane de bebek) yarım saat arayla viyadük üstünde iki kaza yaptım.ilkinde yarışan arabalardan biri sol ön tarafımdan (kaçla gidiyorsalar artık) çarptı, aracın önü havaya kalktı ve bariyerlere girip çıkmışım, araba emniyet şeridinde durdu motoru kapattım, indiğimde 30 mt bariyerleri yay şeklinde bükmüş ve 30 mt daha gittikten sonra durduğumu gördüm.bana çarpanların sağ tekeri kırıldı kaçamadılar.benim de bariyerlere çarpınca sağ amortisörüm kırıldı, ama kaportada çizikten başka birşey yoktu, bende şaşırdım.30 dk sonra reflektörü 100 mt geriye koyup, dörtllüleri yakıp emniyet almama rağmen gece 22.00 gibi yanımdan hızla bir araç koyduğum reflektörü ve su bidonunu hızını düşürmeden çiğneyip geçti ve bizim aracın sol arka tarafından çarptı, olay yeri aydınlık ve araç yanımdan geçmesine rağmen çok süratli olduğundan marka ve modelini dahi anlayamadım.araçta iki çocuk bir bebek ve bir kadın vardı, çarpmanın tesiriyle bizim araba havalandı ve topaç  misali olduğu yerde döndü, ben hemen çaresizlik içinde ölüleri toplamaya gittim, hepsi de şaşırtıcı şekilde arabadan ağlayarak çıktılar, ne ölü nede en ufak yaralı olmadı, ikinci çarpmada arabanın sol arka tarafı yok oldu, sol arka teker arka kapının altına girdi, ama hiçbir camı kırılmadı, insanların yaşadığı alan sapasağlamdı, darbenin şiddetinden sağ ön tarafta komşunun bebeği elinde olan hanımın koltuğu kırılarak geriye yattı, ama sıfır zaiyat, 98 model polo classic ilk arabamdı.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #24 : 13 Şubat 2012, 16:50:41 »
ben bu arabayla içi insan doluyken (çocuklar ve bir tane de bebek) yarım saat arayla viyadük üstünde iki kaza yaptım.ilkinde yarışan arabalardan biri sol ön tarafımdan (kaçla gidiyorsalar artık) çarptı, aracın önü havaya kalktı ve bariyerlere girip çıkmışım, araba emniyet şeridinde durdu motoru kapattım, indiğimde 30 mt bariyerleri yay şeklinde bükmüş ve 30 mt daha gittikten sonra durduğumu gördüm.bana çarpanların sağ tekeri kırıldı kaçamadılar.benim de bariyerlere çarpınca sağ amortisörüm kırıldı, ama kaportada çizikten başka birşey yoktu, bende şaşırdım.30 dk sonra reflektörü 100 mt geriye koyup, dörtllüleri yakıp emniyet almama rağmen gece 22.00 gibi yanımdan hızla bir araç koyduğum reflektörü ve su bidonunu hızını düşürmeden çiğneyip geçti ve bizim aracın sol arka tarafından çarptı, olay yeri aydınlık ve araç yanımdan geçmesine rağmen çok süratli olduğundan marka ve modelini dahi anlayamadım.araçta iki çocuk bir bebek ve bir kadın vardı, çarpmanın tesiriyle bizim araba havalandı ve topaç  misali olduğu yerde döndü, ben hemen çaresizlik içinde ölüleri toplamaya gittim, hepsi de şaşırtıcı şekilde arabadan ağlayarak çıktılar, ne ölü nede en ufak yaralı olmadı, ikinci çarpmada arabanın sol arka tarafı yok oldu, sol arka teker arka kapının altına girdi, ama hiçbir camı kırılmadı, insanların yaşadığı alan sapasağlamdı, darbenin şiddetinden sağ ön tarafta komşunun bebeği elinde olan hanımın koltuğu kırılarak geriye yattı, ama sıfır zaiyat, 98 model polo classic ilk arabamdı.

Verilmiş sadakanız varmış azap 5555 kardeşim  :( Yüce rabbim Beterinden korusun..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Şubat 2012, 17:44:57 »
geçmiş olsun ucuz atlastmışsınız

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 13 Şubat 2012, 21:36:36 »
gerçekdende çok büyük bir felaket yaşamışsınız çok çok çok geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış :(

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #27 : 14 Şubat 2012, 09:03:44 »
Geçmiş olsun