Gönderen Konu: Bakım Maliyeti  (Okunma sayısı 6090 defa)

Çevrimdışı nc212

• Profili Görüntüle
Bakım Maliyeti
« : 10 Şubat 2011, 11:17:59 »
Merhaba arkaşlar 98 polo hb ac aracımı yeni aldım 160 bin km ilk sahibincen değişen yok ama ufak tefek boyanan yerleri var normaldir sanırım benim için önemli olanı motor al sat yapmayacağımdan kaporta önemsiz geliyor aracta lpg yok hiç takılmamış taktırmayıda düşünmüyorum nedeni de aracı fazla kullanan birisi değilim aracı komple bakıma aldım kafam rahat olsun diye
değiştirdiğim ve yaptığım işlemler
motor yağı castrol 10-40,yağ filtresi,bujile(bosch)r,buji kabloları,dispirütör kapağı,tevzi makarası,hava-polen-yakıt filtreleri,üst kapak contası(terletme yapıyordu),tirger kayışı(conti),diğer kayış(conti) ve gergi rulmanları
şanzıman yağı tamamlandı,boğaz kelebeği komple sökülerek temizlendi alt takım kontrol edildi ve yağlandı,vites kutusuna bakıldı ufak bir parça değişti bilye gibi
birde iç dış yıkama  ;D
malzemeler 350tl (orjinal diyorlar hangi yedek parça satana sorduysam kendi sattıkları parçalar orjinal diyorlar bende vw kendi servisine gittim bu parçaları değiştirmiş olsak hangi markaları kullanıyorsunuz diye sordum ona göre aldım)
işçilik 100tl
toplam 450tl ye hallettik kafam rahat 4 yıl ya da en az 90bin km
arkadaşlar şimdi bir sorum olacak boğaz kelebeğini söküp takınca adaptasyon yaptırmak gerekirmi adaptasyonsuz olduğu nasıl belli olur şuan herşey normal çekişi çalışması normal
ilginiz ve cevaplarınız için teşekkürler

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bakım Maliyeti
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2011, 12:53:53 »
bogaz kelebeği sorun çıkarırsa devir saati asagı yukarı oynamaya başlar devir düzensizliğinden söküldü derken kablosuda çıkarıldı mı çıkarılmadıysa sorun olmaz
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2011, 12:55:58 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nc212

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2011, 21:34:21 »
boğaz kelebeğini komple söktük fişini şase koblosunuda çıkardık temizleyip yerine taktık şuan araçta devir saatinde normal durumda herşey yolunda ama dediğim gibi adaptasyon gereklimidir

Çevrimdışı hanamichi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2011, 01:20:18 »
devir saatinde herhangi bir dengesizlik yoksa ve araç durduk yere stop etmiyorsa adaptasyonu kendi kendine almış gibi görünüyor. bence çalışıyorsa hiç ses etmeyin..

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2011, 01:29:07 »
soketı cıkarıp marşa basmadıysan sıkıntı olmaması lazım
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı shakespeare

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2011, 23:06:07 »
arkadaşlar bende 98 sportline aldim gecen hafta ve hemen lpg taktirdim malum benzin fiyatlari. yanliz benzinde de 3000 devirde 5. vites te 90-100 km yapabiliyorum. birde lpg de yokuşu çıkmıyor araç ?

sizce bakima falan ihtiyac varmi ? lpg takdiran adam bujilerin falan eskiyse degistir demisti...

sevgi ve saygılarımla.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2011, 23:08:14 »
vıtes araları kısadır . benımde o cıvarlarda bişey. ama tazı gıbı cıkıyor yokuşları . ayarını kısmıs olabılırlermı lpg nın .

Çevrimdışı shakespeare

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2011, 23:19:26 »
vıtes araları kısadır . benımde o cıvarlarda bişey. ama tazı gıbı cıkıyor yokuşları . ayarını kısmıs olabılırlermı lpg nın .

Valla yokuşta arabanın nefesi kesiliyor lpg de, lpg de sorun falan veriyormuydu bu arabalar?

Birde ankarada servis önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı shakespeare

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2011, 23:20:47 »

aracinizda lpg var sanirim? ben atiker sıralı sistem taktirdim.

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Mart 2011, 00:57:26 »
var bende evet. olmaz olaydı orası ayrı mevzu tabı de.
yazık olmus valla  :(

Çevrimdışı hasoci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2011, 18:01:30 »
usta benimkinde de atiker var, 1,6 ama arkadaşın dediği gibi keçi gibi tırmanıyo yokuşlarda allaha şükür,
gaz ayarlarına baktırmanda fayda olabilir...  :tamamdir
96 HB 1.6 LPG Laci Polo