Gönderen Konu: mk3 kapı panzotlarından ses geliyor  (Okunma sayısı 25822 defa)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: mk3 kapı panzotlarından ses geliyor
« Yanıtla #42 : 24 Kasım 2011, 16:21:31 »
Arakadaşlar; bugün kapı panzotlarındaki klipsleri değiştirmek için panzotları söktüm. panzota değilde, kapıya montajlı olan beyaz esnek parçaların hemen hemen hepsi kırılmıştı. Sonra reyondanal.com^dan sipariş ettiğim klipsleri denedim ama ben yeşil olanlardandan sipariş ettiğim için, yeşillerin siyah kısımları, yani kapıya montajlı olan kısımları küçük geldiği için uymadı. Ama yeşil kısımları yani kapıya montajlı olan ve en çok kırılan parçalar tam oldu. üzerine eski krem rengi olan sert plastikleri geçirdim panzotları yerine taktım.. kapıların açılıp kapanması bile değişti.. denemek için bozuk yola girdim ve sonuç iyi.. Eğer sipariş edecekseniz krem rengi olandan sipariş edin.. yeşillerin siyah kısımları uymuyor.. İzzet kardeşime de duyrulur bu arada  ;D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı SpeedyTR

• WeLoveToRide!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 24 Kasım 2011, 16:54:54 »
Arakadaşlar; bugün kapı panzotlarındaki klipsleri değiştirmek için panzotları söktüm. panzota değilde, kapıya montajlı olan beyaz esnek parçaların hemen hemen hepsi kırılmıştı. Sonra reyondanal.com^dan sipariş ettiğim klipsleri denedim ama ben yeşil olanlardandan sipariş ettiğim için, yeşillerin siyah kısımları, yani kapıya montajlı olan kısımları küçük geldiği için uymadı. Ama yeşil kısımları yani kapıya montajlı olan ve en çok kırılan parçalar tam oldu. üzerine eski krem rengi olan sert plastikleri geçirdim panzotları yerine taktım.. kapıların açılıp kapanması bile değişti.. denemek için bozuk yola girdim ve sonuç iyi.. Eğer sipariş edecekseniz krem rengi olandan sipariş edin.. yeşillerin siyah kısımları uymuyor.. İzzet kardeşime de duyrulur bu arada  ;D

Hem eline sağlık hem geçmiş olsun diyim o zaman  ;) :D sesini duydum girdim siteye  ;D bunlardanmı alces yanii:
"KLİPS DÖŞEME (1H0868243) (1H0868243B) VW GOLF 3"

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Kasım 2011, 17:15:16 »
Hem eline sağlık hem geçmiş olsun diyim o zaman  ;) :D sesini duydum girdim siteye  ;D bunlardanmı alces yanii:
"KLİPS DÖŞEME (1H0868243) (1H0868243B) VW GOLF 3"

işin ilginç tarafı Aracın üzerinden çıkan parçanın kodu ile gelen parçanın kodu birbirine uyuyor ama gelen parça araca uymuyor  :-[  Ben işimi gördüm çok şükür, ama bundan sonra getirtirsem krem rengi olandan getiricem muhtemelen o uyar araca..

1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 24 Kasım 2011, 19:31:07 »
işin ilginç tarafı Aracın üzerinden çıkan parçanın kodu ile gelen parçanın kodu birbirine uyuyor ama gelen parça araca uymuyor  :-[  Ben işimi gördüm çok şükür, ama bundan sonra getirtirsem krem rengi olandan getiricem muhtemelen o uyar araca..

resimli anlatım yapsaydın harıka olurdu vallahi :D
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 24 Kasım 2011, 20:49:16 »
resimli anlatım yapsaydın harıka olurdu vallahi :D

Vakit yok be müdür. Olsa dükkan senin.. en ayrıntılısından panzot sökme tak meselesini anlatırım cümlenize..

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 24 Kasım 2011, 21:06:43 »
eyw :) cok ıyı olur gercekten benımde kapılardan cok ses gelıyo bazı zamanlar muzigin sesini fazla acmam gerekebılıyor :) hatta sofor tarafında dustu suşecek sekılde duruyomus yenı farkettım ..

nası sokuldugunu neler yaptıgını anlatırsan harıka olur..

bıde o aldıgın parcalardan kapıdan kac tane cıkıyor 20 tane demıssın yeterlı geldımı pekı.

sanırım tanesı 1.5 tl :) bıde kargo ne kadar tuttu ? :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 24 Kasım 2011, 21:14:30 »
eyw :) cok ıyı olur gercekten benımde kapılardan cok ses gelıyo bazı zamanlar muzigin sesini fazla acmam gerekebılıyor :) hatta sofor tarafında dustu suşecek sekılde duruyomus yenı farkettım ..

nası sokuldugunu neler yaptıgını anlatırsan harıka olur..

bıde o aldıgın parcalardan kapıdan kac tane cıkıyor 20 tane demıssın yeterlı geldımı pekı.

sanırım tanesı 1.5 tl :) bıde kargo ne kadar tuttu ? :)

Kargoya para vermiyorsun.. Bügün saydım toplamda 30 tane sipariş etsen bütün kapıları sıfırlaman için yeterli olacak. Ama önceki mesajımda da dediğim gibi siyahlar benim sportlien uymadı.. Haberin olsun.. ben bundan sonra krem rengi olan ürünü Alıcam.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 24 Kasım 2011, 21:41:14 »
Kargoya para vermiyorsun.. Bügün saydım toplamda 30 tane sipariş etsen bütün kapıları sıfırlaman için yeterli olacak. Ama önceki mesajımda da dediğim gibi siyahlar benim sportlien uymadı.. Haberin olsun.. ben bundan sonra krem rengi olan ürünü Alıcam.

pekı krem rengı yada sıyahların uyuyp uymadıgını nasıl anlarız.? benım bı kapıyı sokup bakmam mı gerekır?

yanı toplamda 30 tane alınca hallolcak ha:) kapılardakı ses tamamıyle kesıldı mı pekı ? yoksa bıraz mı kestı ?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 24 Kasım 2011, 21:56:09 »
pekı krem rengı yada sıyahların uyuyp uymadıgını nasıl anlarız.? benım bı kapıyı sokup bakmam mı gerekır?

yanı toplamda 30 tane alınca hallolcak ha:) kapılardakı ses tamamıyle kesıldı mı pekı ? yoksa bıraz mı kestı ?

GTI'lar ve TDI'lar için birşey diyemem. adamlar siteye ikisinide koymuşlar bende güvendim siyahını getirttim ama uymadı.. Hangi modele uyar hangisine uyamaz orasını bilmiyorum.
Ses konusuna gelirsen; kapılar açılıp kapanırken artık daha tok bir ses geliyor  :tamamdir. gereksiz yere çıkan sesler artık yok, çünkü panzotlar daha sağlam duruyorlar yerlerinde. Ama sesin iyice azaltılması için bence orjinal sıfır kapı fitili alınıp takılmalı ve kapı kilitlerinin lastiklerinin yenilenmesi gerekiyor.. Yinede ses tamamen kesilmez çünkü yapı itibari ile kronik bir sorunn.. VWlerin geneli bozuk yolu sevmezler zaten.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Kasım 2011, 22:12:10 »
sokup bakayım o zaman bı :) ne renkmıs gorurum en azından. pekı uymadı dedınızde gerı ıademı ettınız ? nası cozdunuz?

benım kapılar felaket ya.. gecende gıttım kaportacıya dedım bı kapıları ayarlayıver dıye adam damaklarıyla ugrastı actı kapadı ayarladı bısıler sımdı daha ıyı kapanıyor bıde onları duzelttım mı tamamdır :D

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 25 Kasım 2011, 09:55:57 »
sokup bakayım o zaman bı :) ne renkmıs gorurum en azından. pekı uymadı dedınızde gerı ıademı ettınız ? nası cozdunuz?

benım kapılar felaket ya.. gecende gıttım kaportacıya dedım bı kapıları ayarlayıver dıye adam damaklarıyla ugrastı actı kapadı ayarladı bısıler sımdı daha ıyı kapanıyor bıde onları duzelttım mı tamamdır :D

iade etmedim, çünkü gelen klipsler iki parça en çok kırılan yerleri uydu bende onları kullandım sıkıntı yok yani..

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 26 Kasım 2011, 09:27:37 »
Sesler azaldı  :) Çok şükür..

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 26 Kasım 2011, 22:55:35 »
bu ıyı bısı ya :D

bende bugun sofor kapısındakı dosemede cıkıklık vardı aradan bakmak ıcın ugrastım krem rengı olanlarını gordum :)

o kapılarıda soktuk mu hepsını sokmem gerek artık :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 01 Aralık 2011, 19:47:58 »
artık sadece kapı kilit mandallarından ses geliyor.. onları nasıl gideririz??