Gönderen Konu: BORA -GOLF Hakkında sormak istediğiniz her konuda yardım için beklerim...  (Okunma sayısı 234960 defa)

Çevrimdışı 333Blue

• Profili Görüntüle
evet üstad motor akl,  8 Valf. hafta sonu bikaç ustaya daha götürüp göstermeyi düşünüyordum. İnternette biraz araştırdım iyice kafam karıştı. yok segmanlar aşınmıştır, yok conta kaçırıyodur, birsürü yorum var. Zaten yazın böyle bişey yoktu, havalar soğuyunca başladı. kapağın altında az miktarda beyaz süt, krema gibi bişey. aracın yağında hiçbişey yok..su eksiltme de yok.

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
 Ozaman sorunda yoktur :)
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı hakan18700

• 2004 pasific
    • Profili Görüntüle
Mekatronik34  bey allah razı olsunnnnnn

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Hakan bey ALLAH sizlerdende razı olsun ..
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı 06zn999

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar size bi sorum olacak 1.6 8v borayı fazla oynamadan ne gibi bi güç takviyesi yapabilirim?
motoru rahatlatacak bi şekilde , birde iç mekandaki plastik yüzeylere kalıcı bi çözüm arıyorum , son olarak :) kapı ve tampon üstlerine highline modelindeki gibi krom çubuklardan yaptırsam orjinali gibi olurmu bu arada bnm arabam comfortline olduğu için bu krom çubuklardan yok şimdiden hepinize teşekkür ediyorum ...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
06 zn 999 merhaba
Motorda en basit güç artışını katalizör iptali ve kaliteli bir açık filtre kullanarak sağlayabilirsin.
Plastik aksama bişey yapamazsın tek çözüm hepsini söküp boyatmak ama eskisi gibi olmaz.
Son olarakta sakın öle bir hata yapıp tanpona nikalaj bant takma çok kötü oluyor en ideali çıkmacıdan kromlu tanpon ve kapı bandı al sıfırı çok pahalı geçen sene sadece ön tanpon bandı 250 ytl felan dı :(
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı 06zn999

• Profili Görüntüle
Mekatronik bey çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için K&N isimli bir markanın iyi olduğunu söylüyorlar açık hava filtrelerinde ondan yapılabilir sanırım.Krom işine hiç girmemek gerekiyo anladığım kadarıyla en iyisi yavrumuzu olduğu gibi kabullenip sevmek sanırım :) tekrar teşekkür ederim ...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Evet K&N kaliteli bir üründür tavsiye ederim.Ben teşekkür ederim sizlere iyi aksamlar
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı akın

• Profili Görüntüle
merhaba Mekadronik34
daha önce sizinle aracımdaki 4000 devirdeki rahatsız edici ses için bilgi istemiş ve sizde bana birkaç olabilecek arızalardan bahsetmiştiniz.
    Fakat arıza gün geçtikçe kafamdada büyüme ye başladı ve bu gün aracımın bakımlarını yaptırdığım bir ustamla doğuş oto servise gittim aracı gösterdim aracı sürüş testine alan arkadaş arızanın nereden tam olarak geldiğini çözemedi şanzumanla ilgili yada difransiyel ile ilgili olabilir ama kesin bişey söyleyemiyorum aracın kalmasını ve incelemelerinin gerektiğini söyledi ve randevu almak üzre ayrımdım , sonra bir özel servise gittim  oradaki usta arkadaş arabaya bindi ve aracın şanzumanında sorun olduğunu ayna martı ve prizdirek değişmesi gerektiğinin varsayımını yaptı ama tam emin olmadığınıda söyledi bu araçlarda aynamartının perçinli olduğunu ve aracın yüke bindiğinde boşluk yapıp ses yaptığını söyledi.Sonuç olarak şaşkın bir şekilde döndüm geldim Ayrıca aracın şanzumanınada baktılar ve hiç sökülmemiş olduğunu söylediler Bu arada ben karterin hizasında ki eksoz sipralini normal bir sipralle değiştirdim ondan sonrada uğultunun yanına aracın kasasında sarsıntıda başladı.Bana bir çare çıldırmak üzreyim aracı alalı 45 gün oldu rahat rahat binemedim.bana bu konuda yorum larınızı ve bu şanzumanı nereden hesaplı alabilirim yardımcı olurmusunuz DUU şanzuman araç azd motor 2002 1,6 16v

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
arkadaşlar kullanmış olduğumuz araçların altının çürümemesi için nasıl bir önlem alabiliriz?özellikle kış mevsşiminde aracın altı kar buz yağmur suları görmekte.bu durumda ne yapabiliriz?

teşekkürler...

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Akın bey merhaba .
Bahsettiğiniz bora azd motor duu şanzıman kodlu şanzımanlar bahsettikleri gibi biraz problemli bir şanzımandır genelde aynanın dişlisinın perçinleri kopar ve vuruntya sebep olur fakat bu vurma genelde 1.ve 2. viteste gaz kesipsonra hafifgaz veridinizde şiddetli bir şekilde vurma yapar aynı durumu oluşturan başka unsursa motor kulağının fazla esnemesizdir malesef bora 16valf tum araçlarda aynı sorun vardır aslında bu normal bir durumdur sorun demek bıraz yanlış olabılır.Bahsettıgınız gıbı değiştirmiş oldgunuz egsoz uzerınde yogunlaşsanız daha doğru olur bence yok yere sanzıman felan degıstırmeyın kesın emın olursanız bu ısleme basvurun vw yetkılı servıslerde ayna ve mahruti dişlisi birlikte değiştirilir sokme takma işçiliği dahil yaklasık 2500 yt ye yaklasan bır masraf çıkarabılırler.Bir başka alternatif olarak eskı şanzımanı gerı vermek şartıyla bazı sanayılerdekı sanzımancılar ve çıkmacılar 1000 ytl ye saglam çıkma şanzıman satabılıyolar araştırmak gerekır.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
ALPER bey vw araçların altı zaten fabrıka çıışı çok güzel bir şekilde mumlanır ve pütür adı verdiğimiz zift gibi bir kaplamayla kaplanır bu durumda aracın tabanını sağlam bi şekılde vurmadıgınız surece çürümesi en zor olan kısım alt taraf olur.Eğer ben yinede içim rahat etsin isterim derseniz bir oto boyacısına gidip aracınızın alt kısmını pütür le kaplatmak istiyorum derseniz kutusu 20 ytl den 3 kutu pütür +işçilik artık o sizin pazarlığınıza kalmış ne kadar olur bilemem bu şkilde bir masraf yaparak aracınızı daha korumalı hale getırebılırsınız .Pütürü eğer davlumbazları söküp çamurluk içlerinede yaptırırsanız yoldan gelen lastik sesinide önemli ölçüde azaltırsınız bunu kesinlikle tavsiye ederim ..
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı akın

• Profili Görüntüle
Merhaba Mekatronik34 bey
Yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim araçta bulunan siprali değiştirdim ses arttı fakat işin bir garip yanı aracın orjinal  sipralden bulamıyorum komple satılıyormuş komple ekzozla beraber geliyormuş acaba nereden temin edebilirim.Bununla beraber motor kulaklarınıda değiştirip sesi dinlemek lazım motor kulakları pahalımıdır.Sonuçta bi deney yapmam gerekiyo ne kadar pahalı bir deney olacak merak ediyorum.İşim çok zor bu ses beni oldukça sıkıyo

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Akın bey spiral ana katalizörle birlikte olduğu için fiyatı 1500-2000 ytl civarındadır sıfırı çok iyi bir eksozcu oraya bi spiral uydurabılırse belkı sorununuzdan kurtulursunuz ama orjinal tek spiral yok ...
Motor kulağından kastım aslında şanzıman kulağıydı yanlış telafuz etmişim orda özür dilerim şanzıman kulağının yenisi 150 ytl civarında sanırım ama benim bulduğum kesin çözüm şanzıman kulağını söküp esneme payını azatmak için cam çekomastiğiyle kulak içini güzelce doldurup yaklaşık 12 saat bekletip kuruduktan sonra takmak en kesin çözüm araca kesinlikle bi zararıda yok ve sarsıntılar tamamen azalıyor daha güzel bir sürüş sağlıyor.Bu tavsiyemi ustanızla paylaşarak ucuz yollu deneme yapabılırsınız .
Dikkat ısırır !!!