Gönderen Konu: Ateşleme yapmıyor  (Okunma sayısı 21481 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: Ateşleme yapmıyor
« Yanıtla #14 : 27 Kasım 2009, 23:29:06 »
Araç çalışarak giriyor rektefe oluyor ve tık yok..  Bende aracımı toplarken aynı sorunu yaşadım kaldıki motorum sadece kaporta boya için yere alındı hiçbir işlem yapılmadı ama en azından 5sn lik bir ateşleme alıyordum sonra kesiyordu...  Hemen aracımı kasapların elinden aldım bilgisi olan bir ustaya teslim ettim.. Bende enjeksiyon sisteminde borularda yanlış bağlantı sonucu benzin regulatörümü patlatmışlar tabi bu regulatöre yanlış bağlantı yüzünden araç kararsız bir sistem olduğunu saptıyor ve ateşlemeyi 5sn içinde kesiyordu...

Senin sorunda büyük ihtimal hatalı montaj ve bu hatalı montajın sonucunda 1 veya birkaç birimin hasar görmesi... Sana tavsiyem hiç bızıklamadan işin ehli bir ustaya teslim etmen yoksa yok burası bozuk yok şurası sorunlu bidünya masraf yaparsın ve gene elinde tutulur bir çözüm bulamassın...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Kasım 2009, 23:59:51 »
Genel olarak bütün arkadaşlarıma soruyorum şayet bu araba arkadaşın dediği gibi rektefeye girdi ateşleme hatası verdirdiler bir şekilde dedikleri arızalı parçayıda buldum misal,  arabayı yine çalıştıramadılar siz olsanız o tamirciye   sekman değiştirmiş ve  kapağı tornacıya sildirmiş  kaç para verir arabayı geri alırsınız. 
 ikincisi belkide doğrudur o parçadandır. Çalışırsa tamirci haklı çalışmazsa sizler. Fakat benimde tek sözüm tamirciye o parçada gelince çalıştıramazsan arabayı alacam diyecem fakat kaç para verirdiniz yukarıda saydığım sekman subap getirttim sadece sekman atmasından dolayı değiştirttim. birde tornada kapak silindi sanırım. motor yıkamada olabilir belki

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Kasım 2009, 11:26:52 »
komik  bir drum bence   tamirci acısından  arkadaşım  geçmiş olsun 
aynı sorunları  bizde yaşıyoz samsundaaa    golf 3  lerin  parçasını satan  bir yer var  golf 3 den anlayan usta yok   
bir tane warrr  oda oltunbaş  vw yetkili  servisinin  sahibi  var oda babamın  arkadaşı  oldugu için   yapıyodu  benim arabayı 
golf 3 parçaçısı  samsunda bir yer  var  oda benim sayemde bir araba parası  çıkarmıştır  benden  son derece  ktü  bir  drum  şimdi  golf3  gti  alacam 
düşünüyom  bakalım  eski arabam  gibi  bana  sorun  çıkartıırmı?
hayat  acı  gercek  ama gti  bir tutku.......

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Kasım 2009, 14:34:53 »
Genel olarak bütün arkadaşlarıma soruyorum şayet bu araba arkadaşın dediği gibi rektefeye girdi ateşleme hatası verdirdiler bir şekilde dedikleri arızalı parçayıda buldum misal,  arabayı yine çalıştıramadılar siz olsanız o tamirciye   sekman değiştirmiş ve  kapağı tornacıya sildirmiş  kaç para verir arabayı geri alırsınız. 
 ikincisi belkide doğrudur o parçadandır. Çalışırsa tamirci haklı çalışmazsa sizler. Fakat benimde tek sözüm tamirciye o parçada gelince çalıştıramazsan arabayı alacam diyecem fakat kaç para verirdiniz yukarıda saydığım sekman subap getirttim sadece sekman atmasından dolayı değiştirttim. birde tornada kapak silindi sanırım. motor yıkamada olabilir belki

Yapamıyorlarsa para istemeye hakları yok.. Sayacaklardır bunları bunları yaptık ama çalışarak girdi ve çalışmaz hale sokuldu ise yasal olarak tazminat alma hakkın dahi var... 
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Kasım 2009, 16:49:11 »
Haklısında peki bunu çalışır halde girdiğini ispatlamakta bir mesele  yinede kaç para tutar dediklerim  kapak sildirmek motoruda sanırım yıkatıyorlar temizlik gibi birde sekman takma    ben burada verilen bir fiyata göre aşağı yukarı veririm  en son düşüncem bu oradan arabayı alır başka yere baktırması kalacak sadece elektrik aksamına

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Kasım 2009, 17:31:39 »
İspatlama konusu şahit olması gerek aracı teslim ederken ama gene sen ustalarla aranı bozmadan uzlaşmacı tavırlar ile işi bitir meye çalış derim sonuçta kimse isteyerek bir sorun çıkarmaz ama hata ile insan bile ölüyor... Usatanın sakin kafa ile ilgilenmesi ve ateşleme sorunu için mutlaka bir oto elektrikçisi ile beraber kontrol etmeleri şart..

Biz burdan yardımcı olamıyoruz sonuçta ben ve birsürü arkdaşımız var bu araçların dilinden anlayan ama dediğim gibi burdan herşey sarı çizmeli mehmet ağa..

Çevrimdışı GOKHAN 55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Aralık 2009, 15:30:27 »
selam mikail kades senın telefon numaran ne yolarmısın bilader
,

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 12 Aralık 2009, 13:18:58 »
hayırdır usta neden sordunuz?

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Aralık 2009, 07:07:38 »
arabası tekleme yapıyoda ondan bencee

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Aralık 2009, 00:03:34 »
ya arkadaşlar ben bu parçayı halen bulamadım hiç hurda gti gören varmı memleketinde. bi yerlerde.  biri yardımcı olsun arabaya binmek nasip bile olmadı nerdeyse  krank okuma sensörü değişecek diyorlar. ama o bile meçhul gibi bana göre başka yerinde hata olabilirmi ateşleme yapmıyormuş güya  araç dediğim gibi sekman attı   sekman ana yatak  subap  yağ pompası değiştirdim  bujilerde sıfır
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2009, 00:05:01 Gönderen: SoKaKSaNaTi »

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Aralık 2009, 00:07:35 »
motor  al  sıfır  olmazmı 

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Aralık 2009, 21:36:22 »

benim bulamadığım parçamın resmi bu kodunuda daha önce konuya yazmıştım
Parca kodu :   037906433C    Krank okuma sensörü bulabilen varsa beni arasın 0545 260 60 94   3 Aydır tamirde yatıyor

bu parçayı bulmama yardım edermisiniz özellikle izmir de olan arkadaşlarımdan bekliyorum yardım.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2009, 21:44:56 Gönderen: SoKaKSaNaTi »

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Aralık 2009, 12:19:41 »
ist dan bakarım aksarayA  GİEDECEM 

Çevrimdışı SoKaKSaNaTi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2009, 23:09:50 »
saol kardeş haber bekliyorum istanbulda bir arkadaşta leventten baktı bulamadı bende onada dedim aksarayda olur diye