Gönderen Konu: Acil Yardım Lazım !!  (Okunma sayısı 2423 defa)

Çevrimdışı ycs1907

• Profili Görüntüle
Acil Yardım Lazım !!
« : 05 Aralık 2012, 09:38:35 »
arkadaşlar dün yağan yağmurla birlikte  sağ stop lambasından sızan su merkezi kilit pompasının altına birikmiş  göl olmuş orası kabloları suyun içindeymiş  arabanın alarmı çalışıyor ama ne pompadan ses geliyor ne de kapıları kilitleyip açıyor
pompadan yanık kokusu gelmişti  durum ne olabilir acaba ?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
Ynt: Acil Yardım Lazım !!
« Yanıtla #1 : 05 Aralık 2012, 09:56:16 »
merkezi kilit pompasına elveda demenin zamanı gelmiş o zaman  :-\ yine de bi kilit ustasına göster derim

Çevrimdışı ycs1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2012, 05:05:55 »
bugün merkezi kilit e veda etmıstım  artık kapıları manuel açacaktm ama bagaj kilidi uzun zmandır kullanılmdıgı ıcın  paslanmıs onu yaptırmaya gıtmıstım  anahtarcı bunun sıfressı pastan gorunmez curumustur bu dedı o arada elktrkcı geldı ben hallederım dedı  baktı  merkezı kılıt motoruna ıcını acıp  komple yanmıs bu dedı  bıraz ugrastı  sonra kendınde olan pompayı getırdı oda çalısmadı orda  sonra benım arabanın alarm ından ek kablo cekmek ıstedı  bendekı alarm dan ek kablo cekılemedıgı ıcın yenı bır alarm taktı ordan bır kablo cektı   merkezı kılıt pompasına  kendı elındekı pompayıda taktı şimdi çalısıyor

alarm = 50 tl
merkezi kilit pompası = 75 tl
İşçilik = 25 tl

TOPLAM = 150 tl ye yaptırdım .

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2012, 00:29:25 »
bence alarma gerek yoktu benim haylazda da vardı direk kapattırdım en sevmediğim şeydir yaa :/ ne gerek var

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2012, 01:37:21 »
bazen benım aracta arabayı kumandayla actıgımda merkezı kılıt pompası sureklı aracı acmaya calısıyor bı kere once anahtarı kullanarak actım sorun yokken kumandayla actıgımda pompa sureklı aracı acmaya calısıyordu bıde bu durum aracı calıstırınca duzelıyor benım sormak ıstedıgım alarmların beynınde olan ozellıklerlı ıptal edebılıyormuyuz  mesela kontagı her kapattıgımda kapıları acmaya calısıyor alarm modulu kapıların acık yada kapalı olması farketmıyor...

Çevrimdışı ycs1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2012, 05:01:41 »
benim pompada önceden  "dı dı dı dı dı dı" diye takılıyordu en sonunda  su geçti yandı :)
şimdi yaptırdım  pompaya poşet geçirdim öyle yerıne koydum ama bu pompada kapıyı acınca ya da kapatınca sanki  voltaj az gelirde sesi yavaşlar  öyle cıkıyo sesi normalmi acaba ?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2012, 02:24:54 »
normal olabilir bnmde o şekilde ben kumandadan kapıları açınca cık cık diyor ve viyuuuv gibi bi sesle yavaş yavaş kilitler açılıyor şahindeyken öyle değildi mermi gibi fırlıyodu :D ama şikayetçimiyim asla :D haylaza hiçbirşeyi değişmem :)

Çevrimdışı ycs1907

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2012, 01:01:56 »
ya arkadaşlar alarmım kendi kendini sessize alıyor neden olabilir  yola cıkmadan  önce sesı celısıyor sonra gıdıyor  sorun nedır acaba ?

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2012, 01:02:55 »
garantiye gitme zamanı gelmiş olabilir :D