Gönderen Konu: Polo Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 576560 defa)

Çevrimdışı judas

• Benzine zam yapin
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #490 : 18 Ağustos 2009, 16:10:29 »
:'( burayı okuyunca biraz olsun rahatladım sadecce benim arabam sıkıntılı sandım.:) fakat benim arabanın sıkıntısı biraz farklı ; ilk çalıştığında veya ısınana kadar cok düzgün çalışıyor.ışındıktan sonra ilk 3000 deviri geçtiğimde rölanti yerle bir oluyor.hele klima falan acmak büyük dert. arabayı stop edip çalıştırıyorum normale dönüyor 3000 devire kadar...bu arada temizletme deyince temizlettim ama üç gün sürdü krallık 120 lirada para verdim biraz kazıklandık tabi şehir değiştirincede para verdiğimizle kaldık..derdim farklı mı sizce.
eger sorunu 3000 devirde yapiyorsa,arabanizda turbo var turbonun yuzunden olabilir.

Çevrimdışı fethiyeli76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #491 : 19 Ağustos 2009, 16:30:34 »
Arkadaşlar benim arabamda da aynı problem var. Eskiden silkeleme ve rölanti düzensizliği olurdu. Ara sıra boğaz kelebeğini kendim temizliyorum şimdi sadece ara sıra silkeleme yapıyor. Hatta böyle durumlarda klimayı açmıyorum çünkü araba stop ediyor. Geçen gün serviste bilgisayarda baktırdım, boğaz kelebeğinde iki tane elektronik devre varmış, potansiyometre mi ne, işte arabanın rölantisini ayarlayan, onlardan biri arızalıymış. Mekanik bir sorun yokmuş, değişmesi gerekiyormuş. Bu arada bi tanıdık söyledi; eğer boğaz kelebeğinin elektronik devrelerinde arıza varsa, Ankara-Pursaklar'da büyük bi yetkili servis varmış; orada bilgisayara bağlatılıp yazılım yükleniyormuş;böylece sorun ortadan kalkıyormuş. Acaba bu konuda bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı alisahin_77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #492 : 20 Ağustos 2009, 08:06:27 »
arkadaşlar beni 2000 model bir polom var 90 km de motordan uğultu sesi geliyor neden kaynaklanabilir ababa

Çevrimdışı 10Serdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #493 : 24 Ağustos 2009, 00:44:14 »
Merhaba arkadaşlar.98 polom 1,5 yıl önce rölantide çalışırken aracın devri düşüyor veya artıyodu.Nadir olarakta stop ediyodu.Hiçbir bakım ve onarım görmeden kendiliğinden düzeldi.Yaklaşık bir aydır ise aynı sorunla daha ilerlemiş bi vaziyette karşıma çıktı.Aracın devri düşüyor stop ediyor sadece rölanti değil yüksek devirlerdede.Boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı.Sorun çözülmedi.Ustam diagnosu araca bağladığında bi sorun göstermiyo dedi.Sorum şu eğer boğaz kelebeği arızalı ise o cihaz ile tespit ediliyomu.
Edilmiyo ise nasıl bi yol izlemem gerekiyor.Boğaz kelebeğine 400 tl diyorlar.Kaldı ki arızanın ondan olduğundan emin değiliz. Tecrübelerinizi benle paylaştığınız için şimdiden teşşekkürler.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #494 : 24 Ağustos 2009, 11:04:24 »
Merhaba arkadaşlar.98 polom 1,5 yıl önce rölantide çalışırken aracın devri düşüyor veya artıyodu.Nadir olarakta stop ediyodu.Hiçbir bakım ve onarım görmeden kendiliğinden düzeldi.Yaklaşık bir aydır ise aynı sorunla daha ilerlemiş bi vaziyette karşıma çıktı.Aracın devri düşüyor stop ediyor sadece rölanti değil yüksek devirlerdede.Boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı.Sorun çözülmedi.Ustam diagnosu araca bağladığında bi sorun göstermiyo dedi.Sorum şu eğer boğaz kelebeği arızalı ise o cihaz ile tespit ediliyomu.
Edilmiyo ise nasıl bi yol izlemem gerekiyor.Boğaz kelebeğine 400 tl diyorlar.Kaldı ki arızanın ondan olduğundan emin değiliz. Tecrübelerinizi benle paylaştığınız için şimdiden teşşekkürler.
boğaz kelebeğiniz temiz ve arızalı değil ise hararet müşürinizi değiştirmenizi tavsiye ederim büyük ihtimalle problem ondan kaynaklanıyordur.

Çevrimdışı 10Serdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #495 : 25 Ağustos 2009, 00:34:27 »
boğaz kelebeğiniz temiz ve arızalı değil ise hararet müşürinizi değiştirmenizi tavsiye ederim büyük ihtimalle problem ondan kaynaklanıyordur.
Araca dün aynı yer:Distürbütör milinde boşluk var ondan olabilir,onu bi deyiştirelim dedi.Oda anca Aksarayda varmış.İş yüzünden gidemedim.
Diyer konularıda gözden geçirdim.Aynı sorunu yaşayıp hareret müşüri ile mutlu sona ulaşan arkadaşlar var.Distürbütörden önce müşüre bi baktırcam.

Çevrimdışı cormorant

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #496 : 05 Eylül 2009, 13:33:17 »
eger sorunu 3000 devirde yapiyorsa,arabanizda turbo var turbonun yuzunden olabilir.

yok dostum turbo 16 tek nokta enjeksiyonlu.ilk başlarda devir kendiliğinden oynuyordu temizlettim bi ara düzeldi. sonra aklı evvelin birine uyduk gaz takdırdık gazda 3000 devire kadar bişi yok bide soğukkende yapmıyor, araba ısınınca bide benzinde iken boğuluyor. araba satttıracak bu dert bana. tabi para basıp kelebek değiştirecem ama ya ondan değilse diye tırsıyorum....

Çevrimdışı alpay26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #497 : 15 Eylül 2009, 19:11:52 »
97 polo 1.6 otm. hb. Arkadaslar otomatik sanziman takozu sorun cikardi. Gazdan ayagimi cekip tekrar bastigimda ses yapiyordu. Usta sokerken saplamanin birisi kirildi, yarisi icinde kaldi. Takozu Aksaraydan alacam. Kirik olan saplama icin tornaci gerekiyormus falan filan.. Birde bununla ugrascam ya of of :-[ 

Çevrimdışı heroes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #498 : 18 Eylül 2009, 02:21:55 »
müthişsiniz tüm arkadaşlara sevgiler ve saygılar....

Çevrimdışı hasan881

• Profili Görüntüle
boğaz kelebegi stop etme sorunu
« Yanıtla #499 : 25 Eylül 2009, 16:49:59 »
6n2 polomda klıma acınca bazen rolantıde araba stop edıyordu bugun bogaz kelebegını temızlettım soktuler sprey sıktılar makıneye baglayıp adaptasyon yaptılar su anda o sorun kalkmıs gıbı gozukuyor hıcbısey olmadı 10 defa actım kapadım bu sorunu olan arkadaslara tavsıye ederım 30 dk surmedı bıle

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #500 : 12 Ekim 2009, 17:35:31 »
yok dostum turbo 16 tek nokta enjeksiyonlu.ilk başlarda devir kendiliğinden oynuyordu temizlettim bi ara düzeldi. sonra aklı evvelin birine uyduk gaz takdırdık gazda 3000 devire kadar bişi yok bide soğukkende yapmıyor, araba ısınınca bide benzinde iken boğuluyor. araba satttıracak bu dert bana. tabi para basıp kelebek değiştirecem ama ya ondan değilse diye tırsıyorum....

Öncesini okumadım ama "Isınınca diyorsan" % 99 hararet müşiri+ince ayar. Aynısı bana oldu ben dedim hararet müşiri ustalar(sözde olanlar) dedi hayır işte sağlam görünüyor. İnat ettim ona buna sor senin gibi satmaya geldim. En son Lpgcim dedi git değiştirt ondan. Arıza göstermesede değiştirdik ayar yapıldı küt düzeldi. Basit şeyleri bilmiyorlar insanı aracından soğutmaya getiriyorlar. Elektronik bilen usta çok az piyasaya komple seminer verilmeli.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2009, 17:37:01 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #501 : 12 Ekim 2009, 17:40:55 »
Merhaba ahmet ben aynı sorun bende de başladı Vento 1.8 executive AFT motor 105 BG ankarada bu araçlardan anlayan bu parçaları uygun fiyata alabileceğimiz bir yer öneren olursa memnun olurum. bırakın ankarayı tr de nerde ve kimde vardır siemens VDO marka mı almak gerekir. Birde forumda okumuştum sadece rolanti motoru denen sensor kısmını alabileceğimiz bir yer varmıdır. İlgilerinizi teşekkür ederim

Ender vw. Bu tarz arızların Piri ENDER ÖZEL VOLKWAGEN-AUDİ SERVİSİ tel 0312 394 11 98. gsm 0542 583 61 76. Benimkinin kmyi bile unuttum. Bi hararet+ayar yaptı ne oynama ne bişey. Çok zorladığımda kendim peçeteyle siliyorum kelebeği devam.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı şatov

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #502 : 24 Aralık 2009, 22:09:35 »
Rölantide stop sorununu çözemedim bir türlü:

1- hararet müşiri değişti.
2- akü değişti
3- boğaz kelebeği değişti (sıfır bir kelebek takıldı)
4- beyin değişti. (oto anka'nın yalancısıyım)

Var mı artıran?

Bir de, direksiyonu tam sağa ya da sola çevirince stop ediyor. Bu başka bir soruna mı işaret ediyor, yoksa şu genel stop sorununun bir parçası mıdır? Diz çöküp yalvarmam mı gerekiyor, pekala, diz çöküp yalvarıyorum. Biri bir ışık yaksın. Çünkü anlaşılmaz bir şekilde servisler bu sorunla uğraşmak istemiyorlar. Belki hiç çözemezsin diyen bile oldu. Bu nasıl bir dünya abi ya, o kadar para saydık, adamlar böyle kullan diyor.
Doğa bazen bir aptal yaratır. Ama bir züppe her zaman insanın kendi eseridir.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #503 : 24 Aralık 2009, 23:48:35 »
şatov boğaz kelebeğine ulaşmak için filitreyi sökme şansın varmı 1den 4 e kadar numaralı vidalrı söktüğünde filitre çıkacaktır resimlerde var boğaz kelebeğinin vidalarından birine bağlı ona bir şasi kablosu olması gerekiyor o takılımı bir onu kontrol et birde sağlam mı yoksa kopuk olabilirmi kabloyu takip ettiğinde anlayabilirsin tek ihtimal tesisat ile ilgili gibi gözüküyor.

« Son Düzenleme: 24 Aralık 2009, 23:52:14 Gönderen: ozmo »