Gönderen Konu: Fitillerden vurgun yedim  (Okunma sayısı 15256 defa)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fitillerden vurgun yedim
« Yanıtla #42 : 21 Temmuz 2010, 11:03:02 »
BMC:Bizim Milletimiz Cahil anlamı bu ! Kamyonundan tut kamyonetine kadar çok iğrenç bir araçtır  :bekleriz:

mercedes volo scania  gibi kamyon alamayan söferler bmc alıyorlar cahillikle ne alakası var gökhan kendi milletini koru biraz adam parası vardı da merso almadı mı pintilik mi yaptı
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 21 Temmuz 2010, 11:06:04 »
devrim ve anadol otomobili keske üretimde olsaydı ikazları türkçe olurdu oil yerine "yağ" fuel yerine "benzin" diesel yerine "dizel" yazılırdı gururla binerdim 50 beygir olsun farketmez aracın minik ekranından su uyarı yazısı çıktı ne demek istiyor diye kafa buladırmazdım

hiç yoktan barkodu 869 la başlardı
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2010, 17:55:55 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı halilom

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 21 Temmuz 2010, 19:05:50 »

hiç yoktan barkodu 869 la başlardı

hahaha   ;D ;D ;D Güzelmiş

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #45 : 21 Temmuz 2010, 21:48:55 »
mercedes volo scania  gibi kamyon alamayan söferler bmc alıyorlar cahillikle ne alakası var gökhan kendi milletini koru biraz adam parası vardı da merso almadı mı pintilik mi yaptı
ben 2 adet fordu olaraktan bmc güzel araç arkadaşlar. yanlız tek sıkıntısı alırken PROFESYONEL alıyorum diyosun saterken BMC oluyo ucuza satıyosun :D

Çevrimdışı GolfMk1Diesel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 21 Temmuz 2010, 22:27:33 »
Bmc nin tek sorunu Pisayası ölü.. :)
Kılıçoğlu Garage.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 22 Temmuz 2010, 19:58:25 »
BMC : British Motor Corporation.

BMC Türk otomotiv endüstrisinin yüz akı, nazar boncuğudur. Türkiyedeki ilk ve halen tek entegre otomotiv üretim tersisidir. Entegreden kasıt, bünyelerinde dökümhane dahi vardır. Yani motor bloklarını dahi kendileri dökmektedirler. Hemen hemen %100 yerli üretim yapan yine tek firmadır. BMC lisans altında sadece dizel motorlarını üretir. O da dünyanın en büyük dizel motor üreticisi Cummins lisansıyla. Ama motorlarda enjektör ve pompa ve 1-2 detay dışında dışında tamamen yerli parça kullanılmaktadır ve parçaların tamamına yakını bizzat BMC'de üretilmektedir.

BMC yerli tasarım yapan ender firmalardandır ve Türkiye'nin en büyük otomotiv AR-GE grubuna sahiptirler. Araçlarının lisansı ve patenti kendilerine aiittir. Yeni Megastar serisininin tasarımında 200-250 mühendis ve teknisyen çalışmış örneğin... 1996 yılında Profesyonel serisi kamyonların kabini ünlü İtalyan firması Pininfarina tarafından dizayn edildi ve dönemine göre devrimci çizgiler taşıyordu. Hatta izleyen yıl (yanılmıyorsam) Paris-Dakar Rallisine de katılmıştı bu kamyon.

BMC Türkiyenin en büyük otomotiv tesislerinden birine sahiptir. Çukurova grubunundur.

BMC 1964 yılında İzmir Pınarbaşı'nda İngilizler tarafından kuruldu. 1989 yılından sonra hisselerinin %99 a yakın kısmı Çukurova Holding tarafından satın alınarak şirket bazında %100 Türk Malı halini aldı. Bu yıllarda yapılan çalışmalar ile Profesyonel ve Megastar modellerinin taslakları dünyaca ünlü İtalyan tasarım şirketi Pininfarina tarafından oluşturuldu. Profesyonel 1996 yılında ilk kez banttan çıktı ve uzun süre Türk kamyon piyasasında birinciligini sürdürdü.2007 yılında ise Profesyonel, Pininfarina tarafından makyajlanan yeni yüzüyle yeniden satışa sunuldu.

1991 yılında rahmetli Renç Koçibey'in Paris - Dakar rallisine katıldığı araç ise Profesyonel değil, Fatih idi ve Dev Fatih ismini taşımaktaydı. Bu araç BMC'nin merkezinin bulunduğu Pınarbaşı'ndaki fabrika girişinde sergilenmektedir.

BMC halen Profesyonel ve Otobüs Serisi olan Belde'lerde yurtdışından ithal edilen Cummins motorlarını kullanmaktadır. Şanzımanları da dünyaca ünlü ZF firmasına aittir. Megastar serisinde ise Cherokee jiplerde de kullanılan VM Motori firmasının üretmiş olduğu motorlar kullanılmaktadır. Levend kamyonetlerin ve Fatih kamyonlarının ise motorları Cummins(Fatih) ve Nissan(Levend) lisansları ile BMC tarafından üretilmektedir.

BMC İngiltere,İtalya,Romanya ve Bulgaristan gibi (örnekler arttırılabilir) ülkelere Profesyonel kamyon ve Belde otobüslerin çeşitli tiplerini(İngiltere'de okul otobüsü), farklı markalar adı altında satmaktadır. 2003 yılından itibaren yapılan bir anlaşma ile İran'da kendi lisansı ile üretim yapacak bir fabrika kurulmuştur.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2010, 19:59:52 Gönderen: lostys »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #48 : 22 Temmuz 2010, 20:14:51 »
Elin gavurunun Üretimden kaldırılmış eski lisansları alıp kullanmak yerli üretim ise ok kabul edik buba...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"