Gönderen Konu: Merso bilgisi olanlar?  (Okunma sayısı 19541 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Merso bilgisi olanlar?
« Yanıtla #28 : 28 Ocak 2010, 22:41:09 »
Mercedesin 115 kasasının üzerine araba tanımam bide 126 560 Sec tek kapı off off  :sevgi: Bence bırak Golf  kalsın tamam mercedes amblemi yeter ama masrafıda büyük olur  :(
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Ocak 2010, 23:42:47 »
yukardaki ilandaki mercedes güzel ama oynanmış araba ben sürdüm 2.0 190D 87 modeldi hasta oldum hatta 4 vitesti  :sevgi:
hatta bikaç ay önce gümrükten bulduk 88 model 2500cc automatic 190D ama nasip değilmiş

http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 29 Ocak 2010, 00:24:32 »
Mercedesin 115 kasasının üzerine araba tanımam bide 126 560 Sec tek kapı off off  :sevgi: Bence bırak Golf  kalsın tamam mercedes amblemi yeter ama masrafıda büyük olur  :(
+1 115 ten başka tanımam.

Çevrimdışı SerKaaN

• ZorluklaraGülümse
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 30 Ocak 2010, 00:06:09 »
Adam cildirmis bence 3000€ istiyor. Golf ona degisilmez....

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 30 Ocak 2010, 01:03:55 »
kendi aracımdan vazgeçmiyorum, merak etmeyin :) gözüm onda da değil hani :p

Çevrimdışı ba-tu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 30 Ocak 2010, 03:39:32 »
abi satma nedenini anlıyamadım sürekli sorun çıkarmasımı eğer öyleyse hiç gerek yok takasa oda aynı şeyleri yapacak çünkü.mercedesi alıpta satacaksan orasına bişey diyemem hatta derim.al derim :) benden üzerine 500lira istemişti bu dedim kardeşim kafa kafayada vermiyorum peşin parayada satmıyorum.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #34 : 30 Ocak 2010, 15:09:08 »
 İlkerin arabada sorun yok aslında.. Sorunun temelei her otomobil sahibinin başında olan tamirci sıkıntısı.. Küçük bir problem için bakıma gidersin arkasından başka bir sorun oluşmaya başlar bunu son yıllarda çok fazla yaşamaya başladık..

İlkerde her arabasını seven gibi elinden geldiğince düzgün bir şekilde olmasını istiyor ama maddi veya manevi etkenler yüzünden sorunlar çıkıyor.. Burda ilkerin elindeki aracın tek suçu türkiyede binlerce aracın başındaki sorun ile aynı TR şartlarında yaşamak :) ..

Elinizde sıfır araçta olsa aynı dertler yaşanıyor.. Şahsen aynı KM yol yaptığımız bir Reno yada tofaşla kendi aracımı kıyasladığımda bizim araçların masrafı inanın çok çok daha az... Bide LPG derdi var. Önüne gelen LPG takıyor buda araçları iyice sorunlu hale getirmeye başladı ama yakıt fiyatları için insanlar yönelmek zorunda ama LPG kullanıpta ekonami yaptık sanan çoğu araç sahibi bence tr şartlarında dahada zarar yapıyor...
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2010, 15:12:34 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 30 Ocak 2010, 16:09:05 »
İlkerin arabada sorun yok aslında.. Sorunun temelei her otomobil sahibinin başında olan tamirci sıkıntısı.. Küçük bir problem için bakıma gidersin arkasından başka bir sorun oluşmaya başlar bunu son yıllarda çok fazla yaşamaya başladık..

İlkerde her arabasını seven gibi elinden geldiğince düzgün bir şekilde olmasını istiyor ama maddi veya manevi etkenler yüzünden sorunlar çıkıyor.. Burda ilkerin elindeki aracın tek suçu türkiyede binlerce aracın başındaki sorun ile aynı TR şartlarında yaşamak :) ..

Elinizde sıfır araçta olsa aynı dertler yaşanıyor.. Şahsen aynı KM yol yaptığımız bir Reno yada tofaşla kendi aracımı kıyasladığımda bizim araçların masrafı inanın çok çok daha az... Bide LPG derdi var. Önüne gelen LPG takıyor buda araçları iyice sorunlu hale getirmeye başladı ama yakıt fiyatları için insanlar yönelmek zorunda ama LPG kullanıpta ekonami yaptık sanan çoğu araç sahibi bence tr şartlarında dahada zarar yapıyor...

kaportadan sonra sökücem abi LPG yi, tamam benzinden ucuz vs ama, şehir içi kullanım bence benzinle aynı, ve zırt pırt ayar kaçırıyor. neden lpg ile benzin şehir içinde aynı dersen, aracımızdaki gaz beyni denen malzeme de araç devirdaim suyuyla ısınmakta. e biz de arabayı çalıştırıp gidiceğimiz devirdaim ısınana kadar biz şehir içinde istedğimz yere varıyoruz. bu da gaz için dezavantaj, tam yakılamadan atılıyor egzozdan. ne anladım ben o işten ? tamam uzun yolda faydalı ama, vazcaydım ben ya bu işten...

zaten araba haftaya giriyor kaportaya, yapılcak her yeri.. ne satıcam bu saatten sonra?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 30 Ocak 2010, 18:06:02 »
 Sen o arabayı güzelce bi temizle güzelce bi boyat orjinal halinde kalsın çek kapının önüne yemede yanında yat..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 30 Ocak 2010, 19:32:10 »
Sen o arabayı güzelce bi temizle güzelce bi boyat orjinal halinde kalsın çek kapının önüne yemede yanında yat..
Bu fikre kesinlikle katılıyorum ! Dediğin gibi Erşan abi LPG takıp tasarruf yaptık zannediyorlar tek farkı benzinden ucuz olması fakat araçlarını normal devirlerinde kullandıkları sürece yinede tasarruf yapabileceklerinin farkında bile değiller neymiş bütün gün yolmu çekicem tasarruf yapıcaksan bütün gün yolda çekicen yavaşta gidicen LPG de takmıycan !
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 30 Ocak 2010, 20:09:23 »
 Çoğu zaman yakıt fiyatlarına bende kızıyorum ben 20TL yakarken LPG de 10TL yakılıyor aynı mesafeye ama sanayide gördüklerim karşısında vazgeçiyorum eski araçtan tut son model araçlara kadar LPG yüzünden akraba olmuşlar ustalarla.. Soruyosun adama hayırdır LPG den memnun değilmisin diye, Valla ucuz yakıt yakıyom ama yakıttan yaptığım tasarrufu sanayiye yatırıyorum diyor çoğu..

100.000km de motor bitireninden tut haftada 1 kez gaz ayarına yada yakıt sistemine ayara gelenine.. Bakıyosun hiç tasarruf edeni yok... LPG işi ile uğraşan tanıdık yerlere gidiyorum ürünleri inceliyorum ve miğdem bulanıyor. Okadar kalitesiz ve adi ürünlerki bunlara bi dünya para harcanıyor.. Daha 1. kalite bir işçilik ile yapılmış LPG sistemi görmedim hep 2. kalite malzemeler ile imal edilmiş ürünler... Bi ürünü eline aldığında kalitesini gösterir hiç anlamayn birisi bile incelese. Mesala bir  SONY ürününe bakarsın bide VESTEL-BEKO gibi ürünlere plastik kalitesi bile kendini söyler mesala..

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 30 Ocak 2010, 20:27:19 »
katılıyorum bende anlamıyom bır arabayı yapmak için o kadar bilim adamı çalışıp benzinli olarak çıkarıyor yarım akıllını tekı gıdıp LPG takıyooo... >:(
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 30 Ocak 2010, 20:50:08 »
+1 motorumda yeni olduğuna yakıyor namussuz bu ara.şehiriçi 30 kr a yakın yakıyor.lpg düşünmedim değil ama sanayiyle bütünleşmek lazım olduğundan vazgeçtim.Varsın yaksın aracın ayarlarını kaçırıp ustalarla uğraşacağıma parama geçer sözüm:)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 30 Ocak 2010, 21:11:06 »
katılıyorum bende anlamıyom bır arabayı yapmak için o kadar bilim adamı çalışıp benzinli olarak çıkarıyor yarım akıllını tekı gıdıp LPG takıyooo... >:(

avrupada LPG kullanımı bizden yıllar önce çıktı, bizde sorun her sektörde olduğu gibi ilgisizlik ve işi bilmeme..