Gönderen Konu: Canım fena sıkkın  (Okunma sayısı 8627 defa)

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
Ynt:
« Yanıtla #14 : 16 Ağustos 2014, 22:47:13 »
Merhaba, sorununuz prizdirek bilyası denilen zımbırtıdan geliyor olabilir.  Aynı sorunla bende karşı karşıyayım ancak içiniz ferah olsun herhangi bir zarar verecek kadar önemli değilmiş söylenenlere göre. Baş ağrısı yapıyor çok kafayı takıp dinlediğimiz için. Ben duygusal nedenlerden dolayı henüz  yaptırmaya girişemedim :-)  prizdirek bilyasını bi araştırın sorununuza uygunmu. Golf 3 bölümünde konu açmıştım (şanzımandan gelen jjjj sesi) diye bi okuyun istersiniz.
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Canım fena sıkkın
« Yanıtla #15 : 18 Ağustos 2014, 01:25:14 »
Bildiğim şanzıman bilyası boşta ses yapmaz.

Araç hızlandıkça ses artıyorsa rüzgar sesi de olabilir, cam kapalıyken de geliyor mu?

Yok hocam yapıyor.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı speedtriple

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2014, 22:10:44 »
Başlığı okuduğumda sorunun lastikler olduğunu tahmin etmiştim,sen açıklamayı yapmışsınız üstte,lastikleri değiştir başka yerleri kurcalatma

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Ağustos 2014, 22:35:18 »
Merhaba, sorununuz prizdirek bilyası denilen zımbırtıdan geliyor olabilir.  Aynı sorunla bende karşı karşıyayım ancak içiniz ferah olsun herhangi bir zarar verecek kadar önemli değilmiş söylenenlere göre. Baş ağrısı yapıyor çok kafayı takıp dinlediğimiz için. Ben duygusal nedenlerden dolayı henüz  yaptırmaya girişemedim :-)  prizdirek bilyasını bi araştırın sorununuza uygunmu. Golf 3 bölümünde konu açmıştım (şanzımandan gelen jjjj sesi) diye bi okuyun istersiniz.

Bence de sorun bu nedenden kaynaklanıyor. Usta da söylemiş zaten.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #18 : 19 Ağustos 2014, 10:06:43 »
Ustanız da Usta değilmiş hani...Boşa değişlen porya ne olacak? Nasıl bir usta ki arzalıyla sağlam parçayı ayırdedemiyor?
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
« Yanıtla #19 : 19 Ağustos 2014, 10:21:36 »
Başlığı okuduğumda sorunun lastikler olduğunu tahmin etmiştim,sen açıklamayı yapmışsınız üstte,lastikleri değiştir başka yerleri kurcalatma
Paylaşımın için teşekkür ediyorum. Nasipse önümüzdeki hafta lastikleri değiştirecem. Sonucu yine buradan paylaşacam.

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 19 Ağustos 2014, 10:24:06 »
Ustanız da Usta değilmiş hani...Boşa değişlen porya ne olacak? Nasıl bir usta ki arzalıyla sağlam parçayı ayırdedemiyor?
Aslında çokta güvendiğim bir ustaydı kendisine de söyledim sağlam parçayı mı deiştirdik diye ama bilyada da karıncalanma olduğunu söyledi.

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Ağustos 2014, 10:41:50 »
Bence de sorun bu nedenden kaynaklanıyor. Usta da söylemiş zaten.
Forumlarda okuduğum kadarıyla araç vitesteyken prizdirek bilyasından ses geliyormuş. Ancak benim araçta viteste de boşta da ses geliyor.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 19 Ağustos 2014, 12:04:01 »
Forumlarda okuduğum kadarıyla araç vitesteyken prizdirek bilyasından ses geliyormuş. Ancak benim araçta viteste de boşta da ses geliyor.

Bilya sesi vites boştayken de gelir, debriyaja bastığınızda kesilir. Duvar kenarına çekip camı açarak sesi net bir şekilde durabilirsiniz.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #23 : 22 Ağustos 2014, 10:30:21 »
Aslında çokta güvendiğim bir ustaydı kendisine de söyledim sağlam parçayı mı deiştirdik diye ama bilyada da karıncalanma olduğunu söyledi.
Tabii...değiştirdikten sonra ''tüh, boşa değiştirdik'' demez...
Neyse, geçmiş olsun, bari sağlam poryaları alın da ola ki bir kaldırıma falan değersiniz, değişim gerekirse bu çıkmaları kullanabilirsiniz.
Ayrıca çıkanlar daha önce değişmediyse en kaliteli olanıdır, piyasada öylesi bulunmaz.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)