Gönderen Konu: mk ll siyah deri kırmızı dikişli direksiyon el emeği  (Okunma sayısı 11975 defa)

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
Ynt: mk ll siyah deri kırmızı dikişli direksiyon el emeği
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2012, 16:52:24 »
Çok güzel olmuş eline sağlık, yapmak isteyenlere de arkadaş açıklamış yapılması gerekenleri.

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Şubat 2012, 17:02:24 »
maşAllah diyelim çok güzel..

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #16 : 05 Şubat 2012, 17:26:56 »
biraz daha detay bilgi verebilir misin? özellikle şu noktalarda:

1. bildiğimiz düz deri mi kullanıldı? yuvarlandığında pot vermesi nasıl önlenir?
2. yuvarlandığında bir araya gelen uçlar da dikişlenmiş sanırım. dikiş yapıp hazır deri kılıflar gibi geçirildi mi?
3. kağıt yapışkan kısmını anlayamadım. nerede kullanılıyor bu parça? deri düz iken iç yüzü mü kaplanıyor?
4. derinin uzunluk ölçüsü ne olmalı? direksiyon çevresi ile birebir aynı mı olmalı? bir miktar kısa mı bırakılmalı çektirip gerdirmek için? yoksa bir miktar uzun mu olmalı?
5. aslında bir önceki sorumla aynı. zamanla salma yapar mı? iyice gerdirilmeli mi? zaman içinde kendini salıp direksiyon üzerinde serbest dönerek sürüş güvenliğini tehlikeye düşürür mü? ya da direksiyon üstünde dönmesini engellemek için ne yapılmalı.
6. son soru son kısımla ilgili. çapraz örerken dikişlerden geçirmekle kastınız dikiş ipliklerinin altından mı geçirilmeli yoksa dikiş esnasında açılan iğne delikleri mi kullanılmalı.

eline hakikaten yakışmış. elinden bu işlerin geldiği marifetli olduğun besbelli. çıkarttığın işçilik kusursuz. ki son görüntüden belli oluyor. hazır halde satılan buna benzer ürünlerin montajını kendileri yapanları görmüştüm. çapraz dikiş aralıklarını tutturamıyor, dkişi gevşek yapıyor vs. görüntü çok çirkin oluyor. fakat senin çalışman süper ve ötesi.

hazır satılan ürünlerdeki gibi iki ucu dikip geçmeli şekilde ise eğer direksiyonu sökmeye de gerek yok öyle sanırım. güzel bir havada araç içinde direksiyonu kilitleyip radyoyu da açıp eşlik edecek bir arkadaş da bulunursa hem keyifli bir zaman geçirip hem de bir şeyler üretmenin zevkine varmak işten değil.

konunun genel kısmına taşınıp sabitlenmesini talep ediyorum.  :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Şubat 2012, 00:29:40 »
yorumun için sağol
1- evet düz deri yada hafif damarlı olabilir kagıt bant burda devreye giriyor kağıt olan kısın uzamadığından geri kalan kısımlar güzelce kavrıyor
2- evet dikişlendi hazır kılıf gibi geçirildi ama takarken  iki kişi olmalı çok gergin olması gerekiyor çünkü
3-4- misal direksiyon eni 10 cm ise 12 cm kesip 1 er cm kagıt yapışkanı boyuna iki tarafa yapıştırıyoruz bally sürüp kenarlarını içe doğru yapıştırıyoruz  ve yarım cm genişliğinde dikiyoruz ve kapatıp çember şekline getiriyoruz boyunuda direksiyonnun üstünde iyice gerdirip ölçüyü alıyoruz
5-salmaz kendini sıkı sıkıya olduğundan son çapraz  dikiş bile zor kapanıyor
6-dikiş iplerinin altından ve bir dikiş atlayarak çapraz dikilecek  üstünde sökmedende oluyor  saygılar
metin

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
Ynt: Mk Ll Siyah Deri Kırmızı Dikişli Direksiyon El Emeği
« Yanıtla #18 : 07 Şubat 2012, 09:28:43 »
Bazı dikiş çeşitleri gösteren bi resim buldum. Söylediğin dikişe (Yarım ayak gazi) en yakın dikişi kırmızı yuvarlak içine aldım. Bu mudur acaba yarım ayak gazi ?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #19 : 07 Şubat 2012, 14:13:59 »
Yakında Terzi dükkanı açarız:))
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Şubat 2012, 23:27:12 »
Bazı dikiş çeşitleri gösteren bi resim buldum. Söylediğin dikişe (Yarım ayak gazi) en yakın dikişi kırmızı yuvarlak içine aldım. Bu mudur acaba yarım ayak gazi ?

gazi dikiş düz   makinada dikilen yarım ayak pay verilerek yapılan dikiştir ama çapraz dikilen dikiş kırmızı ile işaretlediğin gibi
metin

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2012, 04:00:56 »
direksiyon falan birtarafa da ben sizi sanki taniyor gibiyim..
sizde daha once 34 gf 0303 mu vardi?
eger o siz iseniz sizin araci ankaradan gelip alan benim de :D

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Şubat 2012, 16:17:41 »
evet benim en son ankaraya geldiğimde uğrayıp  kardeşinle görüştüm dü ayak üstü hatta bir iki foto bile çektim di.  araba nasıl . 8)
metin

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 21 Şubat 2012, 18:38:09 »
evet benim en son ankaraya geldiğimde uğrayıp  kardeşinle görüştüm dü ayak üstü hatta bir iki foto bile çektim di.  araba nasıl . 8)

:)
sevindim abi buralarda olmana..
evet ugramistin ben ugrayamadim o gun ama birdaha gelirsen haberim olsun, muhabbet ederiz..
araba suan komple toplaniyor, bitmesine az kaldi, komple boyandi cift kat vernik uygulandi, boyasi sadece bir ay surdu nerdeyse :)
camurluk agizlari falan acildi, hatta yeniden camurluk yapildi diyebilirim araca sacdan..
bitsinde fotolari yayinlarim zaten :)

Çevrimdışı kemanchi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Şubat 2012, 09:54:25 »
inşallah uğrarım ama uzun yol şöförlüğünü bıraktım şimdi iş yerindeyim arabayı merak ettim şimdi sabırsızlıkla bekliyeceğim bu arada ben olduğumu nasıl anladın ! :tamamdir
metin

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Şubat 2012, 12:05:38 »
resimlerde kardesinizi tanidim :) :)

Çevrimdışı xzhumz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Şubat 2012, 13:59:06 »
resimlerde kardesinizi tanidim :) :)

selam erdem nasılsın :)